Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    Én azt nem értem, hogy a Windows 10-nél (1903) miért van az, hogy ha CPU tuning miatt bench közben kék halált kapok akkor miért f*ssa össze magát a Firefox, a Steam, CCleaner és minden más telepített program...?

    Windows 7-en soha az életben nem tapasztaltam ilyet.

    Ugyan a Win10 kiírja kék halálkor, hogy hoppá valami nem kerek és 0%-ról elkezdi az infókat összegyűjteni, de van amikor sokáig gondolkodik és áll a 0-án, nekem meg erre a sz@rakodásra nincs időm így a gépházról indítom újra a gépet.

    A Windows-ba belépve indítanám az adott programokat erre azok úgy csinálnak mintha frissen telepítettem volna őket és minden beállítás nullázódik-alapértelmezettre áll.

    A Firefox-nál konkrétan még a szinkronizálás is összecsinálta magát, és bebugolt úgy hogy újra kellett tennem tiszta telepítéssel az FF-et amit maga a Mozilla telepítő javasolt... és utána lett jó az FF.

    Én ilyet Windows XP-nél és utána még Windows 7-ig bezárólag sem tapasztaltam...

    Emiatt baromi nagy feketepont van eddig a Windows 10-nek nálam beírva az ellenőrzőjébe...

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Cythyel #52 üzenetére

    Korábban is használtam a CCleaner-t (Windows Vista óta?) és tuningoltam is mégsem volt ilyen jelenség mint ennél a verziónál (1903) a Windows 10 esetén. Szóval nem hiszem, hogy a CC a ludas. Mert mintha 1803 és 1809-nél nem lett volna ilyen.

    De jó, elhagyom a CCleaner-t letörlöm. Akkor még nem lesz megoldás arra, hogy miért áll kék halál után adott programok alapra...?

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Cythyel #55 üzenetére

    Ez a registry-n mit vág tönkre, mikor csak azt törli amit adott letörölt program-programok fennhagyott maga után?

    Amúgy ha nincs ilyen akkor nem csinál semmit a registry-vel.

    Konkrétan naponta futtattam éveken keresztül Windows 7-en is és Windows 10-en is (1803-1809) gépkikapcsolás előtt.

    "... azon a rendszeren hiába törlöd már le, 0ról újra kell húzzad... "

    Ezen felröhögtem :D

    Én inkább még mindig a Windows10-nek valamely fantasztikus újabb funkciójára gyanakszom ami az 1903-al jött be, mert mint írtam 1809-en is letérdeltettem már tuning tesztelés során az OS-t de akkor nem szállt el ilyen mértékben.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Dragon3000 #58 üzenetére

    Meglehet ez lesz a gond esetemben:

    "What Microsoft confirms it did was quietly switch off Registry backups in Windows 10 eight months ago, despite giving users the impression this crucial safeguarding system was still working. As Ghacks spotted at the time, Registry backups would show “The operation completed successfully", despite no backup file being created."

    Microsoft Issues Warning For 800M Windows 10 Users

    Mert hogy kék halál után kék halállal jött a kék halál. A Win-t x ideig nem rendeltetésszerűen állítottam le vagy indítottam újra. Hanem a bukta után állítottam a BIOS-ban, majd megint bukta megint állítás tehát kb 3-4 ilyen ismétlődő bukfenc tehetett be a Windows 10-nek a fentiek alapján.

    Lehet szarság a CCleaner, de hogy ez a letörölt programok után leszedi a maradék szemetet mindenhonnan az nekem jó és hogy ha valami program minden részét el akarom távolítani a gépről, akkor a CC megcsinálja.

    Amúgy az OS-ek 1-2 évig szoktak futni nálam gond nélkül, csak most ebbe belefutottam hogy furcsaság, meg aztán megmelítettem a CC nevét és az most itt a fókuszban lévő mumus, de úgy tűnik, hogy inkább csak az MS alakított megint a szokásos frissítés után...

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz azbest #61 üzenetére

    "...vannak beállítások és társítások, amelyeket nem gondol hasznosnak, s ezért resetel ilyenkor..."

    Igen ez ismerős... :D
    Win7/Vista/XP/98-nél beállítottál valamit az úgy is volt és maradt.

    Win8/8.1-et kihagytam.

    (#62) Dragon3000

    Én meg sok embernél javasoltam vagy magam telepítettem és nem jeleztek vissza, hogy gondot okozott volna nekik.

    A CC csak akkor fut ha elindítom.
    A tálcán lévő intelligens cookie figyelő meg a még nem tudom micsodáját nem engedélyeztem sosem. Feladatkezelőben nem is fut. Kifelé sem tud kommunikálni ha szeretne akkor sem.

    Kezdem úgy érezni, hogy kár volt megemlíteni a CC-t és elvonja a figyelmet a Windows-Microsoft szokásosnak mondható szeszélyes viselkedéséről.

    Azt megemlítem, hogy 1809-nél, konkrétan 17763.503 verziónál, semmi gondom nem volt a Windows 10-el.

    (#69) Zsébernardo

    Az is fent van... ;]

    (#72) NandoXXL

    Magamat idézve:

    "Azt megemlítem, hogy 1809-nél, konkrétan 17763.503 verziónál, semmi gondom nem volt a Windows 10-el."

    Hogy teljesebb legyen a kép:

    Júniusi hónapban alaplapot cseréltem, és gondoltam újrarakom az OS-t, mert amúgy is decemberben raktam fel. Decemberben még 1803-as verzióban volt fent, majd idén valamikor frissítettem 1809-re. Itt és ekkor semmi gondom nem volt.

    :F

    A rendellenesen működő és tesztelés alatt álló hardver esetén sosem tapasztaltam olyat, hogy az OS ilyen szinten hányja össze magát ha az előzetesen beállított értékek instabilak és nem meglepő módon emiatt betérdel.

    Nem tegnap kezdtem a történettel foglalkozni, de még egyszer leírom, hogy ilyet sosem tapasztaltam.
    Csak most. Csak a Windows 10-nél, és csak az 1903-as verziójánál. Az 1809 még oké volt akkor is ha elszállt teszteléskor az OS.

    Élcelődés helyett valami okosat is írj lécci ha már szakmaiaskodni akarsz valamint megnyilvánulni :R

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák