Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Penge_4 #23 üzenetére

    Azt viszont elismerem, hogy a csempék inkább valók egy ilyen 4-5"-os eszközre, mint desktop gépre.
    Ha okosan és ügyesen használod a csempéket, akkor sírni fogsz értük PC-n is. Laptopra feltettem a W8-at, amikor kijött, ma már a Win7-et a francba kívánom az asztalin, bruttó 1 másodperc megnéznem W8 alatt, hogy jött-e mail, milyen teendőim lesznek és hasonló nyalánkságok. W7 alatt meg böngészőt nyitogatni nem szoktam. A Startba meg egyszer úgyis betéved az ember munka közben óránként, az meg elég mintavételezés e-mail olvasáshoz.

    De ez még nem fogja megmenteni a Nokiát, mert buta divattelefonnak ott az iPhone, bütykölős telefonnak meg ott az Android.
    Buta divattelefon százezer felett az iPhone, a bütykölés meg kockák és Vérpistikék hobbija;
    kedves ismerősömnek volt Nokiája, BB-je, és most iPhoneja van: amikor megkérdeztem a miértjét: hát ez a legjobb, nézd milyen gyors és egyéb, meg mi minden van benne!
    Ha a Nokia alsó-középkategóriában is tudna (tudott, 520) virítani egy olyan gépet, ami legalább harmadannyiba kerül mint egy iPhone és mégis ugyanazt az élményt adja sebességben és szmútságban, akkor már csak a szolgáltatókat kéne rávenni, hogy ne a Samukat nyomják le az emberek torkán ha valaki új telót téved be venni.

    Árban meg úgysem tud versenyezni a dzsunka gyártókkal.
    De minőségben és támogatásban igen. Mostanra elértük, hogy egy átlagtelefon is kétmagos és sokat tud. A plusz funkciók és a fejlődés ma már nem nagy, hosszabb távú befektetésként is lehet tekinteni egy okostelóra (kivéve egy átlag PH-s, neki ugye havonta más van :D ).
    Ha a Nokia visszaszerezné a régi hírnevét, miszerint elpusztíthatatlan minőségű telefonokat gyárt, akkor az ember nem fog Huaweit venni meg Alcatelt, csak a Samu "hírneve" a nagy ellenfél. Az embereknek csak meg kéne tudni, hogy a Samu ténylegesen milyen minőséget ad ki a kezéből meg milyen támogatást (nem) ad.

    @blackrulz:
    azért hogy TELJESEN korrektek legyünk: egy-két előtelepített valami csak befigyelt Neked is a 620-on, nem?
    Csak az a különbség a WP és a Droid között, hogy ha a Droidba betettek valamit, azt te root explorer nélkül ki nem szeded (régi szép idők, amikor 512 ROM-ba betették a 12 megás Youtube klienst, ami az első frissítésnél feleslegessé vált, mert úgyis új APK-t kellett leszedni, és csak foglalta a drága helyet...)
    míg a WP-ben csak a legalapvetőbb rendszerszintű dolgokat nem tudod kiszedni.
    Én például a Samu kies szarjaitól hülyét kapok, és emellett semmire se jó. Tökéletesen megfelel a bloatware meghatározásnak. De be van építve, te ki nem szeded :U

    Bélabá

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Penge_4 #23 üzenetére

    "Ezért volt alap Symbian-on is a HelloOX2 meg a ROMPatcher+, meg valami normális fájlkezelő, mint X-plore meg az FX Pro, mert enélkül nem éreztem benne otthonosan magam."

    minek kellenek ezek ha nem vagyok indiszkrét?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák