Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz anulu #6 üzenetére

    Az a bibi, hogy sok esetben a telefon / sim vásárláakor bleegyeztünk abba hogy marketing célra felhasználják a számot... utólag is biztos vissza lehet ezt vonni, de ha már eladták a szám adatbázist, akkor mindig előkerül újabb és újabb cég aki találkozott vele.

    Szegeden nemrég a hallgatók egy részének egyetemi email címére ment szegedi cégektől spam. Ezek általában nem publikusan használt címek... írtam mindhárom cégnek mailt, az egyik válaszolt csak, az is csupán annyit, hogy törölték a címemet... arra, hogy hogyan került a birtokukba a címem egy sem válaszolt.

    Egyébként, az egyik spam alapján, korábban megadtuk egy cégnek egy címet (egyetem közeli cég, kedvezmények kapcsán lehetett regelni náluk és talán azt a címet adtam.. de lehet hogy nem, mert ezt kizárólag hivatalos egyetemi ügyekhez tartogatom, saját levelezéshez van más cím és spames témához is van más cím) ...s egy onnan elmenő dolgozó átvitte egy másik céghez, feltette egy levlistára őket (lehet, hogy ráadásul nyilvános módon, azaz bárki láthatta a címeket / vagy pedig más cégeknek is továbbadta)... persze az is lehet, hogy valaki eladta a címadatbázis egy részét. Persze sosem fog kiderülni.

  • bambano

    titán

    válasz anulu #6 üzenetére

    Nekem nem szokott csörögni, én titkosítottam az összes számomat már az elején.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák