Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Bici #68 üzenetére

    Optika nélküli zoom alatt a digitálisat érted? Mert azzal inkább nem élek.
    Az jogos, hogy kisebb felbontásban a nagyobb szenzor miatt élesebb képeket készít.
    A csaj mellén lévő tetkó már annyira nem, mert ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy a vaku véletlenül se villanjon (teljesen napfényes időben is előfordulhat, hogy villan, ha a fényérzékelő nem kap elég fényt), illetve kamerahang se legyen. Ha jól emlékszem amúgy az EU kötelezte a gyártókat a személyiségi jogok miatt, hogy legalább 90 decibeles (gyárilag) kikapcsolhatatlan kamerahangot kell tenni a telefonokba.

    A másik meg, ahogy látom valahogy ebben sem divat újabban az, ami pl. régebbi SonyEriccsonokban volt, hogy volt elforgatható kameravédő műanyag. Tényleg nem értem miért ilyen trógerek. Spórolnak 10Ft-nyi műanyagon, hogy aztán karcosodjon össze az egész lencse és ha szerencséd van, csak hátlapot kelljen cserélned, ha még szarabb konstrukció, akkor az egész lencse szarrá megy.

    Szóval már csak ezért is, ha normálisan akarok fényképezni, akkor veszek egy középkategóriás digitális gépet, ha titokban akarok fényképezni, akkor meg valami Google Glass másolatot. ;]

    Ez már nem akkora különbség, ami miatt érdemes lenne akár megfontolni a WP hátrányai mellett. Úgy értem, azért már nem olyan, mint anno volt egy CIF/VGA kamera és egy 1.3 Mpixeles autofókuszos, Carl Zeiss optikás kamera között, hogy előbbi homályos szart készített éjszaka meg totál zsizsás volt a kép, míg utóbbi azért tűrhetően fényképezett normál fényviszonyok között (azaz éjszaka is ha mellette nem zavarta a sötétséget egy reflektor vagy ilyesmi).

    Egyébként annyira nem mélyedtem még bele a mostani okostelefon kínálatba, de számomra eddig sem a Samuk voltak az esélyesek, hanem pl. egy Xperia Z. A specifikációja is baromira tetszik, meg az anyagösszetétele, a víz és karcállósága. Bár lehet, hogy van ettől jobb is, mint mondtam, nem mélyedtem bele, de ez eddig nálam favorit.

    (#73) blackrulz: "csak azt nem, hogy melyik legális, létfontosságú program nem kaphat szignot. Mert 7.xnel is inkabb a varez miatt toltak, nem a kamera hang miatt."

    Igen, ebbe beletartozik a warez is, bár én ilyen galád dolgokat sosem követtem el. Szigorú erkölcseim és elveim vannak, amikhez ragaszkodom. Ebbe pedig beletartozik, hogy sem szoftvert, sem audiovizuális műveket nem lopok. Mindig csak másolok, az eredeti helyén meghagyom. El is ítélem a sok galádot, aki képes az eredeti helyéről eltulajdonítani a biteket. :DDD

    "Szerintem minden telefon ostoba amiben nem tudok cserélni mindent hw szinten..."

    Szerintem is, de ez már nem változtat azon a tényen, hogy míg ez csak simán jó lenne, de jelenleg egy telefon sem képes rá (örülhetünk, hogy van már egységes microUSB meg gyorscserés memóriakártyák és esetleg SIM, addig szoftver buherálás terén van olyan telefon, aminél lehet és van, aminél nem. Akkor eleve előbbre fogom tartani azt, aminél lehet.

    Ha majd lesz olyan telefon, ahol apró pici darabokból össze lehet legózni a hardvert, akkor azt fogom preferálni. De egyelőre ilyen sajnos nincs.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák