Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    Én borzasztó borúsan látom a jövőt. Ha nem lett volna elég, hogy az OP-rendszerek teljesen átjárhatatlanok (ami Win alatt működik az linux alatt nem és vica versa, Mac-ről már ne is beszéljünk...) most az NV (és az Intel közösen) elintézi, hogy ezentúl az egyetlen biztos pont is eltűnjön, az x86.

    Hogy mit nyert az NV? Nem fejleszthetnek x86-os procit, sem chipsetet az értelmes Intel procikhoz. De ők ezt nem is akarják. Egy serverekbe szánt APU-t akarnak csinálni, és nem akarják a CPU-GPU együttműködést kifejleszteni, hanem felhasználják a Sandy Bridges tapasztalatokat. Ezzel nem is lenne gond, a párhuzamos számításoké a jövő és az olyan szerver prociké amiben vastag GPU fogható hadra. Ezt én is szívesen látnám.

    Node könyörgöm... a programozók még rendes párhuzamos kódot sem tudnak írni (általánosan), még ez sem itta be magát a köztudatba. Videokártyát meg elvétve tud olyan 5% programozni. Most meg mindjárt tanuljunk meg ARM-on is gondolkozni. Gányul persze lehet erre is írni azonnal.

    A kedves felhasználó meg aztán keresse a neki megfelelő OP-rendszer/architektúra/32-64 bites binárisokat és drivereket. Szóval gratulálok, hogy megint megkavarják a barnát.

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz ZaXXoN #39 üzenetére

    Inkább fogalmazzunk úgy, hogy szeretnék Vindózos világban élni. Sajnos linuxokkal dolgozom, és elég gyakran a legelemibb dolgokért is véres verejtékkel kell megüzdeni. Aki pedig azt mondja, hogy linux alá van driver mindenhez, az nyomtatni még biztos nem akart. Linuxból rengeteg fekete mágiát lehet elővarázsolni, nagyon faja hálózatokat és rendszereket lehet összedobni (ez a munkám), de jajj neked ha egyszer valami elromlik. Tudnék mesélni...

    Windows alatt miért nem láttam még Makefile-t? Mert nincs rá szükség. Linux irgalmatlan sok disztroja miatt viszont legritkább esetben van megfelelő bináris abból, ami éppen kell. Sourceból telepíteni pedig... nem átlag user-nek való feladat. Szóval ezért jó, hogy még egy fajta binárist hozzádobunk a meglévőkhöz.

    És bocsánat, lehet hogy tényleg csak 5 ezrelék... ARM vagy x86 a programozó szempontjából talán lehet mindegy, de a felhasználó szempontjából semmi esetre sem.

Új hozzászólás Aktív témák