Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csakénvagyok

    őstag

    válasz attila9988 #6 üzenetére

    Azt viszont nem értem, hogy miért is váltana bárki drága pénzért win7 -re, ha azután virtuális xp -n akar tovább dolgozni

    Na látod, ezt én sem értem, valószínűleg Policy, hogy haladni kell a technológiával, nem lemaradni, esetleg az új gépeket előretelepített Win7esel adják (MS policitka), vagy az egyre megújuló vállalati softwareket már Win7re fejlesztik, vagy mert több ideig biztosítanak suportott, esetleg csak image ? Ki lát be topvezetés agyába?

  • tcp

    tag

    válasz attila9988 #6 üzenetére

    akar a fenéket akar abban dolgozni!!!

    arról van szó, hogy előfordulhatnak mindenféle ősöreg legacy cuccok, amiknek a kiváltása nem rentábilis/megoldható, akármi.

    Mondok egy példát: az egyik ügyfelünknél fut egy ezer éves alkalmazás, amit riscre írtak (manapság már ilyen nevetséges 12MB memóriát meg hasonlókat tartalmaz a gép, de valamikor amikor elkezdték tizennéhány éve, akkor ez még hatalmas szó volt).

    A gépen tárolt adatokra kb évente 5-10-20 alkalommal van szükség, néha hónapokig nem néz senki rá (ha valami miatt ki kell kapcsolni, akokor el sem szoktuk indítani amíg nem kéri valami felhasználó, hogy feleslegesen ne menjen). Természetesen lehetne migrálni az egészet egy modern SQL adatbázisba, írni hozzá egy .NET vagy Java, webes vagy bármilyen klienst. Ez persze alaphangon több millió forint lenne, és mivel évente tucatnyiszor nézik meg az adatbázist (ha valami régi adatokat kell visszakeresni), ezért senki nem akarja felvállalni az ezzel járó anyagi terheket, és esetleges kockázatokat, inkább elzúg a sarokban az öreg vas (megjegyzem van a raktárban még pár ugyanilyen, így a hardware hiba sem számít, a következő 50 évben még biztos elvannak ezzel).

    Ehhez az alkalmazáshoz volt egy dosos kliens, amit addig gyűrt valami nyugdíjas fejlesztő (akit úgy hívtak vissza már, mert ő értett hozzá), amíg a végén mindenféle mágiák keretében XP-n is elindítható volt. Vistán nem futott, de eddig nem volt gond, mivel a laptopot használó vezetői réteg kivételével mindenki XP-t futtatott.
    Most a W7 átállásnál lehet megint dönteni:
    - migrálni az egészet valami modernebb környezetbe, újraírni a klienst, etc
    - hagyni egy pár XP-s gépet, amihez oda lehet fáradni, és lehet használni az alkalmazást (jegyzem, vannak cégek, akik így oldják meg a hasonló problémákat).
    - vagy! itt a nagyrabecsült XP mode, lehet reménykedni, hogy a felhasználó semmit nem fog észrevenni az egészből, hogy továbbra is fog tudni adatokat keresni (még nem tudom, még nem ellenőriztük, de bízom benne).

    Tehát ez az XP mód elsősorban az ilyen problémák esetében jön jól, ugyanerre a problémakörre jelentenek megoldást pl a shimek is, aki ismeri őket, néha nagyon hasznosak tudnak lenni. A jövőben egy cég, aki W7-re áll át meg fogja követelni, hogy a programok is fussanak W7-en nem fognak XP mode-dal bohóckodni, sőt, valószínűleg az elmúlt pár évben készített programjaikkal sem lesznek már ilyen gondjaik, inkább a régi vackokkal.

Új hozzászólás Aktív témák