Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Kansas #95 üzenetére

    ha egy függvényben van ciklus, akkor fel kell tudni írni a megállási feltételt szabályos matlog formulákkal. vagy legalább el kell tudnia képzelni fejben. mert ez alapján írja meg a unit teszt azon részét, ami ellenőrzi, hogy a függvény mindig megáll.

    ha van benne elágazás, esetleg több, esetleg egymásba ágyazva, akkor fel kell tudnia írni a bemenetei változók értékkészletének részhalmazait, amivel a tesztelendő ágra kergeti a unittesztet.

    stb. stb. értem én, hogy egy rövid metódusnál nem fogja leírni formálisan a dolgokat, azt is értem, hogy elég elképzelni, és menni fog fejben is. de ettől még az kellene, hogy bekövetkezzen, amit itt mások is emlegettek: az egyetem szemléletet tanít. megtanítja, hogy milyen szemlélettel fogjon hozzá: matlog, halmazelmélet, stb. és azt a konkrét feladat nagysága szerint fogja kivitelezni.

    továbbmegyek: ha megkapta és megértette a szemléletet, akkor már úgy fogja megírni az eredeti forráskódot is, hogy tesztelhető legyen. tehát akibe sikeresen beleverték a szemléletet, az jobb kódot ír, mint a barkácsoló btk-sok.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cucka

    addikt

    válasz Kansas #95 üzenetére

    Egy tesztnek jellemzően 3 része van
    1. Arrange
    Beállítod a kezdőértékeket, illetve megcsinálod a mock-okat.
    2. Act
    Lefuttatod a tesztelt függvényt
    3. Assert
    Megvizsgálod a futtatás eredményét

    Nyilván sokszor a hibákat is le kell tesztelni, tehát ha a függvény küld valamit a hálózaton de közben kihúztad a kábelt, akkor megfelelően viselkedik-e. Hogy ehhez miért kell matematikai logika, azt ne kérdezd, szerintem józan ésszel felfogható dolgok ezek.

    (#96) bambano
    Rövidebben is leírhattad volna, hogy amúgy nem szoktál unit teszteket írni :D
    Akkor fog tesztelhető kódot írni ha elolvassa a clean code-ot és ír sok unit tesztet a saját kódjára. Nálunk mat.log. órán egyáltalán nem ez volt a tananyag

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák