Új hozzászólás Aktív témák

  • TR3

    tag

    válasz #65675776 #30 üzenetére

    Nem arra vonatkozott a kérdésem, hogy hol van ez a cikkben. Csak kíváncsi voltam, hogy lehet egy ilyen baromságot megmagyarázni. Ne haragudj, de ha szerinted a wifi jelerősség, és a dhcp kliens működése között kapcsolat van, akkor elég halvány ismereteid lehetnek a hálózatokról.
    Az egyetemeknek az a baja, hogy az ipad bizonyos esetekben nem újítja meg a címbérletet, ha az lejár, így a dhcp szerver kiosztja azt egy másik kliensnek, ami emiatt nem fog megfelelően működni (akkor sem ha ez esetleg egy vezetékes kliens lenne). De ez egy egyszerű szoftverfrissítéssel megoldható probléma, aminek semmi köze a wifihez, csak néhány médiában tévesen összekapcsolták ezt a két dolgot. Ezt nem én találtam ki, ott van a Princeton egyetem honlapján:

    "Some media reports have concluded that Princeton discovered (or diagnosed) a WiFi issue with the iPad, sometimes reporting that the issue Princeton has seen is the cause of iPad WiFi signal issues or connectivity issues others may have described. This conclusion is inaccurate; the issue Princeton has seen is a DHCP client issue. We have not experienced or diagnosed) any WiFi signal or connectivity issue with the iPad."

    Itt olvasható az egész történet: [link]

    Az iponnal meg semmi bajom mint üzlettel, de annak jobban is utánanézhetnének, hogy mit jelentetnek meg a honlapjukon.

Új hozzászólás Aktív témák