Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    Nem teljesen értem ezt a hatalmas igényt, hisz gondolom én ti is tudjátok hány féle megoldás létezik a régi játékok futtatására, úgy hogy a konzol "jelleg" is megmaradjon. OK, persze nem mindenki akar mókolni stb, de "készen", mások által összerakva is lehet kapni RPi-re építve boxokat s hát a régi kontrollerekről sem kell lemondani, hisz azokból is kapható USB-s, sőt akár wireless is ill. akár találni olyat is, ami nyomtatott, NES kinézetű házba került. Nem azt akarom leírni, ami minden régi konzol rajongó számára nyilvánvaló... mert értem miért van igény a NES mini-re és miért lesz a SNES mini-re is, azt nem értem miért ennyire széleskörű az igény, mikor ez csak egy rétegnek szólt volna eredetileg, úgy, ahogy meglett alkotva...
    Sokan szeretnék ha a kazettákat is fogadná, a RetroN ezt is lehetővé teszi 1 konzolba építve, több féle kazettafogadó, szóval egyszerűen nem értem miért kapkodnak ezért. Várják sokan a SNES mini-t is, s elmondják ábrándjaikat, hogy de jó lenne, ha bővíthető lenne, de jó lenne, ha a régi kazettákat is fogadná stb. ugyanakkor nem tartják valószínűnek, hogy így lesz, s jó eséllyel jók a megérzéseik. Mindezt már megkaphatják és az Ő igényeiknek lett legyártva.
    Azt a felét értem a dolognak, hogy valaki azért veszi meg, mert számára a NES, a SNES egy emlék, és ezzel tiszteleg előtte, tökéletesen megértem, de akkor ennek egy olyan dolognak kellene lennie, amit elfogadunk úgy, ahogy van, nem akarunk tőle többet, mint ami valójában, hisz a lényeg, hogy birtokoljuk, nem több.
    Azokat akiknek nagyobb igényeik vannak, akik kvázi a régi konzol újra kiadását várják, bővíthetőséggel, azokat egyáltalán nem értem, miért vágynak a NES/SNES minire, miért vették/vennék meg.
    Vegyenek egy régi SNES-t, vegyenek hozzá egy olyan kazettát, ami fogad microSD kártyát, (tudtommal van ilyen) vagy építsenek egy sajátot RPi-ből, akár egy SNES dobozába, hisz azt is lehet kapni, tipp-topp, fehér, nem elsárgult darabokat is, esetleg vegyenek egy RetroN-t ha vannak régről kazettáik.

  • Mike88

    senior tag

    válasz RexMaximus #14 üzenetére

    Igen, és?
    Szerintem nem vagyunk nagyon különböző véleményen...
    Ha "retrós vagy", akkor a NES minit azért veszed meg, amit te is írtál, a Nintendo gyártotta le, azért érték számodra. Ebben teljesen egyetértünk. Én arról beszélek, amit b. is írt, ez a fanoknak készült, viszont boldog-boldogtalan megvásárolná, akinek kijutott egy kis élmény anno a NES-ből. Szóval én abszolút megértem, hogy leállították a gyártást.
    Nekem anno nem volt eredeti NES-em, egy piaci (pirate) verzióm volt, nagyon sok jó emlékem kötődik hozzá, ezelőtt 10 évvel találtam rá emulátorokra, sok játékkal újra játszhattam, nem volt az igazi, ugyanaz az élmény az tény. 1 éve építettem egy Arcade játékgépet, RPi0-ra alapozva, ezzel állítva emléket annak a sok jó élménynek, amit gyerekkoromban okoztak ezek a játékok, de nem érzem magam akkora fannak, hogy megvegyem a NES mini-t, akkor sem, ha megkapnám normális áron, ez a játékgépből is lejöhet, hogy nem törekedtem arra, hogy ugyanazt az élményt kapjam.

    NES minivel szemben olyanok is fogalmaznak meg kritikát, akik számára nem sokat jelent a NES, már eleve első alkalommal is, valamiféle alternatív útvonalon találkoztak NES játékokkal, no én meg velük szemben próbáltam megfogalmazni kritikát.
    Az ár, hogy jöhet szóba azt nem tudom, ha egyszer leírtad te is, hogy attól érték, hogy a nintendo gyártotta... akkor nem állunk neki ár szerint rendezve versenyeztetni más megoldásokkal. Igény szerint viszont lehet, csak igény szerint lehet.
    Ha - ahogy írtad - "retrós vagy", akkor az egy valamiféle hobby, (ugye a hobby, az tipikusan a kívülállók által meg nem értett dolog, egy olyan valami, amire elsősorban pénzt, energiát, szabadidőt szánunk, ami esetleg másoknak nem érték, az csak vakarja a fejét, hogy erre pénzt adni, ugyan má' miért?), így aztán pénzről nem hinném, hogy szó eshet, ha hobbyról van szó.
    Szóval én csak azt akartam ezzel mondani, hogy aki valóban rajongó, akinek ez valóban sokat jelent, azok között lehet, hogy van olyan, akinek van eredeti NES és van everdrive s e mellé mégis megvette a NES mini-t, mert számára az valamiféle ereklye. Na ez lett volna a valódi szerepe a NES mini-nek, és ez lenne majd a valódi szerepe a SNES mininek is, s ha így állunk hozzá, akkor egyáltalán nem kevés a legyártott példányok száma, ha az mind jó helyre került volna, akkor még sok is! Biztos vagyok benne, hogy ilyen szerepet szánt neki a nintendo is, ami viszont nem sikerült, mert félre lett értve a történet... úgyhogy szerintem ez a valódi oka a gyártás leállításának, nem az, hogy hagyjuk éhesen a népet vagy egyéb alattomos, gonosz spekuláció.

Új hozzászólás Aktív témák