2019. január 16., szerda

Gyorskeresés

(#1) llwynog

llwynog
(Ármester)

Félelmetes ez a tempó, ahogy a madzag nélküli hálózati sebességek növekednek. Nem mellesleg az árazások is.

"Akárhol jársz, akármit látsz, nyomot hagy benned, jól vigyázz..."

(#2) kraftxld válasza llwynog (#1) üzenetére

kraftxld
(PH! félisten)
LOGOUT blog

A papír sokmindent elbír, a valós átvitel persze még sehol sincs, de az is halad szépen :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#3) llwynog válasza kraftxld (#2) üzenetére

llwynog
(Ármester)

Ja, lassan elérjük a vezetékes Gigabit sebességét és megbízhatóságát :D

(#4) vicze1 válasza llwynog (#3) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Igen, 20cm távolságon. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Bandi995 válasza vicze1 (#4) üzenetére

Bandi995
(fanatikus tag)

korántsem, de rendben :D

(#6) csicso82 válasza llwynog (#1) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

+1 kraftxld

Erről a USB3, 3.1 meg az SSD-k stb .másolási sebessége jut az eszembe aztán mikor egy fájlmásolásra kerül a sor azt látod hogy alig-alig gyorsabb. AZ USB 3.0-ás HDD-m is hűha aztán semmi érezhető sebességelőnnyel nem találkoztam.

(#7) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Van már 2.5 gigás ethernet amúgy?

A hwsw fórumon leslie voltam. :)

(#8) Gubek-Einste válasza ncc1701 (#7) üzenetére

Gubek-Einste
(Jómunkásember)

Igen van, 5 és 10 Gbps mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#9) vicze1 válasza Bandi995 (#5) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Mivel a WiFi eleve nem full duplex, így bármit is tüntetnek fel az felezd meg nyugodtan, és utána jön bármi zavaró tényező, mondjuk más WiFi-k, ami úgy általában szokott lenni, az 5Hz már a falakt se szereti, úgyhogy a 20cm az pont ideális távolság a stabil Gbit-hez, bár az se egyszerű.

(#10) csicso82 válasza vicze1 (#9) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Mikor jön már az a techonlógia amikor a router és a vevő közép beteszed a fejed és megsüti az agyad azonnal?

(#11) ncc1701 válasza Gubek-Einste (#8) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Itthon még nem találok hozzá eszközt sajna... Wifi kamu sebességekkel ellentétben ennek van is értelme. Legalábbis számomra.

[ Szerkesztve ]

A hwsw fórumon leslie voltam. :)

(#12) Cifu válasza ncc1701 (#11) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

5Gbites hálókártya
10Gbites hálókártya (igen, fele annyiért, mint a fele olyan gyors kártya... :U )
Switch 2x 10Gbites csatival

Akad tehát eszköz, csak kevés és körülményes még a téma...
(pl. a fenti hálókártyák PCI-Express 4x csatiba mennek, amit nem sűrűn találsz az alaplapokon, szóval csak a 16x csatiba tudod belerakni - ha éppen akad szabad)

Szerk.: lehet itt kellene inkább ezzel összetömörülni? :DDD

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#13) MaCS_70 válasza llwynog (#3) üzenetére

MaCS_70
(PH! kedvence)

Ugye az a szélesen vigyorgó pofa nem véletlenül van ott?!

Sajnos nagyon sokan komolyan gondolják, hogy már felesleges vezetékezni, a wifi már tökéletesen kiváltja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) Cifu válasza MaCS_70 (#13) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Kedvenc történetem, amikor itt a munkahelyen rádöbbentek egyesek, hogy a mobilnetjük gyorsabb, mint a Wifi. Nem értették. Ahogy azt sem, hogy miért nem javasoltam nekik, hogy Wifiről dolgozzanak, ha úgy is ott van a kanóc minden asztalnál. :(

(#15) llwynog válasza MaCS_70 (#13) üzenetére

llwynog
(Ármester)

Igen :))

Én a vezetékes hálózat híve vagyok, a WiFi az oké, hogy kényelmes, meg minden, de messze vagyunk még attól hogy egyenlőségjelet tegyünk a kettő közé.

(#16) kali válasza ncc1701 (#11) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Nem kamu az, csak érteni kell a miérteket.

(#17) vicze1 válasza csicso82 (#10) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Mivel a fejed se a 5Ghz-t se a 60-at nem tudja jól elnyelni így sajnos soha. :(
De ha ezt szeretnéd, a mikró még minding hatékonyabb rá, csak elég nagyot kell venni. ;)

(#18) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Lassan simán WiFi-vel lehet majd emberi agyat sütni :C

Nem lehetne amúgy valahogy szebbre készíteni ezeket a routereket, mert ez is meg a ROG is úgy néz ki, mint egy pókember + router szerelemgyerek...

[ Szerkesztve ]

(#19) csicso82 válasza vicze1 (#17) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

:R ;]

(#20) jozsi252

jozsi252
(PH! kedvence)

Szép nagy számok, de azon is el kellene gondolkozni hogy ezekhez legjobban egy nagy SSD való ami írni is tud annyival amennyit a hálózat tud.

iPhone Xs 64GB Space Gray

(#21) Duliee válasza jozsi252 (#20) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Értem is meg nem is a felvetést, de nem csak asztali környezetről szól a fáma.

(#22) jack982

jack982
(tag)

nem említi a WPA3-t, tehát nem tudja. :N
https://www.tp-link.com/us/products/details/cat-9_Archer-AX6000.html

(#23) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Még az AC-s megoldások sincsenek sehol elterjedtségben...
Mire elterjedtnek lehet nyilvánítani egy új wlan szabványt, már régen elavult lesz, mert már közben jött 2-3 utód megoldás. Persze erről a gyártók pénzéhsége is tehet...amit gondolom éreznek is a forgalmukon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) csicso82 válasza jozsi252 (#20) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Nem ez a lényeg hogy egy gép ki tud e használni ekkora sebességet hanem minél nagyobb sebességet tud egy ilyen router annál több eszköz tud egy azon sávszélen vállalható nettel kommunikálni.

(#25) vicze1 válasza Duliee (#18) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

De lehet értelmesre és esztétikusra csinálni RGB nélkül, de akkor mitől lenne gamer?
Már 4 éve így néznek ki a alkategóriás routerek. Úgy a legkönnyebb minél több antennát belerakni, ha jó sokat rátűzdelünk az oldalára.

(#26) berVi

berVi
(senior tag)

:D en inkabb bekabeleztem a panelt 30-40k-ert 1 honapja... Digi nethez kell is. Switch, kabel, fali vegpont, kabelcsatorna, aztan kesz is.

Majd ha a Unifi csinal ax AP-t, elgondolkodom rajta, addig meg vegye csak a piac ezeket a tularazott vackokat. (Nem, nem vagyok fillerbaszo, en is vettem 40 ezres ac routert anno, amikor meg uj volt, es ez nagy osszegnek szamitott - meg is bantam, mert semmit nem valositott meg az igeretekbol)

Jelenleg az UAP-AC-LITE-nal nem nagyon van jobb vetel otthonra.

[ Szerkesztve ]

(#27) Zotya84 válasza berVi (#26) üzenetére

Zotya84
(őstag)

Én épp lakásfelújításban vagyok, villannyal együtt. Akkor meg már szépen megterveztem, becsöveztem, befűztem a CAT7-es FTP-t, ami maradt egy munkából 10G-ig az is elég lesz. Szépen mindenhova elvezettem, ahol esetleg később lehet, hogy lesz rá szükség. És így még a csatornázást is megúsztam.Ja, meg lépcsőházfestés előtt beraktam magamnak a szekrénytől egy új üres gégecsövet, hogy legyen hol majd befűzni az FTTH-t majd az FTTB helyett - és levágtam a parapetet mert elég kókány volt, ahogy eredetileg megoldották a Digisek.

(#28) KaiotEch válasza berVi (#26) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Jó a Unifi, csak ne kellene hozzá egy gép amire fel is kell telepíteni a sw-t. Miért nem tudják böngészőből megoldani... Vagy mint a mikrotik, sima portable progi van hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#29) vicze1 válasza KaiotEch (#28) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Mert Unifi elsősorban kis-közép vállalati környezetre van kitalálva, ahol sok eszköz konfigurációjára van szükség egyszerre és kontroller erre jó nem pedig egy darab eszköz beállításához.
De tudnak stanalone modeot, amit mobil appból beállíthatsz.

(#30) X Factor válasza KaiotEch (#28) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Ott a cloud key. Több helyet is viszek vele, eléggé kényelmes megoldás.

I was there the day that Horus fell

(#31) berVi válasza KaiotEch (#28) üzenetére

berVi
(senior tag)

Ahogy a kollega irta, a PC-s kezeles felejtos. Mobil app tokeletesen hasznalhato, 100x gyorsabb es kenyelmesebb. Tegnap pl. 3-asrol frissitettem a LITE-omat 4-esre iPhone-rol, es a desktop controller-rel ellentetben ez gond nelkul felismerte utana is. Desktopon resetelgetni kell oket folyamat, mert el-eltunnek...

A cloud key-bol meg sziguroan csak a 2-est erdemes venni, de egyreszt ez meg early access, szoval US-only (ok, nemet amazonon van, masfelszer annyiert), masreszt otthonra ez nem annyira gazdasagos megoldas ($200). Mobil app, oszt joccakat.

[ Szerkesztve ]

(#32) berVi válasza Zotya84 (#27) üzenetére

berVi
(senior tag)

A falba huzast en annyira nem szeretem, ha barmikor hozza kell nyulni, baromi nagy nyug. Meg ugy altalaban nem szivderito szerelni ugy, hogy az erosaram ott futkos mellette :DDD Persze sokkal szebb, ez teny.

Nalam egy mezei UTP kabel jon be a Digi-tol, barmifele cso nelkul. Majd most kotjuk be a UPC-t is, mert a TV naluk jobb, ugyhogy lesz egy koax is (jaj de jo). Mindenesetre a koax is be van mar huzva a szobaba, ugyhogy csak ossze kell majd dugni egy toldoval.

Raktam fel popec 10" fali rack-et is, PDU-val, patch panellel, switch-csel, mindennel :D Nethez meg egy ER-X, aztan adott a gigabites kabel meg az atomstabil Wi-Fi is, az IPv6 is megy mar, ugyhogy happiness van.

(#33) Gubek-Einste válasza berVi (#32) üzenetére

Gubek-Einste
(Jómunkásember)

Így kell ezt csinálni!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#34) Piloss válasza berVi (#32) üzenetére

Piloss
(őstag)

Igényes munka, grat :)

[ Szerkesztve ]

"Minden, amit látsz, mihamar elpusztul, és a pusztulást szemlélők maguk is egykettőre elpusztulnak. Aki késő öregségében hal meg, ugyanarra jut, amire az idő előtt elhunyt."- Marcus Aurelius | OnePlus 3

(#35) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

Tök jó a 8 port, habár a csillió antenna, és a nem túlságosan (ki)használt link aggregáció helyett inkább jöhetnének a 10 Gbps-es portok. Persze akkor még ettől is jóval drágább volna. Nagyon rajul néz ki, az RGB LED-ek megléte viszont nem egyértelmű; remélem azért akad pár ;].

Mindenesetre a dobozra rá van firkantva, hogy "game accelerator", szóval érdekelne, hogy hány fps-t ad a játékokhoz, és hány %-kal lesz több a heccsat :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) GadgetMAN válasza bteebi (#35) üzenetére

GadgetMAN
(újonc)

Hm. Egyetértek. Én Netgear X10-et használok... Na az hasít... Főleg, hogy a 10GB SFP+ QNAP-ra van kötve. Így egy kicsit más a tempó...
De nagyon várom már az újabb modemeket, meg ugye az optikai netet... :)

(#37) Cifu válasza GadgetMAN (#36) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Ne vedd rossz néve, de oké, rákötöd SFP+ csatival a NAS-t, viszonta utána hogyan fogod azt kihasználni?
Mert ugye más 10GbE csati nincs rajta. Még ha a 6db LAN porton mind-mind van kliens, és akkor nem a NAS felé menő kapcsolat a szűk keresztmetszet. Tehát mondjuk egy irodába még talán-talán van létjogosultsága, otthon nem nagyon... Csak irodába meg 160e Ft-ért ez parasztvakítás esete, mert ennyiért már lehet venni rendes switch-et 8db 10GbE csatival... :U

[ Szerkesztve ]

(#38) Atocha

Atocha
(senior tag)

En csak azt nem errem, hogy miert nem 1 milliard dollar az ara. Ezek az 550 dollarok olyan nevetsegesek... Ha mar lud, legyen jooooo kover.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#39) MaCS_70 válasza Atocha (#38) üzenetére

MaCS_70
(PH! kedvence)

Másnak nem feltétlenül az -- nyilván van, aki ennyit kiad érte, az 1 milliárd dollár viszont már esetleg sok lenne neki.

A Lajtán túl mások az arányok.

MaCS

[ Szerkesztve ]

(#40) jack982 válasza MaCS_70 (#39) üzenetére

jack982
(tag)

A lajtán túl sem teljesen hülyék a népek :D

(#41) MaCS_70 válasza jack982 (#40) üzenetére

MaCS_70
(PH! kedvence)

Nem is állítottam, hogy hülyék lennének. Csak éppen relatíve sokkal kisebb anyagi áldozat számukra a vásárlás.

Ha egy eszköznek nem lenne adott áron piaca, vélhetően nem maradna a polcokon.

Persze tudom, hogy

1. Az igazi szakértők, akik mindenhez is jobban értenek itt, a fórumban mozognak. A cégek évtizedes tudása, tapasztalata semmi ahhoz képest, amit itt tudnak egyes okosok.

2. A cégek ráadásul nyilván veszteségre játszanak. Nyilván olyan árakat állapítanak meg, amivel rosszul járnak.

3. Ha pedig mégsem, akkor viszont az a baj. Ha nekem valami drága, akkor tessék azt akár veszteséggel is árulni. Ha pedig mégsem tennék meg, és valami sok a pénztárcámnak, akkor forduljanak fel, árulják milliárdokért, legyen csak másnak is túl drága!

Persze, sok a túlárazott termék -- de ezt a piac dönti el. ezeknek az ára pedig úgyis csökkenni fog, hiszen a elsüllyedt költségeket nem szabad nézni. Ha viszont mégis tartja magát az ára, az jó eséllyel azt jelenti, hogy nekik megéri ennyiért adni -- az én károgásom pedig rohadtul nem számít.

MaCS

(#42) MrT

MrT
(lelkes újonc)

szép és jó csak majd ne hogy úgy járjon mint az ac5400 hogy "király mert mu-mimo" aztán majdnem 2 és fél év után a mai napig még mindig nem adtak ki hozzá és soha nem is fognak olyan firmware-t ami támogatja a mu-mimo használatát

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.