Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz twine #39 üzenetére

    Én úgy vagyok ezzel a bejelentéssel, mint amikor SJ bejelentette az iphonet. Emberek örömködnek, hogy hűha, pedig évek óta létező technológia az FPV és a head tracking. A linkelt Fatshark is tudja a megfelelő modullal, meg szinte bármi, ha támogatja a repvezérlő. Mondjukrá versenyzők nem használják, mert megtanulak fordulni. ;]
    Viccet félretéve, persze hogy van létjogosultsága, de ne csináljunk már úgy, mintha a DJI találta volna fel a mérleg vizet.

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Vole

    tag

    válasz twine #39 üzenetére

    "Ez a "vagy mi a miatokom" alkalmazás az egyik legprofibb program amit használhatsz a drónod vezérléséhez! ;)
    Nem véletlenül 8000+Huf az ára! És nem véletlenül használja annyi ember a gyári alkalmazás helyett!"

    Ennek nemileg ellentmond, hogy a gimbalt csak egy iranyba tudja mozgatni, mig a DJI szemuveg minden iranyban. :)

    "Mavicben nem vagyok otthon, de Phantom4-nél sem a kontroller, sem a DJI GO (gyári alkalmazás) nem nyújt arra lehetőséget, hogy manual mozgasd oldalirányba a kamerát/gimbal-t!"

    Ez a szemuveg igen. Minden iranyban, raadasul nem gombokkal, hanem sima fejmozgatassal. Ennel egyszerubb szerintem nincs. A videoban ahol teszteltek, kicsit tulerzekenynek erezte a srac, de ez lehet hogy csak megszokas kerdese, lehet, hogy szoftverfrissitessel megoldjak.

    "a videóban ugyan láttam, hogy ilyesmit csinálnak a mavic+szemüveg kombóval, de sok értelmét nem látom, amikor a gépet tudod mozgatni a saját tengelye körül, azaz "körbe tudsz" nézni!
    Irányítani úgyis kell a gépet kontrollerrel,,,,"

    Csakhogy itt ket kulonbozo dologrol van szo. Az egyik ember iranyitja a dront, a masik pedig a kamerat. Ha csak az egyikre kell figyelni, akkor egyszerubb mindenkinek a dolga. Igy raadasul az illeto arra nezelodik amerre akar, nem pedig csak arra, amerre te iranyitod a dront ( nyilvan ez reszben limitalt, peldaul hatrafele nem nezhet ).

    Maradjunk annyiban, hogy boven van letjogosultsaga, elhiheted, hogy sokan meg fogjak venni es nem jarnak vele rosszul. Nem, nem a versenyzokrol beszelek :)

    Megvarom amig Amazonra felkerul a dron + szemuveg + borond csomag es mar johet is.

    [ Szerkesztve ]

  • SkyS1gn

    félisten

    válasz twine #39 üzenetére

    Ja és ha nem figyelsz akkor elmegy a drónod a semmibe... pl legutóbb is volt sok fly away egy új fw miatt, amire lassan reagált a Lichi team és sok embernek automnóm módban elment a semmibe a drón. Aztán utána figyelmeztettek mindekit hogy csak óvatosan...

    DJI ilyenre meg nem vállal garit mert 3rd party app.

    Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Új hozzászólás Aktív témák