Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Lortech #140 üzenetére

    "Most urine testing kits detect aceto-acetate, not the predominant ketone beta-hydroxybutyrate. It is possible for the test to be negative with high levels of beta-hydroxybutyrate" (innen).

    Leheletnél elbizonytalanodtam, utánanéztem és azt találtam, hogy aceton nem feltétlen van a lehelletben (ezt gondoltam, mert azt tuti érezném ha nekem lenne és nincs), viszont BHB mindenképp van. Szóval itt az a kérdés, hogy annak idején mit teszteltek. Ha csak acetont, akkor nem feltétlen jelez bármit is.

    "Azét nem teljesen mindegy, hogy ketózisban voltak-e, mert rengeteg cikk megemlíti annak igazolására, hogy hosszú távon se lesz semmi bajunk ketózisban, hisz az eszkimók is élnek"
    Atkinsosok elég régóta vannak, 10-20+ évekről is beszélhetünk. Másrészt nyilván ezek nem klinikai tesztek, csak egyedi beszámolók. Lásd: [link]. Illetve ugye van ő: The Bear. De ez meg egyedi eset. Ami viszont biztos, hogy a túl sok szénhidrát cukorbetegséghez és szívproblémákhoz vezet.

    Egyébként nekem van egy olyan elméletem, tudományos alap nélkül, szóval talán nevezzük inkább feltételezésnek, hogy az embernek az lenne az ideális, hogy ha az év egy részét ketózisban töltené (amikor természetes körülmények között nem teremnek meg friss növények és zöldségek), másik részét pedig szénhidrátdús és zsírszegény diétán (vegetáriánusként). De ilyen felvetést mástól nem hallottam még :)

Új hozzászólás Aktív témák