Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #16 üzenetére

    Jobb szeretnék magam helyett gondolkodni, nem adnám ki albérletbe ezt a kérdést.
    Nem, itthon is plusszosak vagyunk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Shatterhand

    csendes tag

    válasz julius666 #16 üzenetére

    "Ezt gondolom céges környezetre értetted. Oda simán el tudom képzelni, h jól állunk. De ha a magánszemélyeket nézzük, akkor szvsz nagyjából stimmelnek a cikkben idézett adatok."

    Hát az biztos, hogy kevés olyan hülyét láttam, aki otthonra windows licenszet vásárolt. Többnyire a gép vásárláskor lett a hardverrel rákényszerítve az OEM win. Én sem tudtam win nélkül notit venni. Tiszta terror. Microsoft terror.

    Egyébként meg a cégek esetében átlagban csak a nagy cégek közelítik meg a teljes jogtisztaságot, és ez nagyon sok pénzbe kerül (nem a licenszek, hanem a rendszer kialakítása, fenntartása és ellenőrzése kerül sokba).

    Tehát sokkal olcsóbb, ha nem kell kényszermegfelelni a jogdíj lobbinak.

    A multi cégeken kívül a magyar kkv és mikro cégek esetében a vezetők többnyire még mindig nincsenek tisztában a szoftver felhasználás feltételeivel, lehetőségeivel és költségeivel.

    BSA-t a leginkább Microsoft pénzeli, (BSA a Microsoft InKal szekuriti-ja.)s ha egyszer úgy dönt a Microsoft, hogy az otthoni felhasználóktól is be kell hajtani a jogdíjat, akkor majd elkezdődnek a tömeges házkutatások, géplefoglalások.

    Ne bízz abban, hogy ez nem jön el.... Microsoft mégis csak egy pénzéhes multi

    Ha microsoft terror áldozata vagy: http://nfh-beadvany.fsf.hu/cgis/registration. Moreecqa :)

Új hozzászólás Aktív témák