Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Interceptor #17 üzenetére

    A "tolitolit" (pixel/screen-shift) mindig kikapcsoltam plazmákon is, ahogy most a C7-en is első naptól.

    Ahogy már mondtam, SDR módban használva még nem emlékszem, hogy bármikor feltűnt volna az IR. Ha van is néha, azt szerintem külön keresni kéne, de hétköznapi használat közben nem mutatkozik meg.

    Plazmákon hamarabb előjött (előbb-utóbb még a Kuro-n is pl az élénk játék HUD több óra után), és nem kellett keresni (láttam pl. a Windows asztalra kilépve a HP csík árnyékát), de pár éven belül azokból sem lett végleges beégés.

    Persze jó kérdés, hogy ha így folytatom tovább, vajon kifutok-e belátható időn belül a "tartalékból", amin túl nem kompenzál a standby módban végzett méricskélés, vagy esetleg jelentősen csökken a teljes képernyő fényereje, ha mégis kompenzál tovább vadul (minden pixelt visszafog a leggyengébbig és nagyon gynege lesz már a legrosszabb...). Majd kiderül.
    Fontolgatom, hogy egyszer megnézem kikapcsolt kompenzálással, de kicsit félek, hogy az törli a meglévő offset-eket, és legközelebb ha lefut a mérés, akkor nem kompenzál eleget, ha pl. van egy biztonsági érték, hogy egy-egy ciklus alatt legfeljebb mennyit tolhat rá (hogy ne legyen katasztrofálisan rossz az eredmény, ha valami véletlenül félrecsúszik egy mérésnél), és akkor inhomogén képpel ragadok hosszú időre (vagy legrosszabb esetben "örökre").

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák