Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz ngabor2 #20 üzenetére

    Te is osztod vissza teljes képernyőn a letöltött disztrókat torrenten mi? :DDD
    Nálam is van munkaasztal kockaként 4 db asztal. Én azért előszeretettel használom a panelt ablaklistával, nem kell mindennek egy asztal. Mondjuk a torrent meg az aMSN már elköltözött saját helyre, de az is leginkább azért, mert az értesítési terület újraindulásakor onnan az ikonjuk egyszerűen eltűnik. Ez egy jelentett bug az Ubi 9.10-nél, és úgy vettem észre azok az ikonok esnek áldozatul, amelyek teljes szürke háttérrel rendelkeznek az ikon figurája mögött. De egyébként minek kell annyi terminál neked, nem túlzás annyi egyszerre? Hacsak nem onnan indítod rendszergazdiként a progikat. :D

    <-ƘƘ->

  • Sipi

    addikt

    válasz ngabor2 #20 üzenetére

    Értem és tudom. Nem mondom én sem, hogy jobb a szemantikus asztal. Csak az én logikámnak jobban megfelel - és szerintem sok infó, sok doksi, sok program esetén még a te módszered is használhatatlanná válik. A gyorsindító ugyanaz, mint az ikonok, csak kicsiben. 26 fontos programnál már te is gondban lennél. :)

    Réges-régen láttam egy olyan kezdeményezést, ahol a felhasználó szemszögéből nézve nincs is asztal, nincs munkafelület. Dolgok vannak és fájlok. Ha arra böksz, hogy képszerkesztés, csak képszerkezstő programok és képfájlok lesznek felsorolva. Ha egy DOC fájlra böksz, csak szövegszerkesztéssel kapcsolatos programok és műveletek maradnak (megnyitás, nyomtatás...). Az tetszett a legjobban, csak nem lett belőle semmi.

    A szemantikus asztal már közelít ehhez. Ha valaki rendszerben, folyamatokban szeret gondolkodni, kényelmesebbnek érzi, mint fájlokkal, ikonokkal vacakolni, bökdösni, klikkelgetni. Akinek pedig nem jön be a rendszerszemlélet, hanem mindent egy kupacban szeret látni, max. nem használja az efféle asztalt - átállítható a régi működésre is.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • moma

    őstag

    válasz ngabor2 #20 üzenetére

    nekem ezt a több munkaasztalt valahogy nem sikerül értelmesen használnom. pedig kíváncsi lennék, hogy milyen amikor valaki intenzíven használja. nálad sem látom, hogy miért jó, hogy külön asztalon vannak a programok és nem egy tálcán(levelező, vagy torrent vagy hasonlók meg az óra mellett) vagy épp egy dockon csücsülnek.

    amúgy én az asztalt csak letöltésre használom, ide jönnek be a dolgok(ha nem épp egyből a cél helyre) és innen pakolom el vagy törlöm később. program indító ikonoknak túl sok értelmét nem látom itt. ilyen asztali extrából, csak a conky-t szeretem.

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák