Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PufiLufi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Külső HDD beszerzését tervezem, min. 1TB-osat, de preferálnám a minél nagyobb tárhelyet egészen 2TB-ig. Már ki is néztem, melyek közül szándékozom választani:

    A) 1TB WD 3.5" My Book Essential WDBACW0010HBK
    Specifikácó: 1TB / 7200 RPM / 16MB Cahce / USB 3.0

    B) 2TB WD 3.5" My Book Essential WDBACW0020HBK
    Specifikáció: 2TB / 5400 RPM / 8MB Cache / USB 3.0

    Alapvetően azzal kapcsolatban kérném ki a véleményetek, illetve tapasztalataitokat (legjobb lenne ha ilyen is van), hogy figyelembe véve a csatolót (USB 3.0, ugye ez nem jelent szűk keresztmetszetet adatátvitel szempontjából), gyakorlati szempontból mennyivel lenne lassúbb az ugyan nagyobb tárterületű, de "csak" 5400RPM-es és 8MB Cache-sel rendelkező HDD?

    Tudom, nem mindegy a felhasználás célja, hozzá is tenném, hogy elsősorban: fájlok tárolására (filmek, zenék, fényképek, stb.) és ezek használatára (film nézés, zene hallgatás) szánom a vinyót.

    Odáig még az is oké, hogy tárolásra bőven jó a lassab fordulatú is, de ha pl. egy fullHD filmet szándékoznék nézni róla (ez lehet a "legmegterhelőbb" ami eszembe jut, ha arra gondolok, mire szeretném használni), akkor mennyiben számít a fordulat és nem utolsó sorban a cahce mérete?

    És nagy mennyiségű adat (pl. több film, nagy méretű fájlok) mozgatása esetén mennyire lehet szembetűnő a különbség?

    Értékes válaszaitokat előre is köszönöm!

  • PufiLufi

    csendes tag

    válasz King Unique #130 üzenetére

    Köszi szépen a hsz-t, azt hiszem ebből 2TB-os lesz!
    Külső vinyó, adattárolás, lényeg úgyis a nagy tárhely :)

    Az még kíváncsiságból érdekelne, hogy vajon mekkora tányérok vannak ezekben (ebben). 4db 500GB-os tányérból állhat össze? Próbáltam rákeresni, de nem nagyon találtam olyat ahol kitérnek erre, még a gyártó oldalán sem...

  • PufiLufi

    csendes tag

    válasz Core2duo6600 #132 üzenetére

    Azt már látom, hogy a cache mérete nem lényeges (esetemben), az meg természetesen egyértelmű, hogy az USB 3.0 csatolás "korlátlannak" tekinthető, ezért is voltam kíváncsi a fordulatszámmal (és cache-sel) kapcsolatos sebességkülönbségekre.

    Már csak az zavar egy kissé, hogy sehol sincsenek részletekre kiterjedő egzakt adatok a neten, még a WD honlapján sem... Fordulatszámot, cache méretet, tányér információt nem közölnek, sem adatlapon, sem specifikációban, sehol... mintha ezek nem lennének jellemző adatok a termékükre... Bezzeg a tok méretét, meg a működési hőmérséklet tartományt angol és metrikus rendszerben is közlik... ja és minimum 2x fel kell tüntetni az USB 2/3 csatolást...

    Köszi a tányér adatos linket, de ahogy elnéztem csak belső vinyókkal foglalkozik... Amitől persze lehet, hogy valamely belső HDD-jét alkalmazza a WD a külső tokban is (valószínűsítem is), de hogy melyiket az továbbra is rejtély...
    A belső HDD-k modell-száma után legalább van még a tányér adatokra vonatkozó kód is (mint pl.: WD5000AAKS-00V1A0), de az én esetemben csak ennyit tudok: "WDBACW0020HBK". Illetve néhol találkozom egy "WDBACW0020HBK-EESN" kiegészítéssel, de hogy ez mit takar, persze nem sikerült még kiderítenem.

    Az már csak hab a tortán amikor olyanokkal találkozom, hogy "WDBAACW0020HBK" modell-szám. Szerintem az a +A betű elírás lehet, bár ettől függetlenül nem egy bolt honlapján, és egyéb helyeken találkozom vele... (wdc.com nem ismeri :)) ).
    Ja és ahány hely (netes bolt) annyi féle RPM és Cache méret (ezen) azonos termékre.

    Szóval a tárhelyen és csatolón kívül minden más jellemző kideríthetetlen... :(

    No, ettől még meglesz ez a vinyó, nem izgat különösebben az sem ha tényleg "csak" 5400 RPM és 8MB Cache. Már (úgy) látom, hogy nem is számít, ami viszont igen, hogy 2TB mégiscsak 2TB, legfeljebb halkabb és energiatakarékosabb leszek :R ja és hűvösebb :C

    u.i.: igazán nem állt szándékomban szőrszálat hasogatni, de szerintetek nem illene egy adott terméket jellemző paramétereket közölni a gyártónak/forgalmazónak?

  • PufiLufi

    csendes tag

    válasz Core2duo6600 #134 üzenetére

    Remélem nem terheltem túl a falat és az agyatokat az legutóbbi hsz-ommal, az ott leírtak miatt merült fel bennem a kérdés.

    Köszi szépen mindenkinek a segítséget! Hasznát vettem mindegyik hozzászólásnak és megkaptam belőlük a választ! :)
    A héten el is megyek a cuccért :K

Új hozzászólás Aktív témák