Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz ddekany #131 üzenetére

    Mert azt is szétb*uk.

    A technológiánk fejlődött, semmi másunk nem fejlődött. Dugunk, ölünk, taposunk, rombolunk. Mi a bolygó rákfenéje vagyunk, miért lenne bárkinek is érdeke kiengedni minket ebből a pöcegödörből ? Már jóval Michael Jackson - Earth Song-ja előtt látszódtak komoly bajok, történt valami ? A nesze semmi fogd meg jól megy, a maszatolás az egyre tisztább benzin- és dízelmotorokkal, miközben a hülye Trump kivonja az usát a párizsi egyezmény alól, ázsia meg észnélkül okádja a szart a levegőbe, miközben Warren Buffett szénbe fektet. WTF, őszintén ? Musk csak összerakta, mire vagyunk képesek, és számára egyértelmű: ő szökik, meg egy maréknyi szupergazdag és/vagy még talán értelemmel is megáldott ember, akik képesek lennének valamiféle AI vagy nem is tudom mi irányítása alatt együtt élni korrupció és egymás leigázása, földbe tiprása nélkül, az emberiség zöme viszont - élén a hülyére butított és megvezetett tömeggel - ebben elbukott, epic fail, és mint ilyen, mehet a levesbe.

    Pár SpaceX mission még kijön a kis bétécéből meg doge-ből, aztán .. a bolygó is zárható. :)

    Musk helyében én is elhúznék, látva, hogy már átléptük a red line-t. Ki akar egy Mad Max-ben részt venni ?

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz FattyDove #134 üzenetére

    A mi sarunk, csak a demokrácia és a globalizáció egyelőre nem a közösség és a benne élők érdekeit szolgálja, hanem egy nagyon szűk réteget. A demokrácia arra alapul, hogy "a tömeg buta", így azt könnyen megosztják és uralkodnak felette, míg a globalizációval egy olyan versenyre adnak lehetőséget, ahol a "legjobb" elv érvényesül ugyan, de kizárólag technológiai értelemben, míg a hozzá kapcsolt vagyoni gyarapodás és gazdasági befolyás szintén említett szűk réteg érdekeit szolgálja.

    Vegyünk példának egy Gmail-t, vagy lényegében az elmúlt évtized legnagyobb informatikai vívmányait. Kivétel nélkül 1 helyről jöttek, ugyanide koncentrálódott a belőlük húzott haszon is, és miközben úgy tűnik, milliárdok életén könnyítettek, ma már ez is kérdőjel (FB, Insta, stb), mindenesetre nagy árat fizet már jó ideje az emberiség ezen technológiák használatáért.

    Mézesmadzag beetet, elhúz, kassza csilingel.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #54625216 #139 üzenetére

    Az a gond, hogy amint az arany nem lesz már olyan ritka és nehezen hozzáférhető, általad említett dolgok miatt, technológiai értéke megmarad, a gazdasági szerepét viszont átveszi - mondjuk - a Bitcoin v2 vagy akármi is.

    Nem ennyire egyszerű, ahogy sokan gondoljuk, egyelőre társadalmi szemszögből kell közelíteni azt, hogy hiába is fejlesztjük magunkat technológiában, nem fejlődünk semmit sem szociális szempontból. Sőt, butulunk, mert amikor "amerikai tudósok" (nem, nem a szokásos hoax) azt figyelik meg fiataloknál, hogy simább az agykérgük, kevésbé barázdált és segghülyébbek nálunk, holott pont fordítva kellene lennie, egy kontinensnyi pénzen ülő Zuckerberg meg nyíltan nyilatkozza, hogy az a célja, hogy a jövőben MINDEN fiatal és nemfiatal VR siakkal a fején legyen berántva az FB nagy kék ökoszisztémájába, akkor elgondolkodok, jobb-e ez így, hogy kipusztulunk. Ettől anarchista volnék ? Szerintem nem. Lehet jobb, mert ha mi egy fejlettebb fajként integralaktikus térbe kilépünk, nem vagyok benne biztos, hogy tárt karokkal fogadnám magunkat egy olyan civilizáció helyében, akik már megvalósították az empátia, egymással törődés, egymás kölcsönös segítése, közösségi érdek erősebb mint egyéni (és még sorolhatnám) mentén azt a fajta utópiát, ami nekünk még sci-fi-ben sem nagyon sikerült, mert kvázi nem nagyon van sci-fi-nk lézerfegyver és valamiféle érdek/nézet-ellentét nélkül, tehát még a fantáziánk sem (!!!) képes egy békés jövőre beállni. Kivéve talán a 2001 Űrodisszeiát, de hát ő egy etalon, nem véletlen borulnak le előtte annyian. Na mindegy is.

    De a Holnapután (Tomorrowland) végefele a főgonosz monológja is hatalmas, ugyanerről a témáról, moziban lett is síri csend. Aztán kilépünk és hát ja, nem elég a hibrid Toyota, legyen 5 literes az SQ8 dezső, az A-ból B-be Tesco-zni tökéletesen elég. Miközben a Szilícium völgyben az a pár geek, akiknek mélyen barázdált az agykérge és éjjel nappal kódokat függnek, elég egy shared villanyautó is az A-ból B-be menetelhez, nem kell péniszt növelni 5 liter dízellel.

    Ha megnézed nagyon egyszerűen, nem kell hozzá rakéta technológia, sem agytrösztnek lenni, mi megy a világban: háború ? Igen. Éhínség ? Igen. Nyomor, mélyszegénység, a MAslow piramis legeslegalja sem teljesül ? Igen. Kurvák, prostitúció, szexipar ? Igen. Fegyverkereskedelem, korrupció, megvesztegetés ? Igen. A bolygó hány bűnét kellene még felsorolnom, hogy lássuk, ezek így egyenként sem vezetnek semmi jóhoz, nemhogy együttvéve, ahogy mi toljuk most ? :F

    A bolygó leszar minket. Túlélt jópár meteoritot, a flóra-fauna kiújult a legnagyobb becsapódás-kihalás után is, hiába égett el az egész felszín a picsbe és borult sötétbe évszázadokra.. én rólunk beszélek, mint fajról, és nem egy marék sejtről, hogy akkor lefagyasztva 4 űrszondába, megmenekült a fajunk, míg 8 milliárd elpusztul idelent, hanem arra gondolok, amikor fennmarad Beethoven, Mozart, megszűnik az energiaéhségünk, elérhetővé válik bolygószinten mindenki számára egy nagyon is kellemes alaplét anyagi alapon, ...

    óóóó, a vallás, az az átkozott. Kihagytam. Istenem. Hány ördögnek kell még megszületnie és meghalnia, hogy a teljesen szabad vallásgyakorlat és a másik hitének tiszteletben tartása eljöjjön, valamiféle egyetemes-univerzális hitként, ami nem vezet gyilkosságokhoz, ahol letesszük őseink hagyatékát, az n+1 csonkító és félhalálos-halálos barbárhagyományt, meg még sorolhatnám itt is a listát.

    Miért nem lehetünk szimplán csak emberek, ahogy megszülettünk ? A gyerekek ártatlanságával, tiszta, kíváncsi, őszinte hitével, a felnőttek tudatosságával és múltbéli égéseinek tapasztalatával ?

    A világnak nincsen szüksége ránk. Nekünk lenne szükségünk házon belül valami forradalomra, mert 1 fecske nem csinál nyarat, fentebb említett problémákra a megoldás pedig csak egyéni szinten születhet, közösségi szinten nem, egyénihez viszont nagyon faszán kellene oktatást, nevelést, sokmindent vinni, hogy a felnőtté vált gyerekben szinte csak "jó" kvalitások maradjanak, és fejlődést érhessünk el érdemben. Ahelyett, hogy a XXI. században aláírnánk egy párizsi egyezmény alól kilépést, mert ha a szomszéd rohadék, akkor én is az leszek, nehogymár + hadikiadásokat felpörgetem az egekbe, éssatöbbi.

    Wake up Neo. Én továbbra sem látom magam sem anarchistának, sem idiótának, csak k*ra nem jó az irány, és az, hogy trend jelleggel fejlődünk oltásokkal halálozások számának csökkenésében, meg kiterjedt háborúk mérséklésében, satöbbi, még rohadtul nem garancia arra, hogy ez a trend így is marad. Volt jégkorszak is több, és emelkedett megannyi nagy birodalom is a múltban, aztán valahogy mind összeomlott a fenébe. Mi sem vagyunk hangyányival jobb úton sem, szociológiailag-társadalmilag nézve, csak az eszközeink mások, de ugyanaz a bolygó rákfene maradtunk-maradunk, csak most esélyünk nyílt más bolygó rákfenéje is lenni. Kell ez a többieknek ? Holnap Mars, holnapután Alfa Centauri, meg a többi rendszer, hopp, egy idegen civilizáció, mi legyen ... Érted ?

    Ki nem engedném magunkat a Marson túlra sehova. Tilos.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz ddekany #141 üzenetére

    Értelek. Egyet is értek.
    De: rögtön ? :F

    Annyi és annyi szar van a világban, nem nagyon tanulunk a múltból. Vagy igen ?

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #54625216 #143 üzenetére

    Ezt gyorsan lekeverted azzal, hogy hülyeség.

    Mondjuk én piszok gyorsan leszoktam a "húsról", szívesen élnék együtt olyanokkal a jövőben, akik ugyanígy tesznek. Átvitt értelemben, természetesen, ahogy Te is használtad.

    De amúgy evolúció és pool-ok ide vagy oda, a piros vonalon állva lehet még erről egy darabig lamentálni, a tettek helyett. Ha már azt hisszük magunkról, hogy nő az intelligenciánk és modernek vagyunk és és és ..

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #54625216 #146 üzenetére

    Nem biztos, hogy én nem értem, de felôlem... :U

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák