Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balu77

    őstag

    A felmerülő kérdés, hogy mi az olcsóbb. Ha egy vállalat fenntart egy ekkora virtuális rendszerekkel megegyező rendszert és azt táveléréssel megfelelő biztonsággal ellátva üzemelteti, vagy ezt a megoldást választja. Vékony kliens így is úgy is kell, és ha még hozzávesszük hogy a klienseken is kell a win licensz, akkor lehet nem is annyira olcsó már, hisz teljes értékű gépekhez képest nem lesz akkora az anyagi különbség. Persze az is kérdés hogy az MS milyen extra szolgáltatásokat ad még hozzá, pl. kliensek rendszeres backup-ja, vagy roll-back lehetősége.

    izé

  • Balu77

    őstag

    válasz b. #27 üzenetére

    Szép móka lehet. Nyilván ha mondjuk csuklik egyet az internet, mert valahol bevágott a villám, vagy Józsi bácsi elkapált egy kábelt, akkor meg megáll az élet összeköttetés híján. :D
    Ezek a felhős dolgok nem rosszak, de sebesség terén van még némi gond. Egy IT szolgáltatónál lévő kollégatárs nekem állandóan arról panaszkodik, hogy egy nagy német autógyártó konszern rendszere, amit távmunkában matatnak hazánkból németbe állandóan akadozik, hála a gyenge netes infrastruktúrának. Ehhez a felhős dologhoz még nem biztos hogy elegendő igazán a mai netes infrastruktúra. Persze helyszíne válogatja. Így megértem a félelmet, hogy majd lehet lassú lesz.

    izé

  • Balu77

    őstag

    válasz Timer #34 üzenetére

    Nyugi az is eljön majd, csak nem a vállalatiba, hanem az otthoni verzióba. Ha winfost akarsz majd használni, akkor fizess elő rá. Valószínű a végleg megvásárolt (oem, dobozos) verziókat majd megdrágítják, illetve a későbbi frissítések elől elvágják, esetleg felajánlják hogy térj át előfizura. Lehet nem most, de hogy előbb-utóbb ez lesz, az tuti. És hogy olcsó sem lesz az is 100. Persze ki tudja addig a többi szereplő mit tesz le az asztalra, sok minden változhat még.

    izé

  • Balu77

    őstag

    Korábbi hozzászólásokhoz pár gondolat:
    Aki azt írta hogy a Microsot 365 drágult, annak igaza van! Az MS oldalán vásárolva korábban 30e Ft volt, de év elejétől már 36e az 5 személyes otthoni verzió. Ez a drágulás nem csak nálunk, de külföldön is bekövetkezett.
    A másik, hogy lehet olcsóbban kapni. Ez is igaz! Egyes kereskedők, boltok, on-line áruházak kedvezményesebb áron adják olykor, az ilyet el kell csípni. Én nagy szerencsémre júniusban az MS 36e Ft-os ára helyett, az Alza-n 24e Ft-ért kaptam meg akciósan, sőt még bónusz terméket is adtak hozzá!
    A boltban és közvetlen az MS-től vásárolt változat ugyanaz, csak előbbinél be kell írni a kódot. Picit több macerával jár. De ezt már más is írta korábbi hsz-ben.

    Ami a véleményem illeti a windows kapcsán, szerintem a win365 is jön majd szépen otthoni változatban és biztosra veszem hogy nem fognak az árakkal finomkodni. Sőt távlatilag még azt is meg merném kockáztatni, hogy az offline verziók évek múlva megszűnnek. Persze ez attól is függ hogy lesz e piaci verseny esetleg (nem ártana). Sajnos a MS egy szavát sem lehet elhinni, mint ahogy azt mondták a win10 az utolsó, erre itt a 11. Biztosra veszem lesznek itt még "finomságok" jövőben. És hogy mennyire tesz az MS az emberek véleményére, azt mi sem példázza jobban, hogy a win11 visszajelzési fórumán a kritikákat szimplán törölték, majd a hozzászólásokat is megszüntette az MS. Ez a szép jövő vár ránk...

    [ Szerkesztve ]

    izé

  • Balu77

    őstag

    válasz ddekany #70 üzenetére

    Rosszul fogalmaztam, vagy történt az értelmezés.
    Szóval arra gondoltam hogy az otthoni "offline" verzió lesz fizetős. Ami lényegében már most is valamennyire on-line. Hogy miért is? Biztos emlékeznek sokan arra, amikor az MS aktivációs szervereivel volt némi gond és sokaknak egyszer csak kiírta a windows hogy a licensze nem él. Ez tartott 1-2 napig és úgy emlékeim szerint kb. 1,5-2 éve lehetett. Ebből pedig az jön le hogy a windows tudtunk nélkül gyakorlatilag folyamatosan csekkolja a licenszet, és adatokat cserél. Végeredményben ezáltal már félig online. Legalábbis licenszelésileg. Habár anno az MS is azt írta hogy a win7 (esetleg 8) volt az utolsó klasszikus értelemben vett asztali OS, a win10 már valami több annál. Hát ami a kémkedést illeti, abban már tuti hogy több! :DDD
    Apropó, ha már a jövő. A win11 kapcsán miért korlátozták pl. Intelnél a cpu támogatást csak 8. gen-től felfelé? Elvégtére a 6-7. gen is ugyanaz a skylake mag. Ez is valami újabb bőrlehúzás akar lenni.

    izé

  • Balu77

    őstag

    válasz djszido #72 üzenetére

    Igen, az teljesen más. De mint írtam, rosszul fogalmaztam meg, szóval ez már tisztázva. :)
    Amúgy annyira ne legyünk naivak, hogy csak a licenszt csekkolja le a windows, küld az még bőven egyéb adatokat is, amiről nem tudunk.

    izé

  • Balu77

    őstag

    válasz ddekany #75 üzenetére

    A 8. generáció szinte semmivel nem tud többet ami ebből a szempontból lényeges lenne. Az integrált videónál bizonyos kodekek hw-es gyorsításában tud többet a 8. illetve támogatja a thunderbolt 3-at és a lényegi feature változás ki is merült. Illetve a procin belüli "speed shift"-en csiszoltak. De ha figyelembe vesszük hogy a listán ott vannak 8. genes atomok, azokhoz egy 7. genes i7 még mindig nagyságrendekkel jobb tudású, így az sem lehet az oka. Ez valami szimpla marketing dolog, "vegyél újat" húzás. Már csak azért is, hogy nehogy már a régi licenszes felhasználók is majd frissítsenek, hanem szépen vegyék meg az új vasat a win11-el. Inkább onnan fúj a szél.

    izé

Új hozzászólás Aktív témák