Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #24 üzenetére

    Szerintem arra célzott, amire én, hogy mindenféle sallangoktól mentesen. Például hogy rakok Firefox alá úgy userJS-eket, hogy nem telepítek Greasemonkeyt?
    Vagy userCSS-t stylish nélkül?

    Addig nagyon jó, hogy le lehet szedegetni a menügombot, új lap gombot és egyebeket userChrome.css-vel, meg hogy a user.js-ben lehet tárolni a szükséges beállításokat, amiket OS függetlenül lehet hordozni, de onnantól jön az, hogy erre addon, arra addon és mindjárt összegyűlik 50-60.

    Az addonos elv miatt nincs egy csomó kiaknázatlan lehetőség dokumentálva, mert az az alapelv, hogy "telepíts rá addont".

    A billentyűparancsok sokszor átfedésben vannak egymással. A 4.0-ban ez új szintre lépett, már az Element Hiding Helper Ctrl+Shift+K parancsa sem működik, mert valami belső funkciót hoz elő.

    keyconfig évek óta nem kompatibilis és nem is működik jól.

    Vegyünk egy egyszerű példát "Paste and Go"

    Operában egy alap billentyűparancs. De ha nem lenne ilyen, akkor is egy sort beleszerkesztesz valamelyik ini fájlba, akár a menu.ini-be, ha egeres vagy, akár a keyboard.ini-be, ha a billentyűzetet preferálod.

    "Paste & Go" és adsz neki egy indítóparancsot.

    Ezzel szemben Firefoxnál egy 50kB-os addon jön le. Egy ilyen egyszerű feladatra. És itt most ne a méretet nézd, hanem a különbségeket. Operában az egész ini nincs akkora.

    A felesleges sallangok miatt pedig idővel jön a lassulás.

    Különben akármilyen hihetetlen az addonoknak Firefoxnál is userJS és userCSS az alapja.

    "Mi köze az Operának a Flashhez? Hiszen az külön van, pluginként. Nem is értem ezt."

    Igen, de ők a beágyazást szabadalmaztatták. ;]

    Itt leírják, hogy miért sírnak ezek a $Ł#&!#-ok. [link]

Új hozzászólás Aktív témák