Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz #92253184 #30 üzenetére

    Szerintem ez a jelszavasdi kezd kicsit átcsapni az ÁSZF szindrómába. Ahogy egyre több helyen kezdődik a mocorgás, hogy azért egy átlagembertől reálisan nem várható el egy 20-80 oldalas jogi dokumentum részletes áttanulmányozása megfelelő jogi értelmezése úgy szerintem azért a jelszavakat se lehet túlbonyolítani jobban egy szintnél.

    Nekem úgy, hogy semmi fontos munkát nem végzek: 3 céges jelszó (30 naponta változtatva, minimum 8 karakter, változtatásnál minimum 3 karaktert kell megváltoztatni és az elmúlt 10 jelszó nem egyezhet), google account, fb, bank (telebankár, netbankár), telefon online ügyintézése, kismillió fórum és webshop, egyes appok a telefonon stb.... A 21. század telefonszámai a jelszavak lettek. Csak régen aki 20 telefonszámot tudott fejből májer volt, ma meg aki nem tud fejből 20 jelszót az hülye...

    Szóval csak óvatosan ezzel a felelősségre vonással, amíg a cégek cigánykodnak a tokenekkel vagy a rendes biztonsági rendszerekkel. 2 faktoros azonosítás legyen alap mindenhol akkor utána lehet a felelősség kérdésköréről beszélni. Ha meg a cégnek nincs pénze tokeneket venni vagy egyéb intézkedésekre ott nem az IT biztonság a legnagyobb gond.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz SaGaIn #34 üzenetére

    (#34) SaGaIn

    Amúgy a biometrikus azonosítás is egy zsákutca, mert ha egyszer kikerül az adatod nem tudod megváltoztatni. Ergo van 10 lehetőséged az ujjaknál meg a szemből kettő és kifújt... Ez elég hamar el tud fogyni.

    (#37) Porthoszx

    Ezt rosszul tudod a lovagi páncél csak a legerősebb számszeríjakat nem fogta meg, de azokat is elég közelről kellett lőni, hogy átvigyen egy rendes lemezvértet. Persze ez nagyban függ, hogy mikori a páncél, gyakran eresztenek össze egy késő középkori számszeríjat egy kora középkori vérttel ami belátható, hogy nem igazán fair.

    Valamint valójában nem lassít le jelentősen, inkább csak sokkal hamarabb elfáradsz benne. (jó nyílván sprintben lassabb leszel)

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #82729984 #43 üzenetére

    Megértettem, csak mivel HEMA gyakorló vagyok ezért idegesít, ha különböző tévképzeteket terjesztenek.

    Amúgy meg de. Amíg skóciában éltem heti 3-4x mentem a helyi HEMA klubba, rengeteg LAARP eseményen vettem részt és volt lehetőségem teljes lemezvértbe akadálypályát teljesíteni. Meglepően nem megterhelő és korlátozó, mert jól el van osztva a súly. Nem mondom, hogy nem érzi az ember, vagy hogy jelentéktelen az a 25-30 kiló, de meglepődnél mennyire nem lassít le. Ellenben kb 10 perc után megdöglesz, az állóképességed próbára teszi a plusz súly.

    A sarat azért ne keverd ide mert ott ugye belesüllyedsz és 20 kilóval nehezebb ember ugyan úgy nem tud benne mozogni mint valaki 20 kiló páncélbán.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #92253184 #54 üzenetére

    És akkor ezt próbáld meg elmagyarázni a titkárnő Mancikának akinek az első dolga lesz kis szines post-it-re felírni a sok biztonságos jelszót és jó esetben az egérpad alá rakja nem a monitorra.

    Szerintem az IT biztonság jelenlegi nézete figyelmen kívül hagyja az emberi lustaságot és az átlagember butaságát ami pedig kb az egyik legmeghatározóbb faktor. Persze lehet mindenféle büntetéseket kitalálni, de amikor a jelenlegi helyemen ezzel próbálkoztak (állandó ellenőrzések, aki felírta a jelszavait könnyen megtalálható helyre annak pénzbírság, lebaszás, prémiummegvonás stb) akkor kb minden nap rohangált a telephelyek között az informatikus, mert valaki valamihez tuti elfelejtette a jelszót és kizárta magát, majd állt a munka.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz sh4d0w #66 üzenetére

    Remélem te sem leszel főnök sehol... Ne érts félre, de nem érted vagy nem akarod érteni a problémát. Ok, titkárnő Mancikát ki tudod rúgni és TALÁN könnyen pótolható (kérdezz meg bármilyen vezetőt, hogy egy jó titkárnő mekkora kincs), de mondjuk mit csinálsz egy iparági szakértővel? Vannak olyan műszaki területek ahol mondjuk 10-15 szakember van az országban, ha kirúgod a büdös életben nem találsz másikat és eléggé meg fogja szenvedni a cég.

    Amúgy a két faktoros belépést támogatom, szerintem az az a szint ami talán megfelelő biztonságot ad, költségben sem óriási és még el is várható az emberektől, hogy használják.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák