Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kevinium

    aktív tag

    válasz Keem1 #5 üzenetére

    Aki teljesen normál életkörülmények között többet akar, annak valahol a saját életében kell előbb rendet tennie.

    Tehát ha a szolgáltató feltöltőkártyás sim-kártyához (újhoz) ad mondjuk 2GB adatforgalmat 1-szer. És én úgy akarok spórolni a számlámon, hogy akkor minden hónapban veszek egy új simkártyát, akkor az én "életkörülményeimmel" van a baj, nem a szolgáltatók árazásával, vágom...

    Amúgy meg arról nem is beszélve, hogy tiltsuk be a publikus wifi-ket, sőt a TEK járőrözhetne a városban, és akinél titkosítatlan wifi-t, vagy nem elég erős titkosítást használót talál azt egyből bevihetnék, mint terrorista-gyanús személyt, vagy mint aki bűnszövetkezetben van velük...

    És még akkor is dönthetnek úgy terroristáék, (ha már 200.000 simkártyára volt pénz), hogy megfelelő minőségű titkosítás mellett mesh-networköt építenek a városban mondjuk akkumulátoros wifi AP-kal (vagy routerekkel)... Az egyéb dead-drop-os kommunikációs "csodákról", meg még nem is beszéltem, hogy amerikai kémstílusban is meg lehet szervezni a titkosított lehallgathatatlan kommunikációt egy pendrive-val.

    Úgyhogy logikus következtetés lenne, hogy mivel az adathordozók is felhasználhatóak kommunikációra, ezért azokat is csak limitált mennyiségben lehessen venni, és nagyon szigorú szabályok szerint regisztrálni a tulajdonosokat, mondjuk egyből biometrikus azonosítással...

    Arról nem is beszélve, hogy 1 akcióhoz bőven elég mondjuk 30 simkártya... Az jelenleg 3 lefizetett hajléktalannal lesz egyenlő, akik mondjuk így majd egy hétig fognak tudni bort vedelni...

    És mivel félő, hogy akkor visszaváltanak analóg megoldásokra, ezért meg kell majd oldani, hogy a papírokat sorozatszámmal és regisztráltan adják el, valamint hogy a tollaknak egyedi színe legyen, hogy az is emberre visszakereshető legyen, hogy kinek a tollával lett írva... ;]

    A sima kereskedelmi forgalomban kapható walkie-talkie adó-vevőkről nem is beszélve...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák