Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz sohajda90 #1 üzenetére

    Hogy hogy tényleg ilyen lenne? Tényleg ilyen. Már piacon van rég. Nem változtatnak rajta kívülről, csak pár belső alkatrészt cserélnek benne. Mindenesetre nem nagyon jó mobil, sok sebből vérzik, és nagyon drága.

  • doooo

    veterán

    válasz Ste #4 üzenetére

    Középkategóriás SoC (abból sem a legerősebb), apró akku, kelleténél alacsonyabb felbontású képernyő, csak 1 kamera (és az is bőven hagy kívánnivalót maga után), se jack, se SD slot, se "hagyományos" SIM, megbízhatatlan ujjlenyomatolvasó (ami kapcsolódik a következő ponthoz ->), dizájnból és kivitelezésből adódó... furcsaságok (amik persze minden kinyitható mobilt érintenek valamennyire, de ezt különösen, pl. hangos zsanérok kinyitáskor, vagy tapintható űr a képernyő közepénél, ami egyébként hajlamos hullámosabbnak lenni a riválisokénál; csak teljesen lehet kinyitni, nincsenek "köztes állapotok", stb), végül pedig elavult szoftver, amit viszont a februári megjelenése óta végre frissítettek Android 10-re (3 hónappal a 2 éves S9+-om frissítése után), de cserébe már csak egy főverziót fog frissülni (ha egyáltalán fog). Mindehhez csillagászati ár, és gyér elérhetőség jár még (az eSIM nyilván közrejátszik ebben). A közvetlen konkurens Z FLip gyakorlatilag mindenben jobb, és még olcsóbb is (a dizájn megítélése persze nyilván szujektív).

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz SL-27 #6 üzenetére

    És te? Értetted is amit olvastál? Mesélj, miért teszel fel ilyen felesleges kérdéseket? Talán valami nem egyezik a cikkben írtakkal amit állítottam?

  • doooo

    veterán

    válasz sohajda90 #9 üzenetére

    " de a pletykák és ezen kémfotók alapján KÜLSŐLEG ÉS BELSŐLEG IS jelentősen megváltozott"
    "inkább ráncfelvarrás, mint újratervezés lesz"

    Ennyit a jelentősről. (De most tényleg, ennyire nem esik le, hogy mennyire megegyezik a képek alapján a kettő? Hogy semmi drasztikus dolog nincs közöttük, ami azt jelenthetné, hogy neked ez tetszik, de a "régi" nem, vagy fordítva? Vagy az új, szürke szín ennyire megtéveszt?)
    Az elődről pedig nem neked beszéltem, hanem annak, aki megkérdezte, hogy mik a problémák vele. Leírtam neki, ennyi.
    Egyébként nem kell úgy beszélni az elődről, mintha valami ezeréves darab lenne, idén februárban került piacra (az őszi bemutató előtte csak demo volt, nem is a végleges termék volt még, az egészet a hype miatt csinálták). Tehát fél év telt el azóta. Még egy ok, hogy ne képzeld azt, hogy ez "újratervezés, és nem ráncfelvarrás". Főleg kívülről. Amin meg változtatnak is, az mondhatni kötelező, a nem neked írt leírásban fentebb számos pont van, amit érdemes javítaniuk ennyi pénzért cserébe.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz pojzon #15 üzenetére

    "Az elavult software olyan dolog, hogy mire kibontottam a telefont már ment is a legfrissebb android rá. Szerintem egy 2019-ben megalkotott készülék esetében nem feltétlen elvárható, hogy azon év második felében debütáló oprendszer verzió legyen rajta." Tehát nem régóta használod... És de, abszolút elvárható, főleg, hogy nem akkor alkották meg a végleges modellt, és ha akkor tették volna (2019 legvégén), akkor is egyértelmű lenne, hogy friss Androiddal jön, főleg ha ennyire közel áll a mobilon futó változat az alaprendszerhez. Az elérhetőséget úgy értem, hogy egy szolgáltatónál sem volt pl. Magyarországon, de amelyik országban van, ott is csak egy-egy szolgáltatónál. A szürke import nem számít, úgy mindent mindenhol meg lehet venni. Összességében meg mindent leírtál, amit én is, csak elnézőbb felhanggal, hisz az ember nem szívesen szid valamit, amiért ennyit fizetett... És nem is kell, mert azt, hogy használhatatlan lenne, sehol nem írtam, csak azt, hogy mindez középkategória aranyárban, és kapni jobbat nála, ez pedig kétségtelen. És végül eljutottunk oda, hogy az egyetlen szubjektív dolog, a kinézet miatt döntöttél emellett. Szóval nincs ok vitára. Tudtad mibe vágod a fejszédet.
    Elég szomorú viszont, hogy annyira rohantak a bemutatásával, hogy fél évvel később már egy sokkal összeszedettebb (bár csúnyácskább) verziót akarnak piacra dobni.

  • doooo

    veterán

    válasz Williamgrant #20 üzenetére

    "Nem "hangos", hanem tapasztalat nélkül fotelből fikázó volt a stílusa. :K"

    Amilyen most a tiéd? A tények felsorolása nem fikázó stílus, és egyébként is megtárgyaltuk a kollégával a dolgot. Tekintve, hogy semmivel nem vagy tapasztaltabb nálam a témában, nem fogom ezt magamra venni. De azért szó nélkül sem hagyom... csak, hogy ne érezd magad olyan nagy lovon.

  • doooo

    veterán

    válasz Williamgrant #22 üzenetére

    Mert csak dicsérni lehet valamit, ami papíron sem megfelelő... világos.
    Véleményt még mindig nem írtam azon kívül, hogy megéri vagy sem. Amiket soroltam tesztekből vettem ki, tapasztalatból megfogalmazott kritikákból, illetve tényekből (mert például azt, hogy gyengécske a kamerája, tényként lehet kimondani; papíron is az, képek alapján is az, mondhatsz amit akarsz, nem fog megváltozni, mert tény, nem vélemény). Ha nem tudsz különbséget tenni közöttük, az a te bajod. Ha meg fáj leírva látni őket, az szintén, hisz akkor még szerinted sem rózsás minden.

Új hozzászólás Aktív témák