Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vicze #15 üzenetére

    Nem gondolom, hogy ezt nekem kellene kitalálni, vagy ha mégis, akkor ajánlj ennek megfelelő állást a megfelelő fizetéssel.

    https://www.coreinfinity.tech

  • emelhu

    aktív tag

    válasz vicze #15 üzenetére

    "hogyan gyakoroljanak nyomást US cégekre"

    Gazdasági erővel :)

    Az EU együttes piaca nagyobb mint az USA piaca.
    Ebből kimaradni hatalmas érvágás.
    És ami fontosabb, egy kvázi monopolium (mint a G,FB) nem engedheti meg, hogy komoly (fizetőképes kereslettel, tömegbázissal és technologiával) versenytárs jelenjen meg. Onnan nem "megkerülhetetlen".

    És a tőke és szakember az EU-ban rendelkezésre áll. A fizetőképes kereslet és a reklámbevételtbiztosító alap is megvan. A technológia meg a piacon szabadon megvehető. Csak össze kell rakni és megy (ugyanúgy nagy haszonnal, vagyis önjárón, piaci alapon) mint az amcsi cégeknek.

    Ehhez én egy szabályt javasoltam, amit fokozatosan, lépésenként kell bevezetni, de könyörtelen szigorral. A végeredmény, hogy az EU fizikai és jogi határait bizonyos adatok nem hagyhatják el. Pasz. Ha "kicsempésznek" egyetlen adatot is, horribilis pénzbüntetés. (Ami ugye praktikusan azt jelentené, hogyha utána nem is tudunk nyulni, de az EU-ban minden vagyona és pénzforgalma lefoglalható, gyakorlatilag persona non grata, nem képes még alkalmazotja sem beutazni, üzletelni meg végképp sem)

    Persze nagyon nem ártana az az USE (United States of Europe) a joganyaghoz :)

    Nem véletlen, hogy az oroszok vagy kína megalkották a saját G és FB klónjaikat.
    A technológia onnan is megvehető, de nem orosz vagy kínai cégek üzemeltetik, hanem EU cégek, a teljes forrás birtokában és folyamatos fejlesztésével. Bár a legtöbb dolog nem varázslat csak szakember és tőke (meg piac) igénye, az meg lenne bővel az EU-ban.
    De én nem zárom ki az USA cégeket sem az EU piacról... csak tartsák be a törvényt. Itt kell tárolniuk az adatokat és nem vihetik külföldre. Az USA kormány idióta adatéhsége miatt az azonban technikailag csak az EU-ban alakított új cégekel tehetik meg. De ez az Ő problémájuk! Ha kell a piac, alkalmazkodjanak.

    Jelenleg az egységespiac és az egységes jogszabályi háttér a leggyengébb és ebben leginkább az USE segítene.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák