Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    A probléma az az ilyen felvásárlásokkal, hogy gyakran célzottan az az elvárás az új tulaj részéről, hogy a brand name vigye a hátán az egészet miközben neki nem kell beletenni a pénzt a fejlesztésbe. Ha pedig ez bekövetkezik, pár év alatt lelakják a márkanevet. Ha elveszlik a bizalom, utánna hiába változtatnak pozitív irányba, hosszú idő és rengeteg pénz kell majd visszaszerezni azt.

    Ez történt az összes ilyen céggel. Egy részük ma is csak a névből akar megélni, mint pl. a Grundig, ami egyszerűen csak nevet ad az elektronikai hulladékhoz. Másik részük, mint pl. - ezek szerint - a Sharp vagy Philips meg abban a fázisban van, hogy épp próbál magának újra nevet szerezni. A fiatalok nem ismerik, a többieknek meg vegyes a véleménye attól függően hogy a márkáról még eladás előttről van jellemzően pozitív tapasztalata, vagy az eladás után futott bele negatív dologba.

    Egy biztos: A mai TV piacon fél gőzzel, fél lélekkel nem lehet messzire jutni, olyan dinamikusan változik a beépített technológia. Mindennek klappolnia kell. A panelt, az elektronikát, az okos TV hardverét és szoftverét is fejleszteni kell. Ha bármelyiket félvállról veszik, maradnak a futottak még kategóriában.

    Belépő és középszinten gyakran a panelen buknak el, de az egész árszegmensre jellemző az okos tévé platform fejlesztésének mellőzése. Azt gondolják, hogy elég ha van, a minőség meg a user experience az nem számít...miközben talán a legfontosabb, mert a lassú lagos menü / csatornaváltás, hiányzó vagy bugos appok tönkreteszik a tévézés élményét. Egy modernebb távirányító is elvárás ma már, a smart tv funkciók miatt. Kvázi egy távirányítóval kell kiváltani egy billentyűzetet és egeret, ergonomikus módon.

    Nálam a Philips és Sharp is benne van a kalapban, de rendes részletes tesztek híján kicsi az esély, hogy ezekből veszek, felvállalva, hogy vásárlás után nálam derül ki valami kritikus hiány vagy probléma.

    A Philips esetén nem kicsit meglepő volt, mikor pár napja megnéztem egy MM-ben, hogy a gyári demo láthatóan nem a képminőséget, hanem az Ambilightot akarta demózni, ami akármilyen cool is, mégis csak másodlagos a képminőség után. Sharpot nem láttam...bár mondjuk nem is kerestem. Jellemzően az LG és Samsung van a főporondon, majd utánuk a Sony és a Panasonic, meg kicsi Philips.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Cs1csó #9 üzenetére

    Ha komolyan veszik a fejlesztéseket és jó áron adják, akkor elterjedhet pár év után, de az kétségtelen, hogy nálunk szinte csak az Samsung meg a LG létezik vásárláskor. A Panasonic szintén eltűnőben van, a Sony meg egyszerűen túl nagy felárat vár, amit a többség nem fizet ki.
    A Philips hasonló cipőben vagy mint a Sharp, csak szinte mindenbe belepakolja az Ambilight-ot, ami miatt gyakran magasabb az ára mint a hasonló kategóriás LG/Samsung. Szerintem az Ambilight egy kellemes feature lehet, nem is mérik nagyon drágán de az a "kis" felár is rontja a Philips pozícióját az árérzékenyebb szegmensben.

    Van egyébként magyar forgalmazója, megfelelő szervizháttere a Sharpnak?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz blackmacs #17 üzenetére

    Az FHD problémája az, hogy a nagyobb gyártók már lassan nem is gyártják. Amit kiadnak saját néven az csak át van címkézve, illetve gyakran ezek már nem is okos tévék. Budget szegmensbe jó, de másra nem. Ha azok is megkapnák ugyanazt a Smart OS harvert, OS-t, appokat, akkor simán alternatíva lehetne. A másik része meg az, hogy a belépő UHD tévék nem drágák az FHD-hoz viszonyítva, abszolút megfizethetőek.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hunaqua #20 üzenetére

    Ha nincs hivatalos magyar forgalmazó és szerviz, akkor felesleges is beszélni az egészről.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hunaqua #29 üzenetére

    Elég hiányos a felhozatal. Hol vannak a belépő BL2 feletti modellek? Illetve a minimum az lenne, hogy valamelyik hivatalos Sharp domain alatt van magyar nyelvű weboldaluk rajta az összes TV-vel, specifikációval, supporttal.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Piftuka #32 üzenetére

    Én úgy látom, hogy a promóciós, reklám költségeket már inkább a kereskedőknél költik el, nem a hagyományos reklámfelületeken. Persze egy-egy olimpia, foci EB, VB, más nagyobb sportesemény idején mennek a tévében is a reklámjaik, de inkább szerintem a kereskedőket, és a kereskedőknél dolgozó eladókat "ösztönzik" valamilyen módon, mert legjobban ők tudják befolyásolni az "egyszerű vásárlót".

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Cs1csó #37 üzenetére

    Modellenként 1-2 méretben használnak VA-t. Hogy miért használnak többféle panelt az jó kérdés. Talán gyártanak VA paneleket is és jobb a kihasználtság miatt berakják pár tévéjükbe, vagy mivel a hozzáértő vásárlók egy része direkt keresi a VA-t, nem hagyják őket a konkurenciához átmenni.

    Mondjuk jobb ötlet lenne, a jelenlegi szinte logikátlan választék helyett lenne két azonos típus helyett lenne egy IPS és egy VA széria.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Cs1csó #46 üzenetére

    Én is VA párti vagyok, a jobb feketék és nagyobb kontraszt miatt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Depression #48 üzenetére

    Azzal nagy bakot lő egy TV gyártó, hogy kivesz fontos appokat a listából...bár lehet hogy olyan elavult hardver volt benne ami nem tudta követni a youtube videoformátum változtatásait, tehát ha meg is hagyják az appot, nem működött volna tovább. Ha így van az persze megint a Samsung sara, mert minek rakott bele olcsó, elavult processzort.

    Az LG-nél szerencsére még nem futottam bele ilyenbe.

    Az okos TV sajnos azért kikerülhetetlen, mert sokan már több filmet néznek Netflix, Amazon Prime, HBO Go és hasonló szolgáltatásokon keresztül, mint "kábeltévén". Nekik könnyebbség, hogy nem kell egy külön doboz a TV mellé, ami kompatibilis ezekkel.

    Azzal egyetértek, hogy egyik gyártó se veszi olyan komolyan a smart TV funkciót, amennyire kellene. Egy részük stabil, de kevé app van rá, a másikra meg sok app van, de bugos...és persze mind túl lassú.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz LurkerSheik #52 üzenetére

    Szerintem is nagyrészt az okostévé platform és a user experience számít a legjobban főleg a belépő és középkategóriában, ahol még nincsenek spéci panelek, és nem számít annyira a HDR.

    Jó lenne egy részletes teszt külön az okostévé OS-ekről, illetve az irányításról. Persze egyre jobban a hangvezérlés felé terelik az embereket, de nálunk ez még sokáig nem fog számítani, tehát nekünk tisztán a távirányítóra kell támaszkodnunk.

    Nekem az LG Web OS-el van tapasztalatom, abból is egy korábbi 3.x verzióval (3.5 előttről):
    Pozitívum: Stabil az OS és jellemzően stabilak az Appok is. Bár lehet látni a különböző appok problémáit, az láthatóan nem az OS hibája. Negatívum a láthatóan épp csak elégséges hardver, vagyis lassú. A legfontosabb streamer appok elérhetőek. Még nem találkoztam utólag kivett Appal.

    Negatívum: Épp csak elégséges hardver. Nem jellemző az utólagos OS upgrade csak bugfix, vagyis új OS-hez új tévét kellene venni. Hogy gyenge hardver miatt nem kaphatják meg a korábbi vásárlók az új OS-t, vagy ez csak corporate greed, az nem tudom. Talán mindkettő. Mindenesetre jobb lenne időtállóbb hardver és vagy 2-3 évig támogatott OS, nem csak bugfix szinten. Az elérhető appok száma nagyon alacsony. Kiváncsi lennék arra hogy ennek mi az oka. Elég sok LG tévé van az otthonokban, hogy érdemes legyen rá fejleszteni. Talán megint a hardver a ludas, vagy valami szigorú LG App store policy. Még egy alternatív böngésző sem elérhető, vagy jobb médialejátszó.

    A Philips a szinte teljes palettán végigfutó nagyon komoly HDR támogatásban és az Ambilight-ban emelkedik ki és hasznos feature a beépített Chromecast is. Persze az jó kérdés, hogy vajon a Dolby a TV-k esetén komolyan veszi-e a Dolby Vision minősítés megadását, vagy csak úgy ahogy mondjuk notebookok esetén fűnek fának adja mindenféle ok nélkül a címkéit, ha fizetnek érte. Gondolom dekódolni tudja az összes HDR szabvány jeleit, de hogy megjeleníteni mit tudnak ezekből az kérdéses.

    A Sony szerintem a magasabb áraival bukja el a piacot. Már nincs akkora neve, hogy ezt megengedhetné. Nem is csoda, hogy az üzlet nem megy jó nekik.

    A Samsung esetén a felsőkategóriában nagyon hiányzik a Dolby Vision támogatása.

    A Pana szokás szerint megint eltűnőben van. Mintha félvállról vennék az egészet, miközben talán van mit mutatniuk.

    A Sharpnak valami nagyot kell dobniuk, hogy direkt őket keresse valaki.

    Nagyon furcsállom, hogy az Android TV még 9.0-ás szinten se az igazi. Talán az a gond, hogy telefonok esetén nem volt probléma alárakni a brutál hardvert évről évre, de a TV-k esetén ez nem fér bele az árba. Talán itt üt vissza az hogy optimalizálás hiányát erős hardverrel, sok RAM-al egyensúlyozzák. Az appokat sem úgy írják hogy jól fusson a legújabb telefonon, meg egy 5 évvel ezelőtti belépőszintű telefon hardverén, amit a tévékbe raknak. Jobb lenne talán feladni az egészet. Kiváncsi vagyok, hogy a Firefox és Chrome alapú TV-s OS-ek hova jutnak majd.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ftc #61 üzenetére

    Európában, vagy legalábbis Európa nagy részén ezeknek a gyártóknak a nagy része nem játszik, mert nem forgalmazzák, illetve mert ismeretlen.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hunaqua #65 üzenetére

    Gondolom az EU-s listán azok szerepelnének a kínai márkák helyett. Talán ez eleve egy Észak-Amerikai statisztika.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák