Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz hunluki #5 üzenetére

    "Én most vettem 110k-ért egy R3 3250U-s gépet hogy ne az asztali pörögjön napi 8-10 órában"
    Pedig, ha az a konfigod, ami az adatlapodon olvasható, de van egy magas hatékonyságú tápod meg esetleg a CPU/GPU/RAM feszt hajlandó vagy finomhangolni, akkor idle simán csak 25-35W a PC fogyasztása. Light loadon böngészésben meg átlag kb. 40-60W között tevékenységtől függően. Úgyhogy mire bárhogy is kiadja a befektetés.... környezeti lábnyom szempontból lehet sose térül meg. Itt legfeljebb a mobilitás előny, amire meg nem képes az asztali gép.
    De ha energiahatékonyság szempontjából cseréltél, akkor nem biztos, hogy előrébb vagy a befektetés és gyártási folyamatok összességét tekintve.
    Egy picit finomhangolt asztali gép nagyon keveset eszik idle: 25-40W. Ha többnyire light loadon használod, akkor nagyon, de nagyon max átlag 50W-t nyersz óránként. 10 éves nagyságrend a megtérülés napi 8 óra esetén is...

    Az én gépem pl. 30-33W körül vesz fel a konnektorból, miközben gépelem ezt a kommentet... plusz a monitor kb. 15W.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák