Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [O]-[C]-[B]

    tag

    válasz #16820480 #85 üzenetére

    Az a különbség közted és a jogtulajdonos között, hogy ő kapott erre felhatalmazást, mert bejegyzett név alatt tevékenykedik. Tehát ő legálisan jár el. Ha meg te csinálod akkor is legális vagy addig, amíg nem verőlegényekkel foganatosítod az akaratodat. Ha jól emlékszem a jogtulajdonos nem egy verőlegényt bízott meg hanem egy ügyvédi irodát.

    Azért mert nincs TV-d vagy DVD-d miért is dőlt meg amit mondtam? Mellesleg én nem elmélkedem meg ilyesmi, hanem csak leírtam a hatályos törvényeket: tényeket. Nem "mivanha módjára" érvelek mint egyesek és a kibúvókat keresem. Olyan, hogy a te régiódban nem juthatsz hozzá, nagy olyan nincs. Ez csak megint egy ilyen duma. Mondj egy együttest akinek a CD-jét vagy egy filmet aminek a DVD-jét itthon nem lehet kapni és ebayen vagy egy külföldi webshopból sem tudod megrendelni. Ez Európa és nem a harmadik világ valamelyik koszos koszfészke. Nem tudsz ilyet mondani, tehát megint csak a hadoválás meg a kifogások keresése megy. Az, pedig hogy nincs TV-d vagy rádiód semmiképp sem ment fel a tény alól, hogy bűncselekményt kövess el.

    Az, pedig, hogy mi a jó módszer nem te döntöd el. A hatályos törvények, amiket nálad sokkal okosabb és tapasztaltabb esetleg megkentebb emberek hoztak. Ezzel 2 dolgot tehetsz: elfogadod és aláveted magad vagy elmész olyan országba, ahol a warezzel nem foglalkoznak. Ameddig egy eruópai ország állampolgára akarsz lenni kénytelen vagy elfogadni a játékszabályokat, amiket nem a te zenei ízlésed vagy anyagi jóléted esetleg a személyes preferenciád szerint alkotnak.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #16820480 #85 üzenetére

    ne keverj egy magánszemélyt az önbíráskodást, és a német törvényi szabályozást egybe, mert a végén kijön, hogy 10-40 év között ülhetek mert szarvaspörit toltam be és az gyilkosság. kb ennyi alapja van a fejtegetésednek.

    azért adhatják ki a szolgáltatók az ip-hez tartozó adatokat, hogy a jogvédő szervezetek, vagy a megbízottak megtehessék a megfelelő lépéseket. nem kell feljelentés, csak akkor, ha nem fizet, hiszen akkor bíróság elé citálják, és ráverik a dupláját meg a perköltségeket. erre joguk van, a bíróság kimondta, innentől kár ezen veszekedni. tény.

    nem értek egyet én sem azzal, hogy szervezetek olyan jogokat kapjanak amivel monitorozhatnak embereket, és ilyen jellegű pénzbehajtásra ad lehetőséget. de még mindig jobb, mintha az ip és az adataid birtokában feljelent a rendőrségen, mert akkor eljárást kell indítani, bíróságra kell járni, ügyvédet fizetni, és ennek mind van költsége nem kevés. megtehetnék azt is. nekem a gondom ott van hogy a szolgáltató kiadja az adatokat, de ez meg bírósági határozat, jogerős, tetszik nem tetszik ez van.

Új hozzászólás Aktív témák