Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #16820480 #31 üzenetére

    attól, hogy nem kötsz nyakkendőt, még nem biztos, hogy hülye vagy hozzá

    Természetesen, de az, hogy te nem adsz meg tárgyat, az csak a dolog egyik fele volt, a másik az, hogy szerinted felesleges a tárgy, amire azt az okot hoztad fel, hogy értelmetlen tárgyakat adnak meg az emberek.

    lehet, hogy simán kényelmetlen és szükségtelen viseletnek tartod

    Nem teljesen értem, hogy miért lenne szükségtelen valami, ami egyértelműsíti a levél okát. Ugyanis jobb esetben egy levélnek oka van, ez az ok pedig a tárgy.
    Ha nincs a levélnek oka, az sem baj, de tartok tőle, hogy az e-mailezés nagyobb részének van, és egy tárgy megadása sem okoz idő-, vagy energiaveszteséget, esetleg sok agymunkát.

    az sem igénytelenség, ha az ember szeretné gyorsítani a kommunikációt. az élet más területén ezt célozza például az is, hogy nem 5 oldalas, bevezetés - tárgyalás - stb alapon szerkesztett novellát írsz önéletrajznak, hanem egy pontokba szedett, lényegretörő táblázatot.

    Még mindig nem értem, hogy a tárgy megadása miért lassítja a kommunikációt? Mert legyünk őszinték, a jól megadott tárgy GYORSÍTJA azt. Persze oké, neked, az írónak időveszteség, nekem, az olvasónak meg adott esetben időnyereség (ami neked is nyereségként realizálódhat, ha a tárgy miatt a leveledet előbb olvasom el és méltatom válaszra, mint a többit).

    akkor ennyiből jó esetben egy intelligens ember felismeri, hogy mi is volt aban a levélben

    Persze, a többezres inboxomból, pár év távlatában nyilván határozottan jól emlékszem, hogy a "Szia, képzeled el, hogy mi történt velem a múltkor" kezdetű levél írja le azt, amire szükségem van. Erre én nem preview-t meg tárgyat használok, hanem keresést.

    egyébként ha annyiravágod a témát, akkor légyszi mondj egy levelezőklienst, ami úgy rendezi szálakba a leveleket, mint mondjuk a gmial felülete. köszi.

    Abból, hogy rákérdeztem, tud-e a Gmail conversation alapon rendezni, arra következtetsz, hogy tudom, hogy mit tud a felülete? Wow.

    tudom, téged nyilván az sem zavarna, ha a munkahelyeden ahelyett, hogy belépéskor az ajtónál egy rfid kártyát automatikusan leolvasva vennék nyilvántartásab, hogy mikor jelensz meg, a kis kártyádat kéne dugdosni a lyukasztóba, meg aláírni a jelenléti ívet...

    A tárgy megadásánál nem kell sorban állva várni, hogy a többi munkatárs is megadja a tárgyat, szóval a példa úgy faszság, ahogy van.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák