Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95561216

    törölt tag

    válasz zsoltip #16 üzenetére

    Kérdés milyen területet akarsz. Ha főleg programozó, akkor elte progmat, mert bme-n sok "mellékes" dologgal szívnál, és imho az egész egyetem "embertelenebb". Nem azt kell ez alatt érteni, hogy kínoznak, hanem hogy túlzottan steril, vagy nem is tudom, hogy mondjam. De ha mondjuk távközlési mérnök akarsz lenni, akkor bme.

    Ha van affinitásod más reáltárgyhoz is, akkor egy ttk-s szakon is elgondolkoznék. Mindegyiknek van informatikus szakiránya (esetleg alkalmazottnak hívják), matekot ugyan úgy megkapod, lesz rálátásod egy természettudományi területre, ami pl előny lehet egy sima infossal szemben egy biotech cégnél, ha adott szakot végezted. A bme-re is azt mondják, hogy bármennyit is szívsz, ott igazából csak gyorsan tanulni tanulsz meg, a munkában használatos dolgokat, vagy jó programozási készséget csak egyénileg tudod elsajátítani, akkor meg már szinte mindegy, hogy milyen szakot csinálsz mellette. És az önéletrajzban is jól mutat, ha tdk keretében pl műholdakra csináltál cuccot, vagy az lhc egyik detektorának programját hegesztetted (arról sajnos lekéstél, hogy feltaláld a webet, egy fizikus megelőzött).

    De bárhova is mész, igazán csak úgy van értelme, ha mellette önszorgalomból is végzel dolgokat, és 2-3-4 év után melózol vagy tdkzol. BME diplomával is lehetsz síkhülye, meg egy informatikus vegyésszel is lehetsz penge programozó, és ha van papírod amiben benne van az informatikus szó, akkor úgyis az interjún dől el a lényeg. Csak mellette még extra mozgástered is van, egyszerre lenne két hiányszakmád lényegében (ttudósból még kevesebb van, mint infósból).

  • julius666

    addikt

    válasz zsoltip #16 üzenetére

    na én BME infóra járok (bár még visz. az elején vagyok), így azért már talán van rálátásom 1-2 dologra :)

    Az igazi informatikus szakma igazából "kicsit" tágabb annál, hogy össze tudok csettinteni Dreamweaverben egy csini honlapot (esetleg css-t is használva, és a html kódba belenyúlva, ami már kb. nagy szó sokaknak), tudom emulálni a legújabb nfs telepítőcédéjének lopott változatát, vagy tudom melyik videókártya a jobb éppen.
    Aki azért menne informatikusnak, mert "jól fog keresni", meg "játékfejlesztő lesz", mindemellett síkhülye matekból, fizikából meg egyéb reáltárgyakból, az a nagyobb egyetemeket elfelejtheti. És ezt nem azért mondom, mert lenézem az ilyen embereket, hanem csupa jóindulatból. Ugyanis tőlünk pölö 1., esetleg 2. év után úgy rakják ki azt akinek nincs affinitása a matekhoz, mint macskát a dolgát elvégezni (gondolom ez ELTE progmaton illetve Pázmányon is hasonlóan megy). Nem mondom hogy lehetetlen megtanulni kicsit hülyébbeknek is, mert nem az, de ritka az olyan aki középfokú matekból csak azért volt 2-es, mert rossz volt a tanár (de vannak ilyenek, az ismerősi körömben is. viszont meg is szenvednek vele). Ott valszeg kár próbálkozni.

    Tehát ha vki csak programozgatni akar, mellette hülye a matekhoz, akkor a népszerűbb egyetemekről letennék a helyében. Habár a főiskolák meg egyéb képzések által kiadott papírok sokszor csak bizonyos testrészek serény törölgetésére alkalmasak, de ha vki tisztességesen tolja a dolgot, és a szükséges tudást magáraszedi, el tud helyezkedni. És felesleges az életéből 1-2 évet elsz*rnia BME-n. Annyira nem buli...

    Mindamellett arra kell készülni, hogy igencsak száraz, ritkán érdekes és gyakran sz.r az anyag. De nem haszontalan, mégha gyakran annak is tűnik.

    Én pályaválasztáshoz azt tudnám ajánlani, hogy először azt nézd meg, mi után érdeklődsz. Ez legyen a fő prioritás. Ez alapján már ki lehet egyetemeket/karokat/szakokat választani. Utána tessék elmenni nyílt napokra, és ha tudsz kérdezz meg oda járó diákokat, hogy mit csinálnak, milyen az egyetem. Két dolgot tudok kiemelni: ne olyat kérdezz, akit direkt ezért raktak ki nyílt napon kirakatbabának, mert az úgyis csak buzdítani fog h oda menj (ez a dolga). Illetve hogy ne azzal kezd, hogy milyen az egyetem, mert arra úgyis azt a választ kapod, h sz.r :))

    Mindenképpen kérdezd meg őket a követelményrendszerről és a diploma értékéről (ezzel kapcsolatban jó ha van ismerősöd aki a szakmában dolgozik, igazából csak az fog tudni értékelhető választ adni), és a konkrét jelentkezések választásánál ezeket is vedd figyelembe. Tudd a céljaidat, korlátjaidat.

    A lényeg: nem akarok a BME-től elzavarni senkit, akik informatikus mérnökök szeretnének lenni, azok a legjobb helyen keresgélnek. De fel kell készülniük, hogy egy új anyukát kapnak a régi mellé: ugyanis míg az eredetinél 2 évig, itt min. 5 évig szopnak. :DDD :DDD :DDD

    Az elhelyezkedés esélye pedig itt is attól függ, hogyan tolod az ipart. Bár átlagosan jobb, mint sok más szakon (/egyetemen), az tény.

Új hozzászólás Aktív témák