Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Okoska2

    aktív tag

    válasz leslieke #51 üzenetére

    [link] Csaladban van MacAir es 3 db Thinkpad meg egy Win7 nagygep. Most csereljuk az TP-t egy masik Air re mert a felesegemnek sokkal jobban tetszik. Jovore ugy nez ki atrakjak a leckeket Ipad re es nem kell majd konyv. De ez meg nem biztos mert a szulok lazadnak a gyerekeket ero WiFi karos hatasa miatt. (Minden terembe kell a mennyezetre egy eszkoz.) Ha neha nem jatszanek en is Mac et vennek mert amig a win es gepem 2 ev mulva kuka (itt) addig a regi Air meg most is 800 $ ert eladhato az uj meg 1200 $. Az egyetemek meg igy neznek ki: [link]. Itt az oktatasban egyertelmu a Mac tulsuly. A hulyek is tudjak hasznalni ugye. Ami szerintem inkabb pozitiv mint negativ..

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • Okoska2

    aktív tag

    válasz #95590400 #65 üzenetére

    Ezt irtam: Az egyetemek meg igy neznek ki. Ugy kezdodott, hogy kb 5 eve mar mindenkinek szuksege volt laptopra High school utan. Az akkori win gepek nehezek voltak es jo ha 2-3 orat birtak aksirol. Az Apple termekek 5-6 orat birtak a monitoruk jobb minosegu volt es nem estek szet tobb evnyi napi hurcolaszas utan sem. Virusoktol stb sem kellett felni. Egy olyan alapot alkottak amire kesobb a jo uzletpolitikaval konnyen tudtak epiteni. Az iskolak hatalmas kedvezmennyel tudjak nagy tetelben venni es ha olyan suliba mesz amelyik nem szerzodott akkor a diakkartyaddal tudsz kedvezmenyt kapni ha te vasarolsz. Sokan inkabb a refurbished termekeket veszik. Mi is igy vettuk a gyereknek a nagyobbik airt 850$ hazhozszallitva. Sok egyetemen a tandijban benne van a laptop hasznalat. Valaszthatsz 3 gep kuzul es a szemeszter vegen le kell adnod es kapod a kovetkezo szemeszterre valo ujabb gepet. (Minden szemeszterben frissitik a gepek listajat) Altalaba Mackbook pro, HP, es Dell gepk kozul valaszthatsz. Szinte 100% az Apple termeket fogja valasztani. Ezert az itteni egyetemeken szinte kizarolag Apple termekeket fogsz talalni. Arrol nem is beszelve, hogy szinte mindenkinek Iphone ja van szoval passzol hozza. Az Apple meg folyamatosan hallatt magarol az oktatassal kapcsolatban.Siman iskolakat szerelnek fel laptopokkal es Ipadekkel ingyen csak a reklam kedveert. Az meg, hogy mar osx re is van kartevo mutatja , hogy atleptek a kritikus tomeget. Innentol varhato meg tobb.

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • Okoska2

    aktív tag

    válasz Tikakukac #67 üzenetére

    Orommel hallom, hogy magyarorszagon nem fertoz a virus. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • Okoska2

    aktív tag

    válasz #95590400 #72 üzenetére

    Nekem ne mondjad milyenek voltak az akkori gepek mert a munkam miatt kizarolag bc gepeim voltak es vannak. Azert irtam amit irtam. Soha nem volt olyan win es gepem ami 3 oranal tovabb birta volna. (Normal meretu aksival) A HP felso kategorias gepei meg ehh... Maradtam az IBM kesobb Lenovonal (TP). A Dell nem rossz de ha melora kell semmi sem veri az IBM et. A lenyeg, hogy nagyon szepen feljott az Apple es divat ide vagy oda szerintem is igen jo gepeket csinalnak mostanaban es semmivel sem dragabbak mint a hasonlo teljesitmenyu bc gepek a tobbi gyartotol. (itt)
    A nem kell a rizsa szovegre: pont ezt irtam en is amit te. Szolj ha erthetoben kell fogalmaznom. Kiveve, hogy en nem sztarolom egyik platformot sem. Mindketto tokeletes nekem de az Apple uzletpolitikaja koroket ver a tobbi szereplore. Hogy ertheto legyen: business management-el foglalkozom es szerintem zsenialis amit csinalnak kiveve egy-ket malort ami eleg amatorre sikeredik neha. Amit irtam mind a sajat tapasztalatom es pillanatnyi tudasom szerinti magan velemenyem.

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • Okoska2

    aktív tag

    Graham Cluley, senior technology consultant at Sophos: "They're both mature operating systems from the security point of view, and as good as each other. But, crucially, it's not about the operating system that is being run on the computer, it's the fleshy human sitting in front of it...I would argue that an Apple Mac user wanting to watch the 'Erin Andrews Peephole Video' is just as likely to download a bogus browser plug-in to help them do that, as a Windows user. And it doesn't matter that Mac OS X will ask them to enter their username and password to install the plug-in--they want to watch the video, they will enter their username and password. Social engineering is the unifying threat that puts all computer users at risk, regardless of operating system. And that's what most threats exploit.
    "So, the next question is--when people ask me what kind of computer should they buy for home, which one do I recommend? Well, I recommend Apple Macs to my friends. Compared to Windows (where we see 50,000 new malware samples every day) malware for Mac is still a novelty. Mac malware is becoming more common, is in the wild, and is financially motivated...You can still get hit--but there are a lot less arrows being thrown at Mac users...I do tell my friends that they should run antivirus on their Macs, just like I do on the Macs my wife and I use at home."

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

Új hozzászólás Aktív témák