Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tha_answer #50 üzenetére

    Még a nyomtatott CanardPC hozta le először, hogy azért nem Perlmutter lett a CEO, mert izraeli születésű volt. Ezt először nem hittem el, de aztán volt egy vezető beosztású programozó, aki otthagyta az Intelt, és azt írta nekem, hogy többen azért léptek ki Perlmutter után, mert kiderült, hogy az Intel akkori tulajdonosi köre csak a származása miatt döntött Krzanich mellett. Más szempontból minden tekintetben Perlmutter volt a nyerő. Azóta megint volt egy keresés, és azt hittem, hogy majd Renduchintala lesz a CEO, de nem ő lett, hanem ismét egy amcsi, pedig alkalmasságban egy Renduchintala kaliberre lenne szükséges az Intelnek, aki meg tudja mondani, hogy 4-5 év múlva milyen fejlesztésekre van szükség, hogy újra az élre kerüljenek. Egy Bob Swan erre nem képes, ő nem ért a hardverekhez. A pénzügyhöz biztos ért, de az Intelnek nem ez a gondja.

    (#51) joey04: A kupaktalanítás valójában egy picit túl van tolva. Mi azért számolunk be az új procik skalpolásáról, mert nagyon sokan olvassák ezeket a híreket, de mindről beszámolunk, nem csak az Inteléről. Az, hogy mi a jó, egy nagyon komplex kérdés. A forrasztás nem sokkal drágább, tehát anyagilag beleférne, de van egy rakás másik tényező, ami miatt esetleg ellene dönthet az Intel.

    A gyártástechnológiával nem tudunk mit kezdeni. Az Intel lemaradt. Ők voltak ebben a legjobbak, és most a harmadikok. A TSMC és a Samsung is lelépte őket. Ez van. Nem kellett volna elküldeni Krzanichnak a tapasztalt mérnököket az első leépítésekor.

    A sebezhetőséggel se tudunk mit kezdeni. Nem mi keressük ezeket meg a processzorokban.

    Azzal se tudunk mit kezdeni, ahogy az AMD fejleszt. Két hete láttam mire képes az új EPYC. Zéró esélye lesz az Intelnek a nemrég bejelentett Cascade Lake-kel. Nem +3-5% lesz az AMD-nél, hanem +60-90%. De eleve az AMD két gyártástechnológiai lépcsővel jobbat fog használni az Intelnél. Ilyen különbség már erősen megmutatkozik.

    Az Intel problémája egyébként nagyon röviden az, hogy az eredeti tervek szerint már az Ice Lake szerververzióját kellene árulniuk. Ez ellen tervezte az AMD is a Rome-ot, tehát nem az AMD csinált valami őrületesen nagyot, hanem az Intel nem hozta időre az Ice Lake-et.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák