Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz joey04 #6 üzenetére

    Meg azt se lenne rossz tudni, hogy ezek mikori esetek.
    Almánál ugye csak az akksi téma volt elvileg, amit már lassan egy éve rendbe is vágtak szoftveresen,
    Samunál meg ahogy írtad is, még ennyi sincs.
    Főleg azután, hogy az S7 Edge (ami lassan 3 éves) az Oreo frissítés után nem, hogy nem lett lassabb, hanem észrevehetően gyorsabb is lett rajta a rendszer.

    (#5) kenwood:

    :D 2015-ben a 2 mag@1,2Ghz + 1GB Ram. Nem is értem, hol lehetett a gond. :D

    [ Szerkesztve ]

  • NGA

    addikt

    válasz joey04 #6 üzenetére

    "Találtak bármi bizonyítékot a kódban arra, hogy az új szoftvernek lassabban kell futnia a régebbi eszközökön?"

    Én inkább úgy gondolom, hogy amikor a frissítéseket programozzák, akkor a kód sebességégnek tesztelésekor figyelembe veszik a friss készülékeket, a régebbiekkel nem foglalkoznak. Még azt is el tudom képzelni, hogy bizonyos kódrészleteket átírnak, hogy izomból oldja meg a vas a feladatot. Tulajdonképpen ez nem tiltott, még bizonyítékot sem lehet találni rá, hisz a teljes forrását nem kapod meg az ios-nek vagy a droidnak, igy ellenőrizni sem tudod, mivel azért annyi eszük van, hogy nincs benne If telefon=iphone8 vagy hasonló. Egyszerűen csak egy direkt nem optimalizált kódrészlet megoldja ezt. Mint régen, mikor az AT-n simán jól futott a program, de xt-n már döcögött. Ezért kellett nekünk akkor xt-n fejleszteni, hogy ott is megfelelő s ebességgel fusson.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz joey04 #6 üzenetére

    Ez egy sok-sok év után meghozott bírói döntés.

    Én azért gondolom megalapozottnak mert S1 óta Sasmungom van és mindegyiknél megtörtént. Illetve a jelenlegi S7nél még nem tapasztaltam.

    Amúgy nem kerítettem neki nagy feneket amikor lejárt a két év gari és belassult mindig megvettem újat vagy felraktam az aktuális AOSP forkot XDAról... és hoopp újra szép/jó lett.

    Most mondjuk gyerek költségek, meg új darabok 300.000Ft+os ára miatt lehet újra XDA, vmi Lineage... akármilyen Pie lesz rárakva. Csak aksit is kéne cserélni az meg Samsungnál 18.000Ft.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák