Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0P1

    aktív tag

    válasz Frawly #48 üzenetére

    "Szerintem a legjobb valaha készült Windows az NT4 volt,"

    Igen, én is sokat használtam NT4-et, akkoriban muszáj volt dual-boot azoknak, akik munkára és játékra/multimédiára is akarták használni a PC-t munkára NT, játékra Win9x.
    De szerintem a Win2K volt a legnagyobb előrelépés a Windowsok történetében. De az még az NT4-nél is sokkal erőforrás igényesebb volt, a bootolási idő pedig valami borzalom volt.

    A második legjelentősebb fejlesztés pedig pont a Vista volt.
    Csak elég nehéz örökséggel indult. Először is nem volt elég erőforrás a fejlesztésre, miután a biztonsági és stabilitási szempontból botrányos minőségű, eredetileg félkész állípotban piacra dobott XP-t kellett évekig tolgozgatni/foltozgatni.
    És közben jött a kényszerű Longhorn reset, amire rákényszerültek, mivel időközben kiderült, hogy vége a 90-es évek (és 2000-es évek elejének) rohamos teljestményfokozásának. a fejlesztés kezdetén megcélzott hardverkövetelménney pedig soha nem fognak találkozni.
    Így aztán ki kellett venni egy halom durván hardverigényes feature-t, és újrakezdeni a fejlesztést az alapoktól, ami további jelentős késedelmet okozott.
    Aztán ott volt az UAC, ami ugyan egy jelentős és szükséges fejlesztés volt, és az XP biztonsági katasztrófája után elengedhetetlen volt, de kissé túllőttek a célon, és a felhasználói élményt hazavágták a fokozott biztonsággal, eredeti formájában szinte használhatatlan volt.
    Hozzáértéssel persze be lehetett használhatóra is konfigurálni, de ez átlaguserektől nem volt elvárható.
    A másik a hardverigény és az új driver model: az Aero-hoz DX9-es GPU kellett, az akkori alaplapra integrált Intel vackok pedig erre alkalmatlanok voltak, csak a legújabb, GMA 950-es deszkák voltak rá alkalmasan, de ott is sok volt a szívás a driverekkel.
    Egyszóval az átlagos otthoni felhasználók szívébe nem igazán tudta belopni magát az OS.
    Vállalatok pedig ezt a verziót egyszerűen skippelték, uyanis a cégek többsége a 2004 végén megjelent SP2 után vezette be az XP-t (azzal vált használhatóvá a rendszer), így érthető okokból nem kértek a két évvel későbbi rendszerből.
    Mire pedig használhatóvá tették az UAC-ot a Vistában, és a driverek is kiforrták magukat, és a DX9 is alap lett a legolcóbb gépekben is, addigra már az ajtón kopogtatott a Win7.

Új hozzászólás Aktív témák