Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz sh4d0w #12 üzenetére

    nem is a doc, xls, ppt formátumokat tiltották le, hanem a Word 6.0 meg dBase II-es őskövületeket. és jé, kérték, visszaállították. mekkora szemétség.

    Adobe-ről - főleg az Office 2007-PDF balhé után - sokkal jobban el tudom képzelni, hogy visszaél a hatalmával és az elterjedtségével.

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #12 üzenetére

    úgylátszik sosem fogod megérteni az álláspontomat. ez valszeg abból adódik, h te az általad preferáltat isteníted, míg én ilyet sose teszek. mint mondani szoktam, az sw választásom többnyire a legkisebb rossz alapján történik.
    szemben azzal, h te egekig magasztalod azegyik formátumot, miközben agyon fikázod a másikat, én csak arra próbálok rávilágítani, h nem olyan tökéletes az, míg a másik nem olyan rossz. általában az évrendszerbe szoktam bele kötni.
    lásd korábban is azt írtam, h az adobe hozzáállása semmivel sem jobb, sőt rosszabb, mégis szimpatizálsz vele. majd kitértem arra, h önmagában a szabvány léte sem biztosítja,h 50+ év múlva is meg tudod nyitni a doksit, mint ahogy az sem törvényszerű, h a nem szabványosnak a támogatása megszűnik.

    erre te azt reagáltad, h dehát sz*r az ms.

    hamár konkrét példánál vagyunk, ugyan mm már reagált rá, de talán én is más megviláűgításba helyezhetem.
    ms azért blokkolta a megnyitást (nem megszüntette a támogatást!), mert biztonsági okokból túl kockázatosnak íálte (az most mind1 miért) és úgy vélte senki nem használja már ezt a formátumot. ám tévedett, így felhasználói igényre reagálva eszközöket biztosított a blokkolás feloldására és az archiívúmok átkonvertálására (még a mágnes szalagot is át szoktak egy idő után menteni). arról nem is beszélve, h az ofiszok korábbi verziói ettől még továbbra is megnyitották. ez egy példa arra, h ms figyel a biztonságra és arra, h érdemben reagál a felhasználói kérésekre. nem pdig arra példa, h szemét ms.
    (gyk: a word6 2 generációval az o97 előtt volt, márpedig utóbbi elég nagy változásokat hozott...)

Új hozzászólás Aktív témák