Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz tecsu #28 üzenetére

    Szerintem a cikkben minden benne van ami alapján utána lehet nézni ha komolyan érdekel.
    A sebezhetőséget a CVE (Common Vulnerabilities and Exposures) fedezte fel, ami egy sok támogatóból álló közösség. Vannak sponzoraik, tartanak hiba vadászatokat pénzjutalomért cserébe pl a nagyobb cégek szinte állandóan vevők a talált hibákra.

    Szóval ez a közösség találta meg azt a hibát amit a cikkben is leírnak: a támadó hozzáférhet az SPI Flash-hez, ezáltal blokkolhatja a bios frissítést vagy akár fw-t is törölhet a flash memóriából. A bios-t olyan szinten is módosíthatja, hogy mondjuk felemeli a CPU feszültségét szerintem a gépet (szinte bármelyik komponensét) el is lehet vele füstöltetni. Egyébként a sebezhetőség leírásában az szerepel, hogy "local attacker" tehát a támadást a gép mellett kell indítani mondjuk egy pendrive-on elhelyezett kód futtatásával még a post előtt.

    Mezei usert szerintem nem érinti annyira az ilyesmi mert az otthonokban csak észreveszi az ember az ilyesmit és jól fejbe kólintja a támadót de nagyobb cégeknek már koránt sem mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák