Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    Ezekhez is azok a tipikus "pöttöm" patronok vannak? (a képek alapján nekem úgy tűnik) Mert ezekkel a partonméretekkel egyáltalán nem gazdaságos az epson..
    A másik, hogy eddig nem nagyon találkoztam olyan epson nyomtatóval ami egy hónap nyomtatási szünet után nem száradt bele a festék legalább részletesen 1-2 szín esetében.. igaz azok olcsóbb típusok voltak, de a drágábbakra is jellemző ez?
    Bezzeg a régi canonom... volt egyszer hogy kb fél éven át nem nyomtattam vele és mikor nyomtattam, mintha semmi se történt volna.. úgy adta ki a lapot mint ha tegnap nyomtattam volna vele utoljára...
    Lassan kéne vennem egy új színes nyomtatót (egy fekete-fehér lézerem van.. azzal a nyomtatás olcsó, de néha-néha kell színes nyomat...) sajnos a tintásom már öreg (idén szeptemberben lesz 8 éves...ez már tisztes kor egy tintaköpködőtől).. cserére szorul, túlvan pár ezer lapon és már kopott a fej... illetve érdekes módon windows alatt (csak azalatt) a színek is keveredve nyomódnak ki... (valószínűleg valami szándékos szoftveres bug, hogy vegyen a felhasználó új nyomtatót pár ezer nyomtat után...).. linux alatt érdekes módon ezt nem produkálja a nyomtató, ott csupán az látszik a nyomaton, hogy már kopott a fej és kicsit "hullámzanak" a színek (így írhatnám.. főleg akkor látszik ha egyszínű területet nyomtat az ember.. akkor lehet látni, hogy néha egy-egy sor sötétebb vagy világosabb.. vagy kicsit elvan csúszva az előzőhöz képest.. ezen már a kézi tisztítás és újra kalibrálás se segít)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz blueMerle #4 üzenetére

    Jómagam is utángyártott partront használok hozzá és az enyimen még nincs csip se így "resettelni" se kell a patron számlálóját... de mivel a nyomtatófej és a tintatartály külön van, várható volt, hogy idővel a nyomtató fej elhasználódik... jelenleg ez áll fent.. az új fej ára meg drága (bár lehet olcsóbb mint egy új normális nyomtató)... bár igazán attól tartok csak, hogy a mechanika adja meg majd magát, mert már annak is vannak jelei (időnként nyomtatás közben a nyitott ajtóra azt hiszi csukva van és panaszkodik pár soronként...)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák