Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz frescho #6 üzenetére

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz frescho #6 üzenetére

    >Ipon konklúzió:
    >"Ugyanis ha az aktuális Pentiumokkal kéne versenyeznie a 200GE-nek, akkor már a Pentiumot ajánlanánk."

    Ez már régi ( 2018nov) -vélemény,
    Azóta: Egy új BIOS-al lehet az Athlon 200GE-t overlockolni ( pl. egy olcsó B-s alaplappal )

    Emiatt sokszor érdemesebb lehet a 200GE - 240GE közötti árkülönbözetett egy A320-as alaplap helyett egy overlockolást támogató B-s lapra költeni.



    https://www.techspot.com/review/1758-amd-athlon-200ge-overclocking/

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

  • sb

    veterán

    válasz frescho #6 üzenetére

    Nem értem a 2200G-nek mi köze a 200GE-hez. Ég és föld a kettő, árban is, teljesítményben is.
    A 200GE bőven Pentium szint, a Celeront állva hagyja. Tuning nélkül hasonlóan gyors, review-k szerint is alig van elmaradás, de igazából programja válogatja. Általánosságban pedig nagyon pattogós a rendszer, egyáltalán nem érezni semmilyen hátrányt mondjuk egy Pentiumhoz képest.

    Én G3900->G4600->200GE váltáson vagyok túl. A G4600 3.6GHz, tehát előnye van órajelben is, de semmilyen érezhető visszalépés nincs, sőt, desktopon reszponzívabbnak érzem (HTPC+NAS gép: qTorrent, Emby, Virtualboxban XPEnology, FTP... futnak rajta).

    De nézzük a tényeket:
    1. Celeron 2/2-vel labdába sem rúg mellette, árban pedig kb. ez van vele egy szinten jelenleg.
    2. Pentium 2/4-el már hozza, és nyilván magasabb órajelen kicsit le is előzi. Cserébe lásd fentebb:
    - Nem mindenhol vagy egyáltalán nem érezni.
    - Árban jelenleg 25-30k a Pentium vonal.
    - Az AVX/AVX2 már i3 privilégium, gyk. i3 körül/ bőven Pentium felett van, ha ezt nézzük.
    - GPU-ban bőven veri a 24 EU-t is (régi játékban marginálisan, 20-30%, de újabbakban jóval nagyobb mértékben), márpedig ez is a felső ház Pentiumból, avagy ugyanúgy i3 szint. A legolcsóbb penyák 12 EU-val jönnek.
    - A legendás Intel IGP driver támogatottság kikerülhető...
    - HDMI 2.0, 4K60p, HDR...
    3. Többen említették a lapokat. Én régóta (Llano) olcsó és/vagy mITX AMD lap fikázó vagyok. Cseréltem is anno Llano-t Celeronra... Ez jogos pont sajnos már évek óta. Viszont:
    - mATX-ben most semmivel nem olcsóbbak a H310-es lapok az A320-nál.
    - Cserébe előbbiben ritka az NVME M.2 támogatás.
    - Raid sincs Intel oldalon.

    Innentől én épp úgy látom, hogy azonos árban is többet nyújt az A320+200GE is.
    Persze igényfüggő, hogy kinek kell raid, nvme, 4k60p, hdr, stb... de ettől még szolgáltatásban, gpu-ban is egyértelműen többet nyújt. Jelenleg pedig árban is. Jóval olcsóbb a megdrágult Pentiumok mellett.

    Ha még erre rájön az OC, esetleg jönne egy a Vega3 OC (a ram sávszél kevésbé limitálja, vélhetően +40-50% benne lenne, ami a HD 5/630-ra vetítve már +60-100% lenne) az már tényleg a KO szint lenne ebben a szegmensben.

    szerk: A win10 spectre/HT update-ek Intel oldali lassulását is érdemes lenne belevenni, gyaníthatóan a review-kban kimért nem túl meggyőző Intel cpu előny is a múlté már.

    ON:
    A 220/240GE-nek viszont ezzel a pár 100MHz-el valóban nulla értelme van magasabb áron.
    Ha lekúszik azonos árba akkor oké. Bár itt meg felszalad +10W kb. a minimális gyorsulás mellett.
    Egy Vega8-as vagy unlockolt Vega3 ütne nagyobbat a 2/4 cpu mellé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák