Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Gregorius #49 üzenetére

    nem tudom, nekem sosem volt problémám ebből, évekig neteztem itthon wupdate nélkül, xp-sp1 alatt. oké, volt rezidens tűzfal meg vírusirtó, de ezekről a frissítések mellett sem mondanék le az az igazság.

    kint szerintem nagyon kevés olyan eset van, ahol jóhiszeműen hazsnálnak illegális másolatot. annyira senki nem lehet naív, hogy azt hiszi, hogy 3 yuanért meg lehet venni a sarki árustól a rendszert. viszont a legális szoftver kérdése érdekes arrafelé. kifejezetten nehéz, de egyes esetekben lehetetlen is eredeti szoftvert találni. jó példa erre az, amikor PSP-re kerestünk játékot, és sehol nem volt egy darab sem UMD-n, de mindenhol mondták, hogy másolnak nekünk amennyit kérünk (ingyen). illetve ottani boltokban nem láttam olyan PSP-t, amit eredeti gyári szofttal árultak, az egyik barátommal amikor voltunk, úgy kellett kikönyörögni egyet a raktárból, amihez még nem nyúltak hozzá.

  • ujoimro

    tag

    válasz Gregorius #49 üzenetére

    Ez a feketeképernyős dolog szerintem teljesen korrekt. A becsületes/tudatlan kérdőre vonhatja a beszállítóját, hogy miért nem legális a Windows

    néhány éve a trusted computing-al kapcsolatban merült fel az a lehetőség, hogy Hilary Clinton (mai árfolyamon Barack Obama) asztalán lesz majd két gomb. Az egyik atomtámadást indít majd kína ellen, a másik pedig kikapcsolja a számítógépeiket.

    Senki nem akar a hozzászólók közül beszélni róla. Itt nem arról van szó, hogy fekete háttér vagy kék halál, hanem arról, hogy a Microsoft távirányítással korlátozza a számítógépek képességeit. Nem azért, mert legális vagy illegális másolat, hanem azért, mert így dönt! Semmi sem akadályozza meg, hogy holnap legális gépeket kapcsoljon le azért, mert filmeket töltenek le az internetről vagy mert esetleg az open-office-t használják az office helyett (és az open office nem hivatalosan támogatott)

    Tovább megyek. Semmi sem akadályozza meg őket, hogy egy patch-el elkezdjék begyűjteni a felhasználók személyes adatait, vagy hogy lezárják azokat a word dokumentumokat, amiket nem legális office-al hoztunk létre. Semmi, kivéve az államot, ha sarkára áll, és nem engedi zárt forrású vállalatoknak, hogy a beépített kiskapukkal önbíráskodva terrorizálják az embereket.

    Semilyen magán vagy jogi személynek nincs joga bíráskodni az emberek felett. Ez a jog kizárólag az államé. Elég nagy baj az is, hogy lobbipénzekkel befolyásolják az államot, nem még hogy saját kényük-kedvük szerint korlátozzák az embereket.

    Azért álljunk meg egy pillanatra és gondolkozzunk el. Ha én kiadok valakinek egy lakást, továbbra is köteles vagyok elvégezni rajta a szükséges karbantartási munkálatokat. Ez viszont nem jelenti azt, hogy bármikor bemehetek a lakásba (akár van kulcsom, akár nincs). Nem cserélhetem le a zárat és ha a bérlő nem fizet nem tehetem őt ki, csakis! a rendőrséget kérhetem meg, hogy lakoltassa ki. Ők is csak jogerős bírósági ítélettel!

    A szerzői jog nem korlátozhat egyéb jogokat! Főleg az alapvető emberi jogokat. Ilyen a magánélethez való jog(hogy senki se jöjjön be hozzád, hogy ne nézzen körül nálad). A tisztességes tárgyaláshoz való jog (független és pártatlan bíróság, ha valaki megvádol hogy illegális programot használok, főleg ha nem tudok róla és "úgymond a háttérképből derül ki"). Copyright ide, copyright oda, azért a Microsoft igen keményen tapossa ezeket a jogokat.

Új hozzászólás Aktív témák