Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Myers #26 üzenetére

    Én ezzel tudok azonosulni. Soha nem veszek csak azért műszaki cikket, hogy "legyen". Amit megveszek, arra általában tényleg szükségem van. Pl tavaly vettem egy vinyót, azelőtt való évben pedig egy Giga Ramot, míg azelőtt évben e TFT monitort; mindezekkel együtt a pc konfigom lassan betölti az 5 évet, és semmi baja. Nem volt gyenge gép akkor sem, amikor megvettem, tehát még a mai kornak is megfelel.

    A telefonom februárban lesz 6 éves, és ott tartok, hogy nem merem kikapcsolni, mert többé nem lehet bekapcsolni. Igencsak haldoklik szegény, de egyelőre nem telik újra, meg ha lenne éppen 20+ ezer forintom, tudnék neki jobb helyet. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nincs szükségem a telefonra, de ami van, az már kiszolgált. A legközelebbit ismét születésnapomra kérem februárra, addigra a család összekaparja az új árát, és ismét ki fog szolgálni újabb 5-6 évig.

    Leginkább azt sajnálom, ami viszonylag újdonság, és azt vártam, hogy olcsóbb legyen. Pl az e-könyv olvasó. Gondoltam, 1-2 év, és gombért-pitykéért meg tudok venni magamnak egyet, de ezek szerint akkor az ugrott. No, anélkül is megleszek valahogy, meg egyelőre az 51 cm-es CRT tévém se zavar túlságosan. A 640 pixeles DVDripnek tökéletes, nem kell a full HD tévé, mást meg úgysem nézek rajta.

    Persze nem azt mondom, hogy mindenki éljen ezentúl puritán módon (úgyis rákényszerül majd), hanem azt, hogy ésszel használjuk a cuccokat. Példának okáért ha a családokban százezreket visz haza apu és anyu, akkor az a pénz elmegy olyan dolgokra, amelyekre 20 évvel ezelőtt nem kellet költeni. Pl telefonszámlákra, új telefonok vásárlására, mobil internet csomagokra és egyebekre. Ha van egy lakásban internetkapcsolat, minek még minden telefonra is egy? Azért, hogy az iwiwet tudja vele böngészni? Szvsz nagyon nagy luxus. Anyu, apu és a gyerek csinálnak havonta 20+ ezer forintos telefonszámlát, + előfizetési díj, legyen 15 és még keveset mondtam. Évente átlagban 3× cserélnek telefont, az 150-180 rongy. Ezeken jócskán lehetne spórolni. Én meg energiatakarékos izzókkal világítok. :P

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák