Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Béééla #10 üzenetére

    A munkát direkt nem vettem bele az egyenletbe. Akinek a munkájához szükséges a laptop(vagy akármilyen eszköz), és azt saját magának kell biztosítania, az nyilván többet fog rákölteni... mert az neki egy befektetés. Ezért iylesmiről nem érdemes tárgyalni.

    Értem én, hogy próbálsz haosnló módon ellenérveket felhozni a gondolataimra, ami rendben is lenne, csak nem igazán működik. Persze a saját preferenciáimat írtam le, de írtam objektív dolgokat is.

    "Mindemellett a szobában látható helyen van így szerintem a dizájnja is jóval fontosabb mint egy telefoné ami a zsebemben van."
    Azért tisztázzuk, hogy a telefon nem 100%ban a zsebedben van, feltételezem néha használod is, és mások is látják(ami persze nem feltétlenül érdekel téged, engem se túlzottan). De értem az érvedet, fontos a laptop designja is, de azért ne túlozzunk már..

    "Ráadásul a laptopnak nagyobb az előállítási költsége is mert sokkal több funkcionalitást kell belegyömöszölni, arról nem is beszélve hogy a laptopok teljesítménye kenterbe veri a csúcstelefonokét is."
    Na már bocsánat, de ez szimplán hülyeség. Egész egyszerűen azért drágább al előállítási költség, mert kisebb helyre kell betenni a dolgokat. Persze, hogy erősebb egy laptop, de nem feltétlenül drágább egy nagy méretű erősebb chip-et gyártani, mint egy jóval kisebb méretű gyengébbet, sőt. De ez 2 laptop között is feltűnő a különbség, egy átlagos ultrabook jóval drágább mint egy normál méretű laptop. Ugyanez a jelenség megvan pc és laptop között is, egy pc ugyanolyan komponensekkel sokkal olcsóbb mint a tudásban megegyező laptop.

    "És akkor még ott vannak az olyan extra dolgok mint por-víz-ütésállóság vagy ujjlenyomat-olvasó és TPM, meg mindenféle hülyeség mint arckövető webkamera meg hasonlók. Persze ilyesmik lehetnek telefonokban is de az megint meg is látszik az árán."
    A legdrágább(nem luxus) telefon 300k körül van. Mennyibe kerül a legdrágább "normál" laptop? Egy millió felett bőven. De mennyibe kerül egy olyan ami komoly minőségű és csak párat tud abból amit felsoroltál? 4-500+?

    "szánalmas amikor valaki évente vesz új ájfónt és közben egy acer teszkó alsó polcos laptoppal, kalóz vindózzal anyázik hogy "jajj de szar"."
    Ebben természetesen egyetértek. De nem hiszem, hogy sok értelme van a végletekről beszélni.

    Ja és:
    "Telefonon igazából már csak filmeket, sorozatokat nézek, cikkeket olvasok meg hasonló tartalomfogyasztások."
    Tényleg? Nem szoktál telefonálni? GPS-t sose használtál még? Fényképezés? Egyik sem?

    De az előbb is leírtam, mindenkinek megvan a preferenciája. Még akkor is ha kihagyjuk a munkát az egyenletből. Én az "átlag emberről" beszéltem. Szerintem átlagban az emberek jóval többet használják a telefonjukat mint egy számítógépet. Mégis azt várják, hogy olcsóbb legyen, mint egy laptop. Mert ahhoz vagyunk hozzászokva, hogy a telefon olcsó, mert régen csak telefonálni lehetett vele... Meg hát olyan pici, a pici dolgok nem drágák... Miközben részben pont ezért drága.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák