Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz sutyi^ #102 üzenetére

    Nem mondom, hogy nincs igazság abban, hogy előnytelenül változik a design/ergonómia néha. Meg az is valós nehézség ha nem előnytelen, csak simán változik és újat kell megszokni.

    De azért szsvz nagy paradigmaváltás egyik Windowsban sem volt, amit ne lehetett volna megszokni különösebb nehézség nélkül. Gépház+control panel? Nyilván f*sság, de van kereső, 2 perc alatt át lehet rajta lendülni. Flat design? Szar, de inkább az appokban zavar (meg minimal design, főleg mobilon, stb... lőném le az összes fejlesztőt!), kevésbé az OS-t nyomkodom naphosszat. Csempe? 8-8.1-10-re is az elején váltottam, kb. 3x láttam életemben csempét, nem hazudok. Sőt, mentett cfg-al ment át a Classic Shell a váltásoknál, így bitre egyező (és egyedi, kézreálló) Start menüm van.
    Az is gond, hogy ilyen nyilvánvaló okosságokkal heteket kell eltölteni? Nem, egyszer kellett beállítani.

    Működésben meg nyilván vannak előnyei az újaknak amikről sokan megfeledkeznek. Boot idő, hibrid módok, erőforráskezelés, stb... mind jobb W10-ben mint W7-ben.
    A régi emlékek is megfakulnak. W7 többször szarta össze magát nálam mint a W10. És itt gondolok simán belassulásra, nem csak arra, hogy nem indul... másfelől meg reinstall sem a barátom, W7/W10 alatt is simán váltottam hw-ket, nem volt gond velük ilyeneknél, tehát userként elég sok mindent meg tudok oldani ami mások szerint lehetetlen. :D

    És végül: volt gondom W10-el? Persze! A OS fika vs user error esetben sincs egyik tábornak sem igaza. Attól, hogy jó 6 frissítés még a 7. simán elbaszódhat user hiba nélkül is. Ha pedig gond van az sem jelenti azt, hogy szarazegész. OS-ek, low level kód, 1000000000 féle hw kezeléssel és némileg bonyolult kódok.
    Aki azt mondja a W7 nem tudott lehalni vagy szétesni hülyeségtől, ahogy a W10 is az hazudik. Ettől viszont még mindkettőt lehet használni sokáig hibátlanul is adott esetben.

Új hozzászólás Aktív témák