Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #40553216 #90 üzenetére

    "Szóval az a helyzet, hogy nincs vírus, de a következő OS verzióban lesz aktív vírusvédelem, amire semmi szükség, csak felesleges időt és kapacitást kötöttek le vele Cupertinoban, nehogy elkanászodjanak a lusta kódolók"

    Általában az Osx-es "vírusok" a flash és a java sebezhetőségeket próbálják kihasználni. A legtöbb esetben a vírus gépre kerülése úgy történik, ahogy már számtalanszor írtam: 1. Felmész az oldalra, ott van egy fake bővítmény-app, vagy ehhez hasonló cucc (régebben különböző torrent oldalakról töltött, tört photoshop és ehhez hasonló programok mellé csempészve) 2. Letöltöd 3. rákattintasz duplán/telepíteni kezded 4. Jelszót kér a telepítéshez, amit szépen begépelsz. Én ezt írtam. Nem hasonlít a metódus a wineken megszokott vírusfertőzésekre. A válaszom a kérdésedre az, hogy ezek után, még ennyi futási lehetőségük SEM lesz.

    "'Apple részéről megelőzi egy időkorlátos teszt sorozat'>Az összes többi platform részéről ilyen természetesen sosincs"

    Ilyet nem írtam, nem is utaltam rá, ne kötekedj/ne adj szavakat a számba.

    "Nyilván a pwn2own-eken is a fenenagy biztonságossága miatt bukott, többnyire elsőként"

    Sajna nem értek üzbégül, nem tudom mi az a "pwn2own" és hogy miért bukott, miért nem. Viszont a hétköznapi (évtizednyi) használatából, tudom, hogy: 'a tapasztalat az. hogy az átlag mac-es user, hacsak nem full idióta, vagy elátkozták a sámánok: NEM találkozik ezekkel évek-évtized(ek) alatt sem' Gondolom, ezt képes vagy felfogni, ha már szelektíven olvasol/reagálsz :) Ez utóbbihoz: "Neked az egy nap vs 8 hét viszonytól mi a véleményed?" - Már leírtam (azt talán nem törölte ki moderátor barátunk, mielőtt kitiltott és értelmetlenné szerkesztgette át a mondanivalómat, de majd visszaolvasok. Ugyanezt javaslom neked is :) )

    Meg is van: 'Amint felröppent a cikkben is szereplő probléma, másnapra elérhető volt az update, én ennyit tapasztaltam' EZ a véleményem a 8 hét vs 1 nap viszonyáról.

    Szerk: Hey Mod! EZT: "Ha bárki ez ellen tiltakozik, érveket hoz fel, vagy akár a saját, személyes tapasztalatait közli, akkor végső érvként megbélyegzik azzal, hogy "elvakult, divatmajom Apple fan", régebben "Steve Jobs megvezetett/sznob bábja".." mi a francnak hagytad benne az előzmény nélkül? Így semmi értelme benne hagyni, csak befeketítesz emberke!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák