Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Uh, kitartást!

    Én 20 és 30 éves korom közt lényegében ültem (amikor nem döglöttem feküdtem). De nem képletesen szólva, hanem konkrétan egyetemen egész nap bent, majd koleszban a gép előtt, aztán melóban egész nap, és otthon a gép előtt. Mindemellé persze a "kötelező" önpusztító életmód, igénytelen étkezés, elhízás 100 kiló körülre, 0 mozgás ez alatt a 10 év alatt stb...

    2015 környékén kezdődtek villámcsapásszerű nyilallások deréktájon, de olyan szinten hogy néha már nem csak felszisszenve görnyedtem össze, hanem ordítva, néha comb felé le is sugárzott. Elmentem reumatológiára, kb. három perc után (gatyában csináljak 1-2 dolgot, megnyomkodott) mondta hogy porckorongsérv. Mondom, nem kéne MR vagy hasonló hogy ezt így kijelentsék? Áh tök egyértelmű, és amúgy full népbetegség, kb. ugyanazt mondta hogy egyrészt jelen állapotában még élhető csak vigyázni kell, és a népességnek jó része szenved tőle csak nem tudja.

    Elkezdtem futni (speciális cipőben), pilatesre és masszázsra küldtek, előbbinek nagyon sokat köszönhetek, bár csak fél évet jártam, de nagyon durván sok mindent megtanultam, mit hol, hogyan erősítsek és hogyan csináljak (eddig) triviálisnak tűnő dolgokat. A masszázs alatt pedig szó szerint volt hogy folyt a könnyem amikor a csomóimat (mindenhol, nyak, lapockák alatt, gerinc mellett) masszírozták szét, én eddig azt hittem a masszázs arról szól hogy jól érzem magam közben, kis olajos tapicskolás halk zenére :DDD Aztán kb. egy tucat alkalom után már éreztem hogy ez így k..va jó kezd lenni, megszűntek évtizedes rossz érzések a hátamban.

    Sajnos még a covidra se foghatom mert jóval előtte a futáson kívül minden elmaradt, de talán ennek a kb. egy éves aktív "terápiának" és az emiatt kezdett változtatásoknak köszönhetem hogy nem tett tönkre másfél év ingerszegény home office (értsd: 9-17.00 közt talán pisálni járok ki meg ebédelni, pedig direkt van emlékeztető, meg emelhető asztal, de nagyjából mindig annyira benne vagyok valamiben hogy leszundizom és ülök tovább...).

    De nagyon igaz amit a bőrgyógyászom szokott mondani (nem volt nagy szerencsém a genetika lottón, tele vagyok anyajeggyel is, természetesen huszonéves koromban egyáltalán nem használtam naptejet így amiatt is járok rendszeres szűrésre): a tested nem felejti el ha hülye voltál nem figyeltél rá korábban (nyilván magamra értem így ezt :) )

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák