Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz satz18 #8 üzenetére

    A "CPU piac" messze van azért a stagnálástól...
    A piaci igény miatt inkább a mobil felhasználásra alkalmas megoldásokat fejlesztik. ARM és mobil x64 fronton azért elég jelentős volt a fejlődés az utóbbi 3-4 évben... elég csak a Z37xx-es Atomokat az első generációs Atomokhoz (vagy akár a Z27xx-hez) hasonlítani.
    Egyébként mire nem elég egy mostani csúcs Haswell K CPU ereje? Szerintem a kihasználásához messze nem átlagos igények kellenek... és mit számít ha nem nő nagy ugrásokban a CPU teljesítmény, amikor egyre inkább kihasználható lesz az IGP-k és GPU-k kapacitása általános feladatokra is?
    Van itt fejlődés, nem is kicsi. ;)

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz sb #14 üzenetére

    1.ezekre a dolgokra nem véletlenül nem desktop CPU-kat és GPU-kat használnak... nem nagyon hallottam még i7-ekből és GeForce-okból összerakott szuperszámítógépekről... oda más megoldásokat szán mind a három (piros, kék, zöld) nagy gyártó.
    Mellesleg nem hiszem, hogy reális (vagy valós) igény van a komoly, nagy bonyolultságú szimulációk asztali gépeken való futtatására. Vagy ha valahol mégis előkerülne ez az igény, akkor kifizetődőbb egy ideiglenesen kibérelt számítási felhőt vagy szuperszámítógépet használni, mint ott helyben kiépíteni egy olyan bivaly gépet, aminek a kapacitását az esetek 10-20%-ában használnák ki.
    2.ki fogják használni az IGP-ket, inkább előbb, mint utóbb, mivel mint a mellékelt ábra mutatja, a CPU-k hagyományos értelemben vett fejlesztése most kicsit mintha zsákutcába torkollott volna...
    3. Mint írtam az 1.-ban: az a "bármi bonyolultabb", amire nem elég egy mostani desktop CPU, az nem reális felhasználása egy ilyen hardvernek. Ez nem arra való, van rá más célhardver, és egyébként is csak a felhasználók elenyésző kisebbségénél vetődik fel iránta az igény.

    +1 Én most elvagyok egy i5-4210U-val és az IGP-jével, több, mint kielégítő teljesítményt nyújt (játszok is, csak nem a FarCry 4-gyel, hanem stratégiával). Valahogy nem érzem fájó pontnak, hogy kicsit belassul-megreked a desktop CPU piac, értelmes felhasználásnál (vagyis hardverigényes munkánál) most is nagyon jó teljesítményt nyújt szerintem egy komoly desktop gép. Én úgy látom, hogy jelenleg egyedül a játék piac hajtaná a fejlesztéseket, de ezt meg kifejezetten undorítónak találom, főleg azért, mert a játékok növekvő hardverigénye mellett a tartalmuk egyre gyakrabban egyenlő a 0-val... rég láttam olyan mainstream játékot, ami megfogott, és nem csak az instant kielégülést próbálta elhozni a játékosoknak.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák