Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz L Balázs #11 üzenetére

    mert hardveresen és szoftveresen is megbízható, nem kell "főzöcskézni". És végre rájöttek, hogy a középkategóriában van a nagy pénz.

    Na igen, ha eladnak 3 csúcs-fényképezős dögöt, örülnek. Az átlagemberből viszont tömegek vannak, akik ráadásul a műanyag játék-Samsungokból kezdenek kiábrándulni, és nem sokkal drágábban meg ott egy fasza kis Nokia.
    Csak a probléma, hogy akárhány ismerősöm van, akik az elmúlt 3-4 évben Nokiát használtak még, szentül megfogadták, hogy "még egyszer ilyen szart" nem fognak venni - éljenek a jól összerakott E szériás Nokiák...

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Penge_4 #23 üzenetére

    Azt viszont elismerem, hogy a csempék inkább valók egy ilyen 4-5"-os eszközre, mint desktop gépre.
    Ha okosan és ügyesen használod a csempéket, akkor sírni fogsz értük PC-n is. Laptopra feltettem a W8-at, amikor kijött, ma már a Win7-et a francba kívánom az asztalin, bruttó 1 másodperc megnéznem W8 alatt, hogy jött-e mail, milyen teendőim lesznek és hasonló nyalánkságok. W7 alatt meg böngészőt nyitogatni nem szoktam. A Startba meg egyszer úgyis betéved az ember munka közben óránként, az meg elég mintavételezés e-mail olvasáshoz.

    De ez még nem fogja megmenteni a Nokiát, mert buta divattelefonnak ott az iPhone, bütykölős telefonnak meg ott az Android.
    Buta divattelefon százezer felett az iPhone, a bütykölés meg kockák és Vérpistikék hobbija;
    kedves ismerősömnek volt Nokiája, BB-je, és most iPhoneja van: amikor megkérdeztem a miértjét: hát ez a legjobb, nézd milyen gyors és egyéb, meg mi minden van benne!
    Ha a Nokia alsó-középkategóriában is tudna (tudott, 520) virítani egy olyan gépet, ami legalább harmadannyiba kerül mint egy iPhone és mégis ugyanazt az élményt adja sebességben és szmútságban, akkor már csak a szolgáltatókat kéne rávenni, hogy ne a Samukat nyomják le az emberek torkán ha valaki új telót téved be venni.

    Árban meg úgysem tud versenyezni a dzsunka gyártókkal.
    De minőségben és támogatásban igen. Mostanra elértük, hogy egy átlagtelefon is kétmagos és sokat tud. A plusz funkciók és a fejlődés ma már nem nagy, hosszabb távú befektetésként is lehet tekinteni egy okostelóra (kivéve egy átlag PH-s, neki ugye havonta más van :D ).
    Ha a Nokia visszaszerezné a régi hírnevét, miszerint elpusztíthatatlan minőségű telefonokat gyárt, akkor az ember nem fog Huaweit venni meg Alcatelt, csak a Samu "hírneve" a nagy ellenfél. Az embereknek csak meg kéne tudni, hogy a Samu ténylegesen milyen minőséget ad ki a kezéből meg milyen támogatást (nem) ad.

    @blackrulz:
    azért hogy TELJESEN korrektek legyünk: egy-két előtelepített valami csak befigyelt Neked is a 620-on, nem?
    Csak az a különbség a WP és a Droid között, hogy ha a Droidba betettek valamit, azt te root explorer nélkül ki nem szeded (régi szép idők, amikor 512 ROM-ba betették a 12 megás Youtube klienst, ami az első frissítésnél feleslegessé vált, mert úgyis új APK-t kellett leszedni, és csak foglalta a drága helyet...)
    míg a WP-ben csak a legalapvetőbb rendszerszintű dolgokat nem tudod kiszedni.
    Én például a Samu kies szarjaitól hülyét kapok, és emellett semmire se jó. Tökéletesen megfelel a bloatware meghatározásnak. De be van építve, te ki nem szeded :U

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz madgie #30 üzenetére

    Nekem droid alatt is működik érdekeseket - a skype vagy kicsöng, vagy nem, az üzenetek kicsit késve jönnek ha olyan kedve van, de legtöbbször tényleg működik.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Penge_4 #54 üzenetére

    Ez Linuxon pl. conky-val nagyon jól megoldható, ha valakinek erre van igénye.

    Ebben meg integrálva van, mert az email már általános dolog. Nem nagy, de integrált dolog. Ez az, amit az átlagos kocka fejlesztő SOHA nem tud felfogni: az átlagjózsi NEM akar konfolni-mókolni, az átlagjózsi használni akarja. Meg szép, dizájnos felületet akar, egyszerű kezelhetőséggel, one-click konfiggal.

    Főleg úgy, hogy a pofádba erőltetik, nem pedig opcionális.
    Hagyjuk már az erőltetést, senki sem kényszerít senkit arra, hogy éjjel-nappal a csempéket nézze! Én vagy futólag látom talán felvillani, amikor megnyomom a startot és már írom is a program/file/személy nevét (a legtöbb dolgot meg szokásos desktop felületen megoldom), vagy 2-3 másodpercre, amikor direkt megnézem, mit tartalmaz.

    Mellesleg: WinME-ben is volt már Active Desktop, ami gyakorlatilag ugyanezeknek a szaroknak volt az elődje, hogy a desktopra egy tetszőleges pozícióban és méretben webes tartalmakat hívhattál be.
    Ami nem véletlenül lett kukázva, vagy megette a géped, vagy nem volt netkapcsolatod, vagy biztonsági rést jelentett. Abban a formában nem volt több egy jó ötletnél.

    "Én például a Samu kies szarjaitól hülyét kapok, és emellett semmire se jó. Tökéletesen megfelel a bloatware meghatározásnak. De be van építve, te ki nem szeded :U"
    Rootolással sem?

    És azért veszek telefont, hogy kapásból megint csak mókoljam? Egy időben mókás volt, amíg tanuló-időszakomat éltem, most már köszönöm, inkább használnám.

    Hol tudsz telepített programok config fájljában turkálni, ha valamire nincs GUI-s megoldás?
    Ez az, amit igazából rootlás nélkül Droidon sem tudsz megcsinálni - nem erre szánták. A legfontosabb beállításokat elérni. Aki meg mélyebbre akar nyúlni, annak ott a dev unlock, váljon egészségére. Igen, itt is bele lehet túrni mélyre, de az esetek 99.9%-ban nincs szükség rá. A maradék esetben meg akkor nem választod a WP-t, ilyen egyszerű...

    Ráadásul alkalmazáskínálatban is elmarad.
    Ami már gyakorlatilag csak a fingós appok tömegének hiányát jelenti mára. A legtöbbet használtak és legfontosabbak már kész vannak.

    Van rá olyan cucc, mint Symbianra volt a BlackBaller, amivel beállíthattad, hogy pl. ne fogadja az ismeretlen számról érkező hívásokat?
    Ahogy utánaolvastam, API szinten lehetséges, még nem írták meg vagy csak nem találom meg a programot.
    Smart Profiles?
    Elvileg van.

    A lényeg, hogy hatalmad van a rendszer felett és nem az akarja eldönteni, hogy mi neked a jó és akkor az van, tetszik vagy nem.
    Ez mind szép és jó, de WP8 alatt még nem futottam bele olyan korlátozásba, ami nemtetszést váltott volna ki belőlem.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz vicze #61 üzenetére

    az RT sikertelensége

    Ami szimplán csak az RT-s tabletek nem léte miatt következett be :U
    Vagy mondj egy közismert boltot, ahova ha bemész, akkor találsz kirakva kipróbálható RT-s tabletet, ahol ráadásul ki van írva hogy kurvasok üzemidő meg ARM Powa. Kérdezz meg egy átlagembert: nem is hallott az RT-ről. A különbséget az x86-os W8 és közte meg megnevezni se tudja

    A mobil és desktop összeolvadását inkább a mobil és desktop platform összehasonlításával kellene alátámasztani, de tény hogy az RT jelenleg egy rossz viccnek hangzik. Hiába, a Microsoft mögött nem áll egymilliárd birka, akik hitelbe is megvennék a Microsoft Shitpilet is, Golyófejű István meg nem olyan vonzó, mint Munkák István.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák