Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #13 üzenetére

    Nem kell azt publikussá tenni, elég ha pár illetékes és szavahihető szervezetet tájékoztatnak, ők pedig megerősítik a külvilág felé a jogsértés tényét.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #19 üzenetére

    Hogy ki kit/mit tart szavahihetőnek, az már egyéni nézőpont kérdése. De az, hogy abszolút semmi kézzelfogható nincs az ügyben, csak az USA állítása, az elég beszédes.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #13 üzenetére

    "Amúgy kína ki is zárt elég sok céget, de ez már megszokott és bevett gyakorlat úgy 10-15 éve."
    Ez így van. :K
    Ettől függetlenül a Huawei elleni vádak valótlanok. Ne fogadjuk már el a hazugságot igazságnak.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #25 üzenetére

    Erről most a "különvélemény" c. film jutott eszembe (asszem, meg is nézem, mindjárt. :D)
    Azért olyan bűnökért ne akarjunk már senkit elítélni, amit még nem tett meg.

    Természetesen megvan a lehetősége, hogy kötelezni fogja a kínai állam a Kínai cégeket a hátsó kapuk beépítésére. Ha kiderül egy ilyen eset, akkor ítéljék is el őket keményen. (Bár ez akkor lenne igazságos, ha az amerikai cégek is el lennének ítélve, amiért a CIA hátsó kapukat építtet be velük. :))

    De amíg csak azért hiszi a világ, hogy van hátsó kapu beépítve, mert az USA azt mondta, meg amíg csak megvan a lehetősége, hogy valamikor, majd, talán, egyszer, lesz beépítve. Addig ha a világ elítéli a céget, az miben különbözik a Kínai diktatúrától? Mondvacsinált indokkal okoznak egy cégnek piaci hátrányt. Lehet magyarázni, de ez történik jelenleg.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #28 üzenetére

    Azért van egy kis különbség aközött, hogy egy cégre nyomást gyakorol a közvélemény, hogy ne tudjon nyélbe ütni egy felvásárlást, meg aközött, ha konkrétan bizonyíték nélkül ráfogják egy cégre hogy kémkedik az államának, és minden eszközzel teljesen ellehetetlenítik a működését, kvázi csődközelbe juttatják.

    Egyébként ebben nem is az a legnagyobb gebasz, hogy egy kínai céggel kevesebb, hanem hogy mi garantálja, hogy legközelebb nem egy iráni céget húznak le, vagy egy román-t, vagy egy magyart?! Ha az egyikkel megtehetik, bármelyikkel megtehetik. Most lehet, röhögsz rajta, mert Kína diktatúra, és szerinted ennek az ügynek van alapja, minket meg semmivel nem tudnának sarokba szorítani, de bármikor ráfoghatják, hogy xy magyar cég pl. az oroszoknak kémkedik. Ugyan, ki állna mellénk szerinted az usával szemben? Egy "független" világtanács?

    Most itt megint egy kicsit reflektálva Colomb hozzászólására is:
    Én nem Kínát védem. Még csak nem is a Huawei-t. Az én szemszögemből teljesen mindegy, hogy léteznek, vagy sem, úgyis lesz másik cég, aki kínálja ugyanazt a terméket. A gondom azzal van, AHOGYAN elbánnak a Huawei-el. Bizonyíték nélkül, teljesen nullára lehúzzák lassan, és ez bármikor megtörténhet bármelyik céggel a világon, ha épp az van az útjukban.

    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem ez erősen kimeríti a hatalommal való visszaélés fogalmát, és nem ártana addig megállítani a folyamatot, amíg még csak Kína van célkeresztben.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #25 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek azzal amit írtál.
    Szóval visszatérve az eredeti témához, mit gondolsz miért hazugságra alapozva tiltják ki a cuccokat, és miért nem arra hivatkozva amit te is írsz? Kíváncsi vagyok a véleményedre. :K

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Colomb

    csendes tag

    válasz #16820480 #28 üzenetére

    Eggyetértek veled ezek a rendszerek apszolút kritikus infrastruktúrák!
    Az 5G egy olyan future termék aminek a felhasználási területei, most még az adott pillanatban nem is világosak.
    Olyan ez kicsit mint a 3G akkor a szolgáltatók bevételeinek jelentős része az sms-ből jött, és azt gondolták jó ötlet az MMS meg kamerát tenni a telefonba
    akkor még WAP oldalak voltak, és halvány elképzelés sem volt még arról ami a rá következő 10-15 évben kinőt a 3G-ből majd 4G-ből mint iparág.
    Benne Google, Facebook, Iphone, üzenetküldő alkalmazások...
    Hozzátenném 2005 környékén a Huawei bérgyártóként müködött csak!, és csak 3G USB modemekket csináltak.
    Egész jól ledolgozták a technológiai hátrányt amit az akkori hálózati rendszereket fejlesző és biztosító cégek jelentettek,
    (Nokia, Ericsson, Siemens, Motorola) mindegyik cég több évtizedes know-how és kutatás fejlesztését lapátolták pillanatok alatt be.
    Mindezt Kinai állami segédlettel, megspékelve az egyik legdúrvább kiberkémkedési hátszéllel (tudom hogy másis kémkedik), és rengeteg "ingyen" állami pénzel megtolva dömpingáron.

    Amivel eléggé sakk-mattot adtak úgy az összes versenytársnak, azoknak a cégeknek akik versenypiaci körülmények között próbálnak előrejutni,
    és a részvényesek felé elszámoltatható átlátható beszámolási kötelezetséggel tartozik a management.
    A dömping ár elsőre jól hangzik mert mindenki alá mennek az árban, (és te olcsóbban kaphatsz valamit),
    csakhát utánna amikor kivéreztek a versenytársak akkor már nem fog olyan vékonyan fogni a ceruza, és még alternativa sem lesz.
    Hát dióhélyban ennyi csak a gond Kinával, és a Huawei csak egy apró szelete a tortának.
    Kb. ezt a receptet követik mindenhol, technológiai lopás, és dömpingár végtelen Kínai állami "ingyen" pénzből
    piacszerzés technológiai transzfer és a konkurencia nullázása. Nemtudom hallott valaki már a ThinkPad és Lenovo esetéről.
    Vagy a Volvo-ról és a Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd (mint annak tulajdonosáról)?
    Hogy ez a trend végre valakinek szemetszúrt, és valamilyen módon ennek gátat kellene szabni, annak inkább örülni kellene nem pedig fanyarogni.

Új hozzászólás Aktív témák