Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz #22145024 #20 üzenetére

    A v300 és a 840 is kb. hasonló ideje 4-5 hónapja van forgalomban, ezért viszonylag kevés a gyakorlati tapasztalat velük.

    Én a magam részéről elég jól megfingattam a V300-at mielőtt átraktam rá a rendszert és valóban elkezdtem használni. Különböző statikus tesztekkel többször teljesen teleírtam, töröltem, mértem, de nem tapasztaltam lassulást, vagy olyan anomáliát ami korábbi meghajtóknál volt. Kipróbáltam az altaltást-ébresztést is ami régen gyenge pont volt, nincs ezzel sem gond.

    Ezek mellett a V300-on használt vezérlőt mostmár elég sok meghajtón használják különböző típusú nandokkal és nem nagyon hallani problémáról. A V300-al kapcsolatban kifejezetten kerestem olyan bejegyzéseket itt és külföldi szakfórumokon is ami az esetleges problémákkal kapcsolatos de nem találtam ilyet, és az is meggyőző egy bizonyos szinten, hogy nem adtak ki hozzá firmware frissítést ami arra enged következtetni, hogy nincs olyan hiba, vagy teljesítmény probléma, anomália a V300-al, ami miatt erre szükség lenne, miközben korábbi problémás meghajtóknál ennyi idő után már elég jól lehetett tudni a hibákról, rossz szériákról stb.

    Szerintem a jelenlegi árképzés mellett nem éri meg a 840. Ha a V300 változatlan ára mellett a 840 lemenne 20 rugóra vagy inkább az alá (18-19ezerre), akkor nem lenne kérdés a 840, de a mostani 1-2ezer forint különbség nem elégséges a műszaki különbségekhez képest. Azt is el tudom képzelni, hogy a V300 csak azért ilyen "olcsó", mert a V100 negatív visszhangja után muszály volt egy nem csak jó, de olcsó SSD-vel előállniuk a megtépázott hírnév miatt. Vegyük észre ugyanis, hogy ebben az árszegmensben egyáltalán nincsenek Toggle Mode nandot felvonultató modellek, azok mind a drágább kategória kiváltsága, kivéve a V300-at. Valószínűleg a tömöríthetőségi teszt olvasási részében is ezért (az aszinkronnál jóval gyorsabb toggle mode nand miatt) szerepel ilyen - mondhatni az SF meghajtókat megszégyenitően - szépen.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz #22145024 #25 üzenetére

    "mégha műszaki tartalmát tekintve nincs érdemi különbség a 840-hez képest"

    Pont ezt írtam, hogy nagyon is van különbség, és pont ezért nem ajánlható a 840-es mivel nem olcsóbb annyival ami ezeket a különbségeket "feledtetné".

    Bodor:

    Egyetértek abban, hogy nem várható akkora csökkenés a 840-nél ami elegendő lenne ahhoz, hogy egyértelműen ajánlható legyen mondjuk a V300-zal szemben, de még ha be is következne mindez, akkor is csak az ára lenne jobb, a műszaki paraméterei nem. Nem arról van szó, hogy a 840-es egy rossz SSD, de amikor 1-2 ezer forinttal többért kaphatok gyorsabb és tartósabb SSD-t akkor egyszerűen nem éri meg.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák