Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #27 üzenetére

    Ilyen cikkeket szeretnel latni ugy altalaban itt is, ami csak a szamokrol szol, es egy szo nincs benne egy adott technologia hatranyairol, vagy csak az Intellel kapcsolatos hireknel ez az elvaras?

    Amugy ipon cikket linkelni mint erv barmirol, ami bonyolultabb, mint hogy melyik nyaloka ize epresebb, az azert nem semmi. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Penguin95 #32 üzenetére


    ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #87 üzenetére

    Ez a múlt jelen.
    Vagy neked nem volt gyanus, hogy a legutobbi es a sok-sok evvel ezelotti nyilatkozatuk gyakorlatilag cpy-paste?
    Semmi nem valtozott.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #90 üzenetére

    Az, hogy az enyhen szolva potens Ryzen-re nem epul ~semmilyen laptop az szerinted nem eleg bizonyitek? :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #92 üzenetére

    De ha mondjuk van egy olyan energiaitalod, amit egyebkent a vevok keresnek, ugyan annyi energiat ad, mint a hell, ugyanolyan vagy jobb az ize es olcsobb, es a bolt megse rakja ki a polcra egyaltalan, vagy csak valami heti 5 dobozt, akkor azert felmerulhet a gyanu, hogy sumak van a hatterben, nem?

    Lathatoan nagyon nem erted ezeket a dolgokat, pedig nem olyan nehez.
    Ha gondolod, csinalok egy tesztet: Elmagyarazom a het eves lanyomnak maximum 3 percben a dolgot, aztan meglatjuk, erti-e. (Teljesen biztos vagyok benne, hogy erteni fogja...)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #94 üzenetére

    Nem jobb? Muhaha.
    Notirol beszeltunk. Ott konkretan azonos energiaigennyel a Ryzen ugyan olyan teljesitmeny mellett ertekelheto gpu-t ad. Olcsobban, vagy azonos aron. Ha ez szerinted nem jobb, csak egy alternativa, akkor nem tudom, mi szamit a Te univerzumodban jobbnak.

    ui.: a steam pedig konkretan egy eleg hulye erveles, mivel pont arrol volt szo, hogy az emberek ha akarnak se tudnanak nem inteles termeket vasarolni. Plusz eleg nagy reszuk laptop meg intel gpu, biztos azert, mert az emberek konkretan elvarjak, hogy dragan kapjanak hasznalhatatlan gopu-s gepet.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #96 üzenetére

    Ez a teszt valami borzalmas.

    Az introduction-ben ket olyan notit latok, amit erdemes es ertelmes lenne osszehasonlitani a tablazat alapjan, mert kb ugyan annyiba kerulnek es a kulonbseg csak a proci (apu), meg hogy az intelesben van dedikalt vga. Ez az R5 2500U es az i5-8250U. Na, ezek utan ez a ket modell konkretan nem szerepel a tesztben...
    Szerepel viszont az r7 meg egy raklap i7, mas notikban, mas konfiggal, ez igy tokeletesen alkalmatlan barminemu osszehasonlitasra. Te is tudod nagyon jol, hogy ugyan az a mobil proci mas laptopban sokszor mas eredmenyeket hoz, mert masmilyen a hutes (throttling?), a memoria (single/dual channel, orajelek), mashogy allitottak be a gyartok a TDP-limitet, ami ugye kulonosen fontos, mindket gyartonal lehet feljebb es lejjebb is csavarni, es fogalmunk nincs, hogy mi hogy van beallitva. Intel es AMD oldalon is nagyon nem mindegy, hogy 15 vagy 25watt maximumra van konfigolva az adott apu, es hogy ezzel a hutes mennyire tud megbirkozni.

    Sajnalom, de ezt a tesztet en nem tudom komolyan venni, meg akkor sem, ha amugy csak a proci oldalrol a valogatas maga tetszik. :(

    Ami teszteket anno en kerestem, ott az jott ki altalaban (azonos laptopokban!), hogy:
    - felhasznalasfuggo, hogy hol az i5/i7, hol az r5/r7 gyorsabb prociban, kb egal
    - fogyasztas csak a procit terhelve kb egal teljesitmeny eseten kb egal
    - gpu szempontbol brutalisan eros az r5 meg az r7 is
    - mindkettot terhelve az AMD (mivel nem kulon dedikalt a vga) magasan nyer fogyasztas/teljesitmenyben, zajkomfortban es ezekkel osszefuggesben melegedesben is
    - arban kb egy szint, az amd altalaban kicsit olcsobb

    Ha gondolod, visszakeresem ezeket.
    Amugy, ha mar steam statisztika: 10% korul mozog az intel gpu, 7x% az nvidia gpu, de ebbol majd 20% a kis telesitmenyu dedikalt laptop-gpu. Ezt azt jelenti, hogy 30% osszesen, ami siman kivalthato lenne egy AMD mobil apu-val. Nekem nem adod be, hogy ez nem piac.

    Azzal viszont, hogy az AMD lineup valahol a katasztrofalis es a rohejes kozott mozog termekmennyiseg es pozicionalas szempontjabol, teljesen egyetertek. A kerdes az, hogy azert van ez, mert minek csinalja, ha ugyse tudja eladni (ugye intel jofej piacpolitikaja), vagy azert nem tudja eladni, mert ilyen hulyen csinalja.
    Mivel az r7 es az r5 is nagyon jol sikerult, es nagyon eros ajanlatokat lehetne ra epiteni, megsincs meg mutatoba sem, ezert en ugy gondolom, hogy a valasz adott. :(

    Nem azert zavar ez engem nagyon amugy, mert annyira szeretem az AMD-t, mert emlekszem en meg ra nagyon, hogy mennyire mocsok arpolitikajuk volt desktop vonalon, amikor nyeregbe kerultek (athlon 64 x2, ugye), hanem mert jelenleg nincs semmi verseny, es ez b@ssza a csoromet. Csak nezd meg a desktop piacon mi tortent, mikor verseny lett. Nem hiszem el, hogy Te nem szeretnel valami hasonlot latni laptop fronton.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #98 üzenetére

    Elegansan atugrottad a valasz maradekat, igy tenyleg nincs ertelme beszelgetni. :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #102 üzenetére

    Inkabb semmi, hagyjuk, ugysincs ertelme.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #104 üzenetére

    Nincs veled ertelme beszelgetni, mert szakmailag olyan melyen vagy, hogy a banyaszbeka seggeig se latsz fel a vilag legerosebb elemlampajaval se. :(
    Az a gond, hogy egy osszetett mondatra ugy reagalsz, hogy kivalogatsz belole harom szot, amire aztan rarepulsz, es darabokra szeded. Ez az oviban volt utoljara vicces, a politikaban idegesito, informatikaban meg szimplan ertelmetlen.
    Ha levenned a 8000 reteg kek szemuveget, eszrevehetned, hogy nem szidta senki az intel procijait, rajtad kivul mindenki tenyekrol beszel. A teny pedig az, hogy a Ryzen jol sikerult, az AMD feljott, es vegre beszallt a versenybe.
    Ezen felul teny meg, hogy fennallasa alatt vegig az intel az egyik leggusztustalanabb magatartast nyujtotta, amit egy ceg nyujthat (es ennek aztan semmi koze ahhoz, hogy jo procikat gyart-e). Namost ha van egy ember, akihez akarhanyszor odamesz, tokonrug, akkor attol, hogy ket hetig nem talalkoztatok, ugyhogy nem rugott tokon, attol meg eleg sanszos, hogy ha megint talalkoztok, megint tokon fog rugni, tehat a "regen volt" ervelesed pont annyira sulytalan es hulyeseg, mint a tobbi elvakult baromsagod.

    Manbaltol hala egnek mar elbucsuztunk, de mindig kell egy ilyen hozzad hasonlo elvakult barom, akinek pont annyi infoja van, hogy barmilyen erdemleges, produktummal kecsegteto vitat es forumot szet tudjon rombolni/trollkodni, de annyi mar nincs, hogy az erdemi vitaba beszalljon. Se infod, se agyad, se akaratod nincs meg hozza, de ennel nagyobb problema, hogy nem is veszed eszre, hogy ezek kozul legalabb az egyik nem artana.

    Csak egy dologra valaszolj: Ha ennyire utalod a PH!-t, hogy ennyire szet akarod rombolni az itteni kozosseget es szakmaisagot, egyaltalan minek jarsz ide?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #106 üzenetére

    "Egyelőre volt egy vitánk, miért nem érdekli az embereket az általad preferált gyártó terméke. Itt egy teszt, ami alapján nem venném meg."
    Teves. Nincs altalam preferalt gyarto. Ahogy fentebb is leirtam, az altalam preferalt allapot a verseny, kb ugyanolyan jo termekek kozott. Az a baj, hogy ez neked mar egy elerhetetlen elmeallapot, ahol nem vagy az van, hogy csakazamd, vagy az, hogy csakazintel, azt nem erted.
    Plusz, egy darab jo erv amugy volt a tesztben, amit linkeltel, amit el is ismertem, hogy mobil szegmensben az intelhez kepest az amd portfolio kicsi, keves es lyukas.
    Ettol fuggetlenul ami termek van, az jo, megse nagyon epulnek ra termekek, ami pedig tudjuk, miert van. Nem, nem azert a marhasagert, amiket irtal, hanem az intel mocskos piaci magatartasa miatt.

    "Nem beszélgetni kell, a tesztre reagálni"
    Amugy ezt hivjak beszelgetesnek. ;)

    "a személyeskedést pedig tartsd meg a családodnak."
    Senki nem olyan hulye a csaladban, hogy erre szukseg legyen.

    "Szerinted senki nem vágja le miért nem reagálsz a tesztre? Mit írhatnál? Hogy nem jó a teszt? Elhiszem hogy nem akarod magad nevetségessé tenni, de jelenleg sem csinálsz mást. Rettentő sok szakmai megnyilvánulásod volt most is."

    Parancsolj:
    Az a gond, hogy meg mindig nem fogod fel, mit varok el egy teszttol. Te azt, hogy az intel nyerjen.
    En azt, hogy a vga es a cpu teljes aramfelveteli maximuma egyezzen (ezen mar elbukott az i7+nv kombo, de erosen). Es nem, nem erdekel az inteles tdp, ami gyakorlatilag mostanra mar annyit jelent, hogy ennyit fogyaszt, amig nem hasznalod. Valos fogyasztasmeres mellett azonos felvett energia mellett nezzuk meg a leadott szamitasi teljesitmenyt. Vagy ha ilyen nem megy, akkor legalabb azonos laptopokban, azonos meretu akksival, stb.

    Amugy persze, hogy jobban teljesit, ha tobb energiat pumpalunk bele.
    Ah, mindegy, nem is ertem, minek magyarazom, ugyis csak addig jutsz el, hogy csakazintel. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #26681856 #108 üzenetére

    Gratulalok, teljesen sikerult nem erteni, amit leirtam.
    A tesztben szereplo throttlingolo laptop egy kalap fos. Pont mindegy, hogy amd vagy intel, ha egy lapos hutese ennyire fos, azt kerulni kell es pont.
    A problema pont ez, hogy amd-bol nincs valasztek, igy valszeg tenyleg nem fog osszejonni egy olyan teszt, ahol egy korrekt laptopban van amd es az arban azonos intel ellenfel, azonos meretu akkuval, azonos kiepitessel, stb.
    Es itt a problema. A jelenlegi amd-s laptopfelhozatal annak ellenere kalap fos gepekbol all, hogy maga az amd altal szallitott apu mar enyhen szolva versenykepes. Na, es akkor kerdezzuk meg, vajon miert van ez? Es visszajutottunk ugyan oda, ahonnan indultunk, az intel mar sokszor bizonyitott, folyamatosan elkovetett, piacrombolo, felhasznaloellenes (mellesleg torvenytelen) magatartasahoz.

    Dandris #109: Igen, pont errol beszeltem, amikor szakmaisagrol beszeltem. Ahhoz, hogy a ket apu-t/konfigot ossze lehessen merni, szukseg lenne arra, amit fentebb leirtam. Persze, ahhoz, hogy megertsd, hogy nem konkret felhasznalo altal kezbeveheto termekrol (laptoprol) beszelek, hanem magukrol az apukrol, ahhoz kene a szakmai szinvonal. Meg ahhoz, hogy megertsd, mi az, amikor valaki valamit elvar egy teszttol es miert mond ilyet. Azza egyetertek, hogy a tesztelt laptop poharalatetnek is gyenge eresztes. De ez nem jelenti azt, hogy a benne levo amd apu is az. Mint ahogy a fos, throttlingolo inteles laptopok se jelentik azt, hogy a bennuk levo intel chip fos. Csak intelnel van alternativa, ahol meg tudja mutatni a vas, mit tud valojaban, amd-nel nincs ilyen. Na miert nincs, amikor viszont versenykepes termek mostmar van? Lasd fentebb, azert.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #111 üzenetére

    Ember, most komolyan? Ez mar nemhogy nem szakmai, hanem ovis szint. Nyilvan ugy gondoltam, hogy az intel veszi ra a gyartokat arra is, hogy intelesbol is gyartsanak hasznalhatatlan fos laptopot, ugye?
    Atya eg... :(

    Egyebkent van az a penz, bar nem hiszem, hogy most ez tortenik, eddig mindig mas volt a taktika, utanaolvastal a fentieknek? Sikerult megerteni mi tortent? Megvan, hogy anno az intel tobbet fizetett a hp-nak, mint a teljes cegcsoport osszes egyeb profitja, csak hogy ne aruljon amd-s termeket, vagy csak nagyon keveset? Szerinted ez rendben van? Ha igen, azert van rendben, mert ezt az intel csinalta? Valszeg most nem toljak ennyire agressziven, mert most nincsenek szarban, epphogy csak verseny van, de hogy valami susmus van megint, mert minden jel erre mutat, az 99%.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #113 üzenetére

    Nem, Te ...szépéletű.
    Az amd-s kinalat alacsonyan tartasara (vagy teljes eliminalasara) szokta az intel finoman osztonozni a gyartokat. Hany fajtra amd-s laptop is van? Hany gyarto is gyart amd-s laptopot? Kezded mar erteni, vagy meg mindig villamlasnak tunik a fejed mellett a negro cukorka?
    Az megint egy masik kerdes, hogy milyen termekeket adnak ki a kezukbol. Kicsit olyan ez, mint az autoknal az oraporgetes. De gondolom ott is addig latsz el, hogy gonoszgecinepper, az nem jon at, hogy azontul, hogy egyetertek, es gecinepper, gyakorlatilag a vevok kenyszeritik ra az osszes kereskedore az ora porgeteset, ha nem akarnak csodbe menni, ugye?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #115 üzenetére

    Igen kivalo tesztekkel raadasul. Megmutattak, hogy az IFA tobb loszart tud elhuzni a ferrarinal, tehat feltetlen IFA-t vegyen mindenki! :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #117 üzenetére

    Kulonbseg? En szakmai erveket mondtam? Te? Semmit, csak ismetelgeted, hogy tesztek, tesztek, tesztek. Jo, ertem en. Hozz egy olyan tesztet, ami szakmailag elfogadhato, legyenek szakmai erveid a fanboykodason felul es beszelgethetunk.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #95462144 #120 üzenetére

    Koszonom! :R

    Hihetetlen, hogy nem erti... :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #122 üzenetére

    "most nézem opr is sietett megjegyezi, hogy a macpro apple hiba miatt throttlingolt. Ja nem is. Véletlen. :DDD"
    Szovegertes meg mindig nem az erosseged, ugye? 4. osztalyban ha meg lehetne bukni, kegyelmkettest se biztos, hogy erne a szint, amit produkalsz. :)

    Kerlek mondd meg, hogy ezek az idezetek, amik ebbol a hozzaszolasombol vannak, hol irjak azt, hogy a throttling szerintem nem az apple hibaja volt, hanem az intel szar:
    "Pont mindegy, hogy amd vagy intel, ha egy lapos hutese ennyire fos, azt kerulni kell es pont."

    "Azza egyetertek, hogy a tesztelt laptop poharalatetnek is gyenge eresztes. De ez nem jelenti azt, hogy a benne levo amd apu is az. Mint ahogy a fos, throttlingolo inteles laptopok se jelentik azt, hogy a bennuk levo intel chip fos."

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #124 üzenetére

    Tehat most alatamasztod, amit irtam?
    "We were reminded of the cooling solution’s inadequacy once more during our stress test."
    Tehat tovabbra sem a ryzen szar, hanem a laptop, amibe raktak. Durvan alul van meretezve a hutese. Megjegyzem, ez sajnos ujabban laptopoknal ez a divat, fos olcso haz, csillogo borzadaly kijelzo, alulmeretezett hutes, b@sznagy i7/r7/akarmi matrica.
    Katasztrofa, de errol -ahogy fentebb irtam- pont nem az intel vagy az amd tehet. Mindket ceg megadja a tdp-t, meg a beallitasi lehetosegeket, meg a hozzajuk szukseges hutesi teljesitmenyt teljesen korrektul. Nem tehetnek rola, ha a gyartok nagy ivben szarnak ra.
    Annyira meg se az intel, se az amd nem hulye, hogy nem adja el a procijat, ha a gyarto nem rakja ala azt, amit megkovetelnek, mert kb csodbe mennenek.
    Ujabban mar workstationok kozott is van, ami throttlingol...

    Szoval, koszonom, nagyon faszan alatamasztottad azt, amirol eddig a szamat jarattam. ;)

    Csak azt nem tudom, mit szeretnel megis ezzel? Vegre elismerni az igazamat? :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #126 üzenetére

    Nincs bekamuzva a 45w, az amd TDP a csucsfogyasztast adja meg. Persze, mindket gyartonal konfiguralhato valamilyen keretek kozott. Az meg, hogy az intel i5/i7 dvga nelkul nem fut annyira, mint az r5/r7 eleg trivialis, tehat ugyan az a hutokor nem fog elbirni vele.
    Ezen nem kell meglepodni, hasonlo cpu-teljesitmeny mellett benne van egy alsokat dvga ereju gpu is, nyilvan tobb hot termel az r5/r7, mint a dvga nelkuli i5/i7, cserebe mar maga az osszehasonlitas is baromsag ilyen konfigok mellett, mint azt fentebb is irtam.
    Almat a kortevel nem hasonlitunk, meg mindig...

    Plusz:
    intel i5 8250u tdp: 15w
    amd r5 2500u tdp: 15-25w, attol fuggoen a gyarto mit allit be

    Namost, ha a kedves gyarto nem a 15w-ot allitja be, akkor ne csodalkozzunk rajta, hogy a 15w-ra meretezett huto nem birja el...
    A kedves gyartok meg ujabban addig latnak, hogy csuszka csutkan, jo lesz az ugy!

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz wsanyi #132 üzenetére

    semmi, mindegy, ugy dontottem, kiszallok az egeszbol, nem eri meg... :(

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #138 üzenetére

    Igen, mert Vega56 == mobil Ryzen apu gpu, ugye?
    Illetve asztali Ryzen == mobil ryzen, ugye?
    Es csodalkozol, hogy szakmailag nem tartalak versenykepesnek? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák