Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NorbixD

    tag

    válasz Pingüino #48 üzenetére

    Még jó, hogy egy mérőműszer érzékenyebb az emberi szem érzékelési küszöbénél. Debizony, LEDeknél áramerősség változtatásával is szabályoznak fényerőt.

    Ahhoz, hogy a LED kibocsájtson egy fotont megfelelő energiát kell átadni a vegyértéksávban (vagy valencia sáv) tartózkodó elektronnak, hogy átugorjon a vezetési sávba. Erre feszültség kell (de a tulajdonságaiból kifolyólag egyszerűbb megszámolni hány elektron (áram) halad át rajta mint a feszültségét vezérelni).
    Kérdés hogy a panelon uralkodó viszonyok ezt mennyire teszik lehetővé. Simán el tudom képzelni hogy a miniatürizálás végett átindukálódik innét onnét egy kis energia vagy szivárgás és ez egy apró "áthallást" hoz létre.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Pingüino #48 üzenetére

    Szerintem nem alaptalan amit, ír, mert óriási vezeték hosszok lehet egy ilyen kijelzőben, ami össze tud antennázni bármilyen zavart a levegőből, vagy a mellette futó "adat" vezetősávból kapacitívan, amin elég gyorsan változnak a feszültség szintek.

    Cree power led, azt hiszem q5 széria. A led katódját a védő-földre (készülék házra) kötve, és az anódhoz kézzel hozzáérve, a "térerő" elérte rajta a nyitófeszültséget, és biztosított akkora áramot, ami elég volt ahhoz, hogy szemmel látható mennyiségű fényt bocsásson ki a csip.

    És ennél már vannak sokkal jobb hatásfokkal működő ledek is, ezért lehetnek azok még érzékenyebbek erre. Hiába a kisebb csip méret, mert a megfelelő mennyiségű és felületű csipnél, könnyen adhat ez a nullánál jóval nagyobb mennyiségű fényt.
    Okozhatja egyszer ez is a kontraszt csökkenését, de az sem elhanyagolható, hogy ezek a led-ek másodlagos emisszióval működnek. Van egy gerjesztő, szűk hullámhosszt előállító forrás, azon van egy foszfor réteg, és még azon lesz egy színszűrő.
    Mivel nem direktben a led világít kifelé, ezért a kívülről színszűrőn keresztül beérkező dolgok, (a falról tárgyakról visszavert fény) is tudják gerjeszteni a foszfor réteget, amitől képesé válik akkor is világítani adott pixel, amikor alatta nem is üzemel az azt gerjesztő led.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák