Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz Dave™ #195 üzenetére

    Hagyd. Aki alapvető dolgokat nem tud, annak lehet magyarázni. A 32 bit és 4GB RAM és az XP-n DX10/11 is már lerágott csont, mindenki tudja, hogy mindkettő lehetetlen. Az XP-hez miért kell ragaszkodni, arra sem jöttem rá. Persze akinek olyan hw/sw-e van ami XP-hez köti az más dolog, egyébként mostanra egy elavult OS, persze átlag multimédiás igényekre és netre még elegendő. Egyébként is több, mint 8 éve jött ki az XP azóta jelentősen megváltoztak a hardverek/szoftverek és az igények is.

    [ Szerkesztve ]

  • eziskamu

    addikt

    válasz Dave™ #387 üzenetére

    Inkább az Ubuntu xar. Ha egy konkrét célra kell, akkor be lehet lőni elég szépen, és sok hálózati eszköz is Linux-ot használ, viszont tényleg hiányzik valamiféle egységes tervezés, főleg felhasználói szinten.
    Az hogy semmire nem jó? Sok mindenre használható, csak az Ubit jobban nyomatják mint megérdemelné.
    A Windows elmúlt években viszonylag tényleg jó mederbe került, még a Vista se olyan rosz, de azért a Windows 8 se olyan eget rengető, csak tartani akarják magukat a rövidebb termékciklushoz, mert kő a lé :) . A fejlesztések egy része tényleg bekerülhetett volna valamelyik Win7 SP-be.
    Ahogy nézem nem mondtam olyan hülyeséget pár hónapja a hibernáció + felhasználói fiókok betöltésével, mert ha jól értem a Win8 is a betöltött felhasználói fiókok nélküli állapotot hibernálja és éleszti újra.

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #387 üzenetére

    Ha ennyire atomkirály ez az Ubuntu, miért nem váltottál teljesen? Miért kell a Win7? Ja, mert hogy semmire sem tudod használni?
    nehogymar jobban tudd nala, hogy mire tudja hasznalni :W
    ha semmire nem tudna, nyilvan nem lenne a gepen

    pcforumot meg ne tessek linkelni, egy olyan oldalnak, ahol az admin (nyilt lebarmozas utan) bannolja azt, akinek a velemenye nem egyezik az ovevel, nincs informacioerteke...

  • Sweet Lou 6

    addikt

    válasz Dave™ #387 üzenetére

    Ubuntura sok mindent lehet mondani, de hogy használhatatlan... ez tudatlanságra vall. Az OK ha te valami konkrét dologra nem tudod használni, de sok mezei user ellenne/van vele.

    sweetlou6.wordpress.com

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #404 üzenetére

    Te se tudd jobban nála...
    nem is allitottam hogy jobban tudnam, nem en kozoltem vele hogy semmire nem tudja hasznalni. hadd dontse mar el o, hogy tudja vagy sem...

    a programkínálat mindenhez képest rendkívül szegényes, mind mennyiségben, mind minőségben. Az openoffice is nagyon messze van a kompatibilistól, és sebességben sem gyorsabb semmivel sem, mint egy win7, sőt. Egy pozitívuma azért van: ingyen van.
    most ne menjunk bele megint a desktop Linux vitaba, van belole boven a forumon. maradjunk annyiban, hogy amiket irsz, nagyreszt csusztatas

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dave™ #404 üzenetére

    Az openoffice is nagyon messze van a kompatibilistól, és sebességben sem gyorsabb semmivel sem, mint egy win7, sőt. Egy pozitívuma azért van: ingyen van.

    Nálam már kiváltotta az MS Office-t, persze én nagyon alap dolgokra használom. Viszont sokan vannak így rajtam kívül is.

    x gon' give it to ya

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #408 üzenetére

    az elozo postodra irt valaszomat inkabb kitoroltem, de ezt mar nem birom szo nelkul hagyni...
    mi az hogy attol sz*r az OOo, hogy nem kezeli tokeletesen az ms office doksikat? az ms office vajon kepes 100%-osan kezelni az OOo formatumait?
    elozo munkahelyemen tobbszor megesett, hogy sxw-ben vagy odf-ben kaptak doksit a beszerzok, amivel az ms office nem tudott mit kezdeni. ennel meg az is jobb lenne, ha nem tokeletes formazassal, de megmutatja a tartalmat... de a te logikad szerint akkor sokkal szarabb az ms office, mert nem 'kompatibilis'? :F
    atlagos felhasznalasra boven eleg az OOo, mi olyat tud az ms office, ami egy 'normal' usernek kellhet, de nincs az OOo-ban?

    az OSX-es 'office' csomagnak van valami olyasmi szlogenje, hogy az ms office tudasanak azt a 10 %-at tudja, amit a felhasznalok 90%-a hasznal - es alapvetoen igazuk is van, hiaba tud mindenfele urtechnologiat a sw, ha a user soha a budos eletben nem fogja hasznalni...

    ha meg figyelembe vesszuk az arakat is, az ms office labdaba sem rughat (meg mindig atlagos otthoni userrol beszelunk)

    [ Szerkesztve ]

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dave™ #408 üzenetére

    Ha csak leveleket kell írogatni, meg csak te állítasz elő egyszerűbb dolgokat, arra valóban elég.

    Igazából még ennyi sem. Nekem csupán arra van szükségem, hogy a hozzám beérkező .doc, .xls fájlokat meg tudjam nyitni, esetleg belejavítani, átkonvertálni .csv-be. Én úgy tapasztaltam, hogy a kompatibilitás terén jó az Openoffice. Elismerem, hogy a MS Office jobb, szebb a felülete, gyorsabb, ezt nem vitatom.

    x gon' give it to ya

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #411 üzenetére

    eleg nagy resze mar mogottem sajna :(

    nem lesz kompatibilis a de facto szabvánnyal,
    lehet hogy a .doc 'de facto' szabvany, az odf viszont valoban az
    egyebkent olyan szintu kompatibilitast, ami egy otthoni usernek kell, siman nyujt, anyam sosem panaszkodott meg, hogy ne tudna megnyitni a baratnoitol erkezo pps-eket meg doc-okat, pedig kap boven. emellett a tanfolyamon amire jart, wordot es powerpointot tanult, megis remekul tudja kezelni az OOo-t (miutan 2 mondatban elmagyaraztam neki, hogy nem a 'file->oldalbeallitas' menupontot kell keresni, meg a kek haromszoges ikont, hanem minimalis logikaval ott ahova az valo), olyan prezentaciokat csinal hogy csak lesek, en meg egy sima gombot sem tudok kirakni ra szinte :D

  • ivana

    Ármester

    válasz Dave™ #411 üzenetére

    Elég sok funkció van benne csak meg kéne találnod hol, mert mivel nem MS office a funkciók se lesznek ugyan ott az hogy sokkal kevesebbet tud nagyon-nagyon erős tulzás. A kompatibilitási problémái meg az MS office-nak vannak ami nem tud odf-et olvasni.

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #441 üzenetére

    Milyen olyan linux van, amit évekig használnak? Ubuntuból pl. félévente van új verzió
    es? attol hogy vannak hozza frissitesek, meg nem kell ujratelepiteni. a Slackit, amit en hasznalok 7 eve telepitettem, azota azt hasznalom. Termeszetesen folyamatosan frissitve (ez kb. a windows update-tel parhuzam, azzal a kulonbseggel hogy itt a rendszeren levo OSSZES program folyamatosan frissul)

    Az átlagember ott törli le az egészet, amikor nem lesz driver a nyomtatójához, telefonjához stb.
    az atlagembernek nem kell driver. a multkor emlitettem az allatorvost, es hogy dicserte a Linuxot, az konkretan pont errol szolt, hogy windows alatt fel oran at telepult a drivere, ami utan nem is mukodott a nyomtatoja, Linuxra meg radugta, aztan nemi gondolkodas utan megkerdezte hogy nyomtasson-e tesztoldalt. nem tudom milyen nyomtato, nem voltam ott, ezek az o szavai :)
    tudom hogy van olyan hw is, ami problemas Linux alatt, mindenesetre en meg szemelyesen nem talalkoztam ilyennel

    Vagy amikor rájön, hogy az openoffice nem igazán kompatibilis.
    ne kezdjuk mar megint...

    Vagy amikor küldenek neki "valami fasza programot" kollégák/barátok, ő meg néz mint rozi a moziban
    szegeny, nem mennek a kapott virusok, de sz@r neki :)
    ha meg nagyon akarja, akkor futtatja wine-nal (nagyon egyszeruen megoldhato, hogy EXE-re klikkelve induljon), felteszem nem photoshopot fognak kuldeni a kollegak

    De elég az is, hogy ne induljon el a grafikus felület, lövése sem lesz arról, mit is kellene csinálni.
    jaj hagyd mar ezt a hulyeseget. ha valaki eloszor eleteben akar Linuxot telepiteni, es a szoban forgo 'atlag userrol' van szo, akkor altalaban van a kornyeken valaki, aki segit, vagy max. beirja a gugliba a problemat illetve felnez egy forumra. mindazonaltal ez kozel sem mindennapi problema, en nagyon sokszor telepitettem mar Linuxot, es egyetlen egyszer sem fordult meg elo, hogy ne lett volna graf. felulet.

    ne induljon el a grafikus felület, lövése sem lesz arról, mit is kellene csinálni. És előbb utóbb lehet parancsokat is gépelni, mert nem tud mindent gui-ról.
    sem anyam, sem neveloapam nem gepelt meg be soha Linux parancsot (illetve de, egyszer neveloapam gepere akartam tavolrol ranezni, es egyszerubb volt neki megmondani a /etc/init.d/openssh start' parancsot, mint azt magyarazni 20 percig, hogy hova kattintson hogy megtalalja a megfelelo ablakot)

    a annyira jó és felhasználóbarát a linux, ami még ráadásul ingyenes is, miért van 1% alatt az elterjedtsége?
    szerintem boven 1% felett van. az ok pedig osszetett: egyreszt az, hogy alig par evvel ezelottig (az XP megjelenesekor meg mindenkepp) valoban olyan volt, mint amilyennek most beallitod: egy atlagusernek eselytelen volt hasznalnia. masreszt mivel nem volt mogotte olyan komoly ceg, aki marketinggel, embererovel tamogatta volna az 'atlaguser' Linuxozasat, el sem igen jutott senkihez, leginkabb a geekek jatekszere volt. lehet utalni az Ubuntut (en sem szeretem), de az teny, hogy a Canonical dobbenetesen sokat tett a Linux elterjedeseert

    Miért csak az igazán mély ismeretekkel rendelkezők használják hosszabb távon is?
    ld fent, ez regi, mara idejetmult sztereotipia

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Dave™ #443 üzenetére

    "3) De de, ha majd kap egy doksit, amiben minden szét lesz csúszva, nem fog örülni. Fordítva sem a másik fél.">pl. ilyen?
    akármi pályázat, letölthető a dokumentáció, stb. nagy része kitölthető a gépen. a dátumozás és az aláírás helye sok-sok kis pontocskával van jelölve. azaz 1. vagy üresen nyomtatod és kézzel írod be, 2. vagy átírod a gépben (kitörölve a pontokat) és szóközzel a helyére igazítod, 3. vagy (klasszikus átlagjúzer megoldás) beírod, amit akarsz és a pontok IS maradnak, 4. vagy törlöd a pontokat, és a helyükre beírod , ami kell. és 5. végül, de nem utolsó sorban, és ha értesz hozzá, megformásod rendesen, laglább azt az egy-két sort a végén, vagy ha kell, többet is.
    az 3., 4. és részben (abban az esetben, ha esetleg a dokumentumon belül is el kell végezni a fentieket) az 5. esetben nagy esélyed van rá, hogy valamelyest szétcsúszik.

    ha meg "kompatibilitási" problémákról beszélsz, akkor nézz vissza a történelemben, mi módon tett keresztben korábban az ms bárkinek, úgy eljátszva a dolgot, mintha ő teljesen tiszta lenne. pont irodai csomaggal kapcsolatban is volt ilyen, egy-két kisebb változtatás, nehogy már jó legyen a konkurencia programjában is a dokumentum.

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #443 üzenetére

    1) upgrade gondok windows alatt is vannak, tobbszor irtam mar hogy a windows update mennyi szopast es pluszmunkat okozott nekunk

    2) en magam mondtam, hogy tudom hogy vannak olyan hw-ek, amik nem mennek normalisan Linux alatt. ezeknek a szama viszont egyre kisebb. 3G modembol meg ketto volt eddig nekem, mindketto total random, elozetes utanajaras nelkul, es mindketto remekul mukodott/mukodik Linux alol

    3) mikor hasznaltal utoljara OOo-t?

    4) igen, a wine koran sem tokeletes. mindenesetre olyan programok futtatasara, amiket e-mailben kuldozgetnek egymasnak az emberek, tokeletesen alkalmas. ugy csinalni meg lehet, mintha nem leteznenek virusok, csak nyilvanvalo baromsag. foleg hogy a sajat csaladom windowsos gepein is volt mar nem kis problema ezekbol.

    5) szerintem baromira nem olvastad el, vagy csak nem ertetted amit az elozo postomban irtam, fuss neki meg egyszer...

    6) ld. 5.

    7) ld. 5

    meg mindig ugyanazokat a reg idejetmult idiota sztereotipiakat mantrazod, pont ugyanazt csinalod mint azok, akik folyton az XP-vel peldaloznak hogy miert szar a windows. hagyd mar abba, hogy hulyesegeket terjesztesz, es probalod ugy beallitani, mintha Linux fronton semmilyen elorelepes nem tortent volna az utobbi 10 evben

    ja meg egy: rengeteg windowsos forumon latom hogy parancssoros megoldasokat mondanak a W7-hez is, ezek szerint a windows csak geekeknek valo, meg atlagusernek hasznalhatatlan a parancssor miatt?

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #452 üzenetére

    milyen szamok? az en tapasztalataim alapjan kimondottan terjed, nem veletlen hogy egyre tobb ceg veszi eszre hogy letezik (beleertve a microsoftot is)
    az ingyenessegre meg nem kell annyira verni, ingyenes volt a w7 beta is, megsem ismerek szemelyesen senkit aki rajtam kivul letoltotte volna (meg mielott ezt is kiforgatjatok moonmannel: NEM azt mondtam, hogy senki nem toltotte le, hanem hogy nem ismerek ilyet szemelyesen!)
    nem az a fo erenye hogy ingyenes (bar teny hogy ez is igen nagy pozitivum), a mai internetezok nagy reszenek meg a windows is 'ingyenes' ("hat ott van torrenten, ingyen lejon!"), szoval ez nekik baromira nem szempont :)

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dave™ #443 üzenetére

    Ha az emberek már az iskolákban linuxot használnának/használtak volna. Ha legalább akkora propagandája lenne mint a win-nek akkor ugyan ott lennének.

    Én azt vettem észre, hogy az emberek azért nem használják, mert nem akarnak újat tanulni. Emiatt van az is hogy sokan ragaszkodnak még most is az xp/ie6 kombóhoz. A nagy tömegekben még nem alakult ki egy bizonyos OS igényesség, hogy felmérje neki miért jobb az újabbat vagy mást használni. Persze a guruk nyomatják a legújabb rendszereket és karban is tartják és használják (és anyázzák egymást a fórumban :) ), de ez nincs meg a nagy többségnél. És amíg ez az igényesség nem alakul ki, nem lesz nagy változás.
    Én beláttam, hogy az igényeimet 100% kielégíti az ubi, ugyan azon a vason még egy picivel gyorsabb is mint a vista, de persze a játékok miatt azt is használom, ha már adták a laptop mellé.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • ddekany

    veterán

    válasz Dave™ #452 üzenetére

    "A számok engem igazolnak."

    Ez az 1% körüli részesedés (már desktopon) önmagában pontosan mit igazol? Technikai szempontú minőséget hiányát biztos nem igazolja, még akkor sem ha olyan gond is van, mivel a piac egyszerűen nem így működik. Kompatibilitás, marketing, meglévő befektetések és megszokások, munkaerő/szakértők ára, stb... ezek gyakran fontosabbak. (Erre remek példa pl. a PHP... korunk egyik leggányabb, legelvavultabb webes programozási nyelve (és valamennyire keretrendszere), de mégis töretlenül elsöprően sikeres... miért? Mert hegyekben van hozzá olcsón munkaerő (és Google-zhető megoldások sokmindenre), hegyekben vannak hozzá a gyakran ingyenes programozói könyvtárak és framework-ok, és mert kb mindenhol hosztolják és bagóért. Ja, és fogadok van hozzá rendes kínai dokumentáció. Így aztán összeségében mégiscsak szinte verhetetlen a cucc.)

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #470 üzenetére

    na kezdjuk az anyazast :DDD

    amugy nem veletlenul nem szurtam be eddig ezt a diagramot, es nyilvan most sem azzal a szandekkal hogy barmit is kiolvassunk belole az aktualis vitara vonatkozoan (sot, epp' az ellenkezojet igazolando)

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Dave™ #481 üzenetére

    "Az aero a többség szerint szép, és nemhogy nem lassítja a munkát, de a peek meg a snap pl. kifejezetten gyorsítja is."

    Én az animációkról beszéltem, amiket végig kell várni. XP-n is (ami ellenben a későbbi Win-ekkel valami döbbenetesen ízléstelenül néz ki alapból... el sem hittem mikor először láttam, sikítva váltottam át a Win2K-s témára). Persze ez az animálás sem csak a Windows-ra jellemző marhaság, csak az is valami, amit fasisztoid módon átállítok minden gépen amit telepítek. Ja, igaz, a keret áttetszőséget is lerúgom... mi értelme, komolyan, csak nehezebben áttekinthető a képernyő tőle.

    [ Szerkesztve ]

  • predator24

    tag

    válasz Dave™ #486 üzenetére

    Szerintem a gyakorlatias megközelítés hiánya mondatja azt veled, hogy szükség van erre. Szükség nincs, de ha van, akkor senkit nem zavar. Nem tudom tényleg, hogy most milyen alap effektek vannak az új win-ekben, de mac-en például az exposé és a spaces nagyon jól működik! Az nem a parasztvakításról szól, hanem a produktivitás növeléséről. Ugye van négy asztalod, és miközben váltassz közöttük, akkor is tudod az exposé-val széthúzni az ablakokat, ha valami nem lenne elöl... Amióta van ilyen nem használok alt-tab-ot.

    PEACE

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #488 üzenetére

    milyen parasztvakito animacio van OSX-en? talan az egyetlen a minimize effect, a tobbi animacio mind valamilyen funkcionalitashoz kapcsolodik

    azt a hulyeseget meg nem kell minden masodik postban leirni hogy Linux ala semmilyen program nem letezik, bezzeg windowsra hany milliard... minden feladatra talalni Linux alatt futo programot, es igaz hogy vannak olyan teruletek, ahol nincs igazan versenykepes kinalat (pl. CAD), de attol az amit mondtal meg szimplan hulyeseg. en desktop userkent es fejlesztokent semmit nem talaltam meg, ami hianyozna nekem.

  • Namelesske

    addikt

    válasz Dave™ #491 üzenetére

    Szép dolog a szerelem Linux alá egy adott feladatra van néhány darab alkalmazás szerény funkcionalitással, sokszor gusztustalan felülettel, és ennyi.

    Ez félig meddig igaz, de nem kéne ennyire szegényesen látni a linuxot.

    Ez egy ördögi kör, mert ameddig nincs program addig nem fogják használni, ha nem használják akkor minek legyen rá program választék.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Dave™ #491 üzenetére

    vicces a felsorolásod. gondolom, leginkább az van benn, hogy hozzászoktál valamikhez, azt keresed, és ha valami nem úgy működik és nem azonnal, akkor az szar.

    "De a favorit továbbra is a forgó kocka">éppen ennek is lehet értelme: több virtuális asztalod van, mindegyiken más folyamat fut, és két billentyű lenyomásával asztalváltás nélkül megnézed, hol tart a másik asztalon az adott folyamat. és csak elengede a billentyűket, nem kell megint nyomni. időtakarékosabb, mint az alt+TAB-bal végigpörgetni a futó cuccokat. jelezném, nálam nem pörög a kocka.

    [ Szerkesztve ]

  • WN31RD

    addikt

    válasz Dave™ #494 üzenetére

    "De legfőképpen azért, mert >1% a felhasználótábor, és ők is zömében opensource hitvallásúak. Nem jó piac."
    Konkrét számokat, százalékokat nem ismerek, nem igazán érdekel, de azért pl. a Red Hat pénzügyi helyzetének érdemes utánanézni, mielőtt kijelentené az ember, hogy senki nem használ Linuxot, vagy hogy nem jó piac.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #491 üzenetére

    nem vagyok jobban szerelmes a Linuxba, mint ti a Windowsba ;)
    pl. ezt a postot sem Linux alol irom :P

    adott feladatra van néhány darab alkalmazás szerény funkcionalitással
    es mi ezzel a gond? a vicc az, hogy gyakran pont azzal ervelnek a Linux ellen, hogy a user nem tudja hogy melyiket hasznalja a sok felkinalt programbol :)
    amugy egy atlag usernek a "nehany daran alkalmazas szereny funkcionalitassal" boven tokeletes. hiaba tud pl. a Word annyi mindent, ha az emberek egy szazaleka tud rola, es kozuluk is csak minden tizedik hasznalja. teljesen uj volt nekem pl. mikor anno a Word valtozoirol (vagy mezo vagy hogy az uborkaba hivtak) meg egyebekrol tanultam, erdekes volt, tetszett, de a budos eletben nem fogom hasznalni...
    a 'gusztustalan felulet' izles dolga, ilyenek boven vannak windows ala is, ez legkevesbe sem OS-fuggo

    az altalad felsorolt program kb. egyike sem fog soha kelleni a userek kb. 95%-anak, kozottuk nekem sem, igy nyilvan nem tudok ra alternativat mondani (ahogy windows ala sem tudnek programot ezekre)
    egy atlaguser igenyeit tokeletesen kielegiti pl. az Avidemux mint videoszerkeszto (ugyanugy ahogy windows alatt a virtualdub-ot hasznaljak rengetegen), de ha profi kell, ott van pl. a LightWorks ami nyilt forrasu lesz, valoszinuleg nincs akadalya a Linux portnak
    audioszerkesztonek ott az Audacity, kepszerkeszokent meg a Gimp ezerszer tobbet tud, mint ami otthonra kell. aki hasznalta, dicseri a Scribust mint kiadvanyszerkesztot

    lehet hogy nem tudnak annyit, mint a szazezrekbe kerulo windowsos, profiknak szant termekek, de ez baromira lenyegtelen, a fontos az, hogy ha a felhasznalonak ilyen igenyei tamadnak, azt meg tudja csinalni, raadasul ingyen

    amit te csinalsz, kb olyan mintha azert fikaznam a windowst, hogy milyen szar, meg a Final Cut Pro sem megy rajta

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Dave™ #496 üzenetére

    cinelerra, imagemagick, neked nem tetszik a gimp, de gimp. mondj ellenérvet! TeX ;]
    és nem mellékesen minek annyi tudás? professzionális célból. de otthonra? ugyan az a viszony, mint az OOo vs MSO-nál.

    [ Szerkesztve ]

  • WN31RD

    addikt

    válasz Dave™ #499 üzenetére

    "Kereskedelmi szoftvereket nem éri meg fejleszteni rá, a fent említett okokból."
    Biztos az sem kereskedelmi szoftver, több tízezer dollárért rendeltem nemrég egyes Linux szervereinkre... :)

    Nem kifejezetten az átlagfelhasználókról beszéltem, hanem a "keresdelmileg nem éri meg rá fejleszteni" állítást vitattam, mert az egyszerűen nem igaz. Lehet, hogy pont azokat a szoftvereket, amelyeket te szeretnél látni rajta, nem éri meg (nem tudom, az is lehet, hogy megérné, csak még senki nem vágott bele), de van, amit egyértelműen megéri.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #494 üzenetére

    Kereskedelmileg sem éri meg rá fejleszteni, amikor van ötszáz féle disztribúció, különböző csomagkezelők, különböző GUI-k stb.
    latom nagyon rakattantal a hulyesegterjesztesre :)
    igen, van otszaz disztribucio, kulonbozo csomagkezelok, toolkitek. es hogy jon ez most ide? egy Linuxra megirt programot Linuxra forditanak, nem Debianra meg RedHatre, stb. erdekes modon sok binaris formaban terjesztett sw-bol EGY, azaz EGY db letoltheto file van, ami minden disztriben hasznalhato (ld pl. nVidia driver, tobb commercial vagy free jatek, stb)
    az, hogy sokan elerhetove tesznek csomagokat (pl. Opera, stb) pusztan kenyelmi celokat szolgal

    amugy meg arrol, hogy mennyire nem eri meg fizetos dolgokat fejleszteni Linuxra:
    [link]
    a diagram alapjan kb. 300.000 vagy is haromszazezer dollar beveteluk jott csak a Linux-felhasznaloktol ugy, hogy mindenki annyit fizetett amennyit akart (vagyis rendszerint kevesebbet, mint amennyiert a sw-t egyebkent arulnak). ez jelenleg kb. 70.000.000 vagyis hetvenmillio forint.
    ha hozzavesszuk az OSX-et is, akkor kijon hogy az altalatok emlitett 6% es 1% reszesedessel biro ket (unix-szarmazek) oprendszer a teljes bevetel FELET adja, vagyis annyit, mint a fennmarado 93%-nyi windows! tenyleg baromira nem erdemes :)

    igen, szoktak izgulni a compiz kockara. windows alatt meg arra hogy hany FPS-sel megy a crysis. es?

  • WN31RD

    addikt

    válasz Dave™ #508 üzenetére

    Cinerella: Nem értek a videoszerkesztéshez, nem tudom megítélni, ez a program mennyire jó abszolút értelemben, vagy más programokhoz viszonyítva. Viszont egyszer feltelepítettem kíváncsiságból, és nekem abszolút semmi gondot nem okozott a telepítése, csomagkezelőből felment, és kész. Szóval, ha ez számodra probléma, akkor valószínűleg nagyon hiányos a tudásod e téren, és így azért elég nehéz véleményt mondani valamiről.

    Az ImageMagick rendkívül hatékony eszköz, ha scriptelni szeretnél képekre vonatkozó műveleteket. Nyilván nem az átlagfelhasználónak való, de ha az alap funkciókat hiányolod belőle, az azt jelenti, hogy meg sem nézted, mit tud.

    GIMP: Nem értek a profi képszerkesztéshez, nem tudom megítélni, hogy a GIMP mennyire jó mondjuk a Photoshophoz képest (amire nekem kell, arra jó). A GIMP GUI-ja viszont számomra kézreállóbb, mert azt szoktam meg, ez leginkább ízlés dolga.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Dave™ #508 üzenetére

    "cinelerra: - Nagyon amatőr az egész, de úgy látszik már telepíteni sem olyan egyszerű">ja!

    igen nehéz párat kattintani. meg se próbáld, biztos nem fog sikerülni.
    különben kb. mindent elmond a hozzáállásodról, hogy megnézted a weboldalt, és annyi.
    cinelerra doku, olvasgasd!

    "imagemagick...De most tényleg, ez ugye csak vicc?">nem, egyáltalán nem vicc. inkább az a vicc, hogy egy jútúb videó alapján ítélted meg ezt a programot. akárcsak az előbb.

    így jogos: "de befejeztem, mindenki azt használ amit akar"

    (#506) moonman
    tehát ezzel pont azt írtad le, amit én pár hsz-szel előbb szükségesnek tartottam egy normál windows beállításhoz, és amit az átlagjúzer NEM tud maga megcsinálni. de te értesz hozzá. messze kissebbségben vagytok a windows júzerek között is.

  • doc

    nagyúr

    válasz Dave™ #508 üzenetére

    az imagemagick nem az atlagusernek valo, viszont remek eszkoz, rengetegszer hasznalom, multkor azon szenvedtem hogy windowson normalisan beuzemeljem (ami a bena shell miatt nem volt kimondottan egyszeru)

    a GIMProl alkotott velemenyed meg azt mutatja, hogy baromira nem vagy vele kepben...
    az hogy a GUI-ja neked nem all kezre az egyreszt teljesen szubjektiv, masreszt azt mutatja, hogy elotte megszoktal mar mast (ahogy latszik, a PS-t) es azt keresed benne. na ez nem fog menni (ezert szuletnek a PS GUI a Gimp-hez meg hasonlo oszver projectek)

    en pl. a Photoshoppal nem tudtam megcsinalni olyan alapmuveleteket sem, amiket a Gimp-ben siman megtalaltam, doksi nelkul. ez nyilvan nem azt jelenti hogy a PS szar, vagy hogy ocsaka a GUI-ja

Új hozzászólás Aktív témák