Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz mrhitoshi #11 üzenetére

    "Én egy olyan csomagra várok, amiben a net ténylegesen korlátlan..."

    Én meg nagyon remélem egy darabig még nem lesz ilyen. Önző érdekek vezérelnek, én mobilnetet használok az otthoni netezésre is, nem hiányozna hogy egy rakás torrenthuszár belassítsa nekem a rendszert. Ellenben egy jóárúsított 16 GB-os csomagot szívesen vennék a Vodától, mert a jelenlegi legnagyobb csomag 10GB néha necces hogy elég, meg-megrezeg a léc a hó végén.

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz mrhitoshi #27 üzenetére

    Nem tudom miből jött neked ez, hogy én a fejlődés ellen lennék? :F Csak én gondolkodom is, mert sok éves tapasztalattal rendelkezem a mobilnetről. A jelenlegi frekvenciák és hálózatok nem elégségesek egy valóban korlátlan netezési lehetőséghez. A most meglévő felhasználók is sokszor leterhelik annyira rendszert, hogy a cellák peremvidékére sokszor 1 Mbps "szélessáv" sem jut. Majd ha felszabadulnak a földi sugárzású tévék frekvenciái, és azokat hasznosítják a vezeték nélküli internethez, akkor lehet ilyesmibe gondolkodni.

    "Meg miért használnák az ingadozó teljesítményű, kiszámíthatatlan mobilnetet torrentezésre az emberek ?"

    A jól lefedett helyeken simán van olyan stabil és gyors a net, hogy lazán lehet letölteni, és ha korlátlan lenne az adatforgalom, biztos lenne jópár kretén aki azon keresztül torrentezne...

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz mrhitoshi #63 üzenetére

    "Ellentét van a hozzászólásodban. Egyszer azt mondod, hogy unstabil a mobilnet, másszor meg azt, hogy stabil és gyors."

    Nincs semmi ellentmondás a hozzászólásomban. A mobilnetnél léteznek jól lefedett részek és peremvidékek, szélek, ez a hálózat jellegéből adódik. A cellák a leterheltségtől függően tágulnak, vagy zsugorodnak. a cellák közepén a jól lefedett helyeken mindig stabil és gyors, de ha sokan használják, akkor a cella, hogy megtartsa a stabilitását, visszahúzódik és a szélekre kevesebb sávszélességet biztosít. Tehát azok szívnak akik nem olyan szerencsések, hogy az adótornyok közelében laknak.

    "Remélem lassan eljutunk a korlátlan mobilnetig. Arra meg garanciát kell hogy vállaljon majd a szolgáltató, hogy mekkora sebességgel is jön a dolog.
    Úgy gondolom, hogy a HSDPA sebesség már bőven elégséges lenne egy ilyen konstrukcióban, szóval a mostani hálózat is jó lenne, csak hát a profit."

    Még egyszer leírom, a jelenlegi hálózat már most sem alkalmas arra, hogy minden jelenlegi felhasználónak biztosítsa a beígért sávszélességet, nem tudja a szolgáltató garantálni a sebességet és ezért nem is garantálja. Vannak helyek ahol örülnek ha 500 Kbps főlé megy néha a HSDPA hálózat, és vannak ahol meg röhögve 10-18 Mbps-mal megy a letöltés (jellemzően a nagyvárosok belvárosaiban ahol amúgy is vannak egyéb net lehetőségek). A jellemző HSDPA Sebesség a 2-5Mbps. A fentiek miatt nem bír már el az a hálózat több júzert.
    Na, most akkor mindezeket figyelembe véve képzeld el, hogy megjelenne egy viszonylag olcsó és korlátlan mobilinternet csomag... :Y
    A megoldás a felszíni tévés frekvenciák felszabadítása, vagy az országos LTE lefedettség lenne, akkor eljöhetne a korlátlan mobilinternet csomag ideje.

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz mrhitoshi #77 üzenetére

    Nem mondom, hogy nem örülnék egy fejlődésnek és korlátlan mobilnetnek, csak azt írtam elsőre, hogy MOST nem biztos hogy jó lenne, hogy jól járnánk-e mi fogyasztók, a már leírtak miatt.
    Sajnos erős töketlenkedés és komoly lobbi tevékenység miatt késik már évek óta a földfelszíni adás leállítása és átállás a digitális tévézésre. Nem érdeke a szolgáltatoknak, hogy ezek a frekvenciák felszabaduljanak mert így nagyot kaszálhatnak a szar elégtelen mobilnet szolgáltatással is. Arról nem is beszélve, hogy ott van a 450-es frekvencia is, amit régen a 60-as Westel használt, azt is viszonylag alacsony költséggel át lehetne alakítani szélessávú netszolgáltatásra országos lefedettséggel.

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz burgatshow #81 üzenetére

    A T-nél is van ilyen az Ikon200 (1GB/200p./100sms/6000Ft), de már azt is csak az iPhone-hoz lehet kötni, más telefonnal már nem.

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Új hozzászólás Aktív témák